Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debian telnet server

[es] :: Linux :: Debian telnet server

[ Pregleda: 2181 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ndbosna
Nadir Zlatar

Član broj: 115931
Poruke: 19
*.bstelecom.ba.



Profil

icon Debian telnet server17.06.2008. u 07:58 - pre 192 meseci
Pozdrav,

Interesuje me gdje bih mogao naci dokumentaciju za Debian telnet server, kao i njegov source kod. Interesuju me stavri kao sto su: koristenje (interface), povezivanje sa drugim programima / procesima itd. Pronasao sam package za taj telnet server deamon, ali me interesuju bas detalji same implementacije. Inace nemam nekog velikog iskustva sa Linuxom.

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.240.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Debian telnet server17.06.2008. u 09:32 - pre 192 meseci
http://www.debianhelp.org/
 
Odgovor na temu

ndbosna
Nadir Zlatar

Član broj: 115931
Poruke: 19
*.bstelecom.ba.



Profil

icon Re: Debian telnet server17.06.2008. u 14:03 - pre 192 meseci
Hvala, ali na zalost tu nisam nista uspio naci. Ono sto mene interesuje je kako moj neki proces (ili vise njih) moze komunicirati sa telnet serverom na linuxu. Kada se klijent konektuje na telnet server i posalje neku komandu (koju ja zelim definisati) da telnet server proces preko nekog svog interfejsa posalje poruku mom procesu (ili neki slican mehanizam koji je moguc). Ranije na drugim operativnim sistemima sam u svom softveru imao telnet server (koji se vrtio u zasebnom threadu), i neki MML terminal (takodjer poseban thread) koji su medjusobno komunicirali. Dakle pitanje nije usko vezano za Debian, nego Linux uopste. Da li se ovakvo nesto moze izvesti?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.80.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Debian telnet server17.06.2008. u 16:12 - pre 192 meseci
Cudi me da uz taj package koji pominjes ne dolazi nekakva dokumentacija.
U svakom slucaju mislim da bi odgovor pre mogao dobiti u delu foruma za
programiranje / mreze.

U krajnjem slucaju imas verovatno negde kontakt onoga ko je
pisao taj deamon za Linux, pa ga mozes direktno probati kontaktirati
za dokumentaciju.
 
Odgovor na temu

ndbosna
Nadir Zlatar

Član broj: 115931
Poruke: 19
*.bstelecom.ba.



Profil

icon Re: Debian telnet server19.06.2008. u 10:22 - pre 192 meseci
Pozdrav,

prikupio sam neke informacije i dosao do nekih novih saznanja ali jos imam rupa u znanju i nekih nedoumica. Takodjer pronasao sam i source telnetd daemona. Koliko sam shvatio telnetd alocira pseudo-terminal (koji se sastoji od master i slave strane). Master strana pseudoterminala implementira sam telnet protokol i kreira login process kao child proces (slave strana). Mene interesuju slijedece stvari. Ko je ovaj login proces? (da li je to nesto sto postoji standardno na linux-u?). Takodje nasao sam da se u password file-u moze konfigurisati koji shell ce pokrenuti taj login proces. Taj shell bi trebao interpretirati telnet komande. Logicno se namece da bih ja za svoje potrebe trebao implementirati taj shell. Mene interesuje kakav je interfejs izmedju login processa i tog shella (to nisam uspio naci). I kao krajnja varijanta me interesuje da li ja umjesto login procesa mogu pokrenuti neki svoj proces (a da ne mijenjam kod telnetd).

Takodjer zamolio bih administratore ako je moguce da temu prebace na drugi podforum gdje je pogodnija jer se vise odnosi na programiranje pod linuxom nego sam operativni sistem.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Debian telnet server

[ Pregleda: 2181 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.