Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Statistika - broj preduzeca -is ERP

[es] :: IS i ERP :: Statistika - broj preduzeca -is ERP

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 47901 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 11:58 - pre 192 meseci
Citat:
Ovde se pokrece jako slozena prica koju jedino poznaju topmenadzri firme za koju se radi analiza (kratkorocni, dugorocni efekat ...)


Na vašem primeru proizilazi da menadžer ne zna šta mu je prioritet i gde treba da ulaže, a to je svakako samo njegova krivica.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 12:01 - pre 192 meseci
Citat:
totovic: Simpatično.
Možda to možete da koristite kada prodajete svoj softver, ali za ozbiljne ljude, ovo je smešno.

Ni u jednoj firmi gde sam radio nisam se bavio prodajom softver-a tako da tu argumentaciju koristim samo za odgovarajucu raspravu. Ako nekom uspesnom menadzeru koji postavi onakvo pitanje odgovorite na ovakav nacin dobro razmislite ko ce ispasti smesan, a ko ozbiljan. Nema potrebe mene da ubedjujete u prednosti ERP-a. Ubedite korisnike i u temi koja nosi naslov "statistika - ...:" iznesi broj firmi koji su prihvatili takvo ubedjivanje.
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

RadnaXelA
Alexandar
Student informacionih tehnologija
Belgrade

Član broj: 182542
Poruke: 112
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 12:17 - pre 192 meseci
dsmr jednostavno, ako zelis da nas ubedis da je tvoje resenje idealno, nemoj ni da se trudis.

Totovicu, kada pominjes ostala ERP resenja, pomeni i HansaWorld
<-- Loved by few, hated by many, respected by all
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 12:19 - pre 192 meseci
O
Citat:
Miroslav Jeftić: Na vašem primeru proizilazi da menadžer ne zna šta mu je prioritet i gde treba da ulaže, a to je svakako samo njegova krivica.

Ovaj je vrlo dobro znao sta mu treba ali je uspesno koristio razne argumente sebi u prilog. Ova prica je stara par godina i bila je na slovenackom trzistu (koje je vise od par godina u odnosu na nase) tako da svi mozemo da izvucemo neke zakljucke za naredni period. Inace, ova firma se vec tada odlucila za kupovnu tog (slovenackog) ERP-a, ali su bili veoma jaki (prema popustima i beneficijama koji su dobili) pregovaraci.
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 12:21 - pre 192 meseci
Citat:
RadnaXelA: dsmr jednostavno, ako zelis da nas ubedis da je tvoje resenje idealno, nemoj ni da se trudis.

Totovicu, kada pominjes ostala ERP resenja, pomeni i HansaWorld :D


I pored obecanje da necu odgovarati na takve postove da ne bi doslo do zabune: " Ne postoji idealno resenje i oko toga niko ne moze da se trudi".
Da ne bidosli u sitaciju da sami sebe ocenjujemo najbolje bi bilo da takvu ocenu daju korisnici. Osim kupovime programa dobro bi bilo da i oni ovde iznesu svoje vidjene ove rasprave. Njima u prilog.
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 12:33 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: O
Ovaj je vrlo dobro znao sta mu treba ali je uspesno koristio razne argumente sebi u prilog. Ova prica je stara par godina i bila je na slovenackom trzistu (koje je vise od par godina u odnosu na nase) tako da svi mozemo da izvucemo neke zakljucke za naredni period. Inace, ova firma se vec tada odlucila za kupovnu tog (slovenackog) ERP-a, ali su bili veoma jaki (prema popustima i beneficijama koji su dobili) pregovaraci.


Argument mu je više šaljiv nego ozbiljan, barem taj koji ste naveli. Nisam siguran šta želite da istaknete, tj. na koje zaključke mislite? Uzgred, evo i jedan interesantan članak na sličnu temu:

http://dynamicsblog.wordpress....ing-vs-erp-sticks-and-carrots/
http://dynamicsblog.wordpress.com/2008/03/10/accounting-vs-erp/
 
Odgovor na temu

RadnaXelA
Alexandar
Student informacionih tehnologija
Belgrade

Član broj: 182542
Poruke: 112
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP30.06.2008. u 13:59 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: I pored obecanje da necu odgovarati na takve postove da ne bi doslo do zabune: " Ne postoji idealno resenje i oko toga niko ne moze da se trudi".
Da ne bidosli u sitaciju da sami sebe ocenjujemo najbolje bi bilo da takvu ocenu daju korisnici. Osim kupovime programa dobro bi bilo da i oni ovde iznesu svoje vidjene ove rasprave. Njima u prilog.


Pa dsmr ako nisi primetio, ovde svi stavljaju argumentaciju, i svako na osnovu argumentacije ocenjuje svoj program.
Takodje niko od nas nije rekao za svoj software da je najbolji, niti ce iko ko ima iole malo mozga to reci.

Takodje ja sam licno za to da se ove rasprave stave nekom od tvojih buducih korsnika, bas me zanima, izgled njegove face kada ovo bude procitao.
Takodje ja ne zelim tebe da vredjam, ali daj bre, ovo je smesno. Slovenacki menadzer to rekao? Taj mora da je neki odlican menadzer
<-- Loved by few, hated by many, respected by all
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 07:31 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: Sve je to lepo sto mi pricate o ERP i ja cu ga kupiti pod jednim uslovom, a to je ako na tom Vasem softveru uradim analizu resursa i poslovanja unazad i dobijem odgovor da nije svrsishodno uloziti taj novac u ERP vec u sirovine...
...firma moze da ima ERP a da sve vodi na papiru...
...Deo koji ne postoji u softveru se nadoknadjuje raznim tehnikama ( konac i kanap, osecaj, dodatna radna snaga i softver za prikupljanje i obradu podataka ...) Onda kada moze da se nadje jeftinija randa snaga za 'rucno prikupljanje' od placanja...

Iz svega ovoga se može zaključiti da si ti protiv uvođenja računarske tehnike u bilo koji segment poslovanja, jer se to sve može dobiti i bez njih. Mislim da nema potrebe da se odgovara na svaki deo posta koji si napisao. Da se tako razmišljalo proteklih desetina godina, danas verovatno ne bismo ni imali mesto gde se prepucavamo, jer internet sigurno ne bi postojao; verovatno ne bi postojali ni notebook računari, jer što bih morao da radim na putu, kada to mogu da završim u kancelariji pa tek tada da odem na put; zašto bi neko proizvodio skuplje LCD monitore, kada su i CRT zadovoljavali sve potrebe..........
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 08:12 - pre 192 meseci
totovic :"Naravno, ljudi su godinama (i vekovima) vodili knjige olovkom i papirom i to dobro..."
Iz svega ovoga se može zaključiti da si ti protiv uvođenja računarske tehnike u bilo koji segment poslovanja ...



Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 08:23 - pre 192 meseci
Citat:
totovic:  zašto bi neko proizvodio skuplje LCD monitore, kada su i CRT zadovoljavali sve potrebe..........


ovo je odlican primer za ono sto ja zelim reci. Dok su LCD monitori kostali hiljadama eura slabo ko ih je kupovao. Vise je bilo stvar imidza a ne potrebe. Sada kada su njihove cene jako pristupacne glupo je kupovati CRT monitore. Glupo je nekome prodavati monitor od 1000 eura na konfiguraciju racunara od 50 . Medjutim kada kupac sam shvti da je sasvim isplativo kupiti konfiguraciju od 700 eura, logicno je da na to doda monitor od 150.
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

RadnaXelA
Alexandar
Student informacionih tehnologija
Belgrade

Član broj: 182542
Poruke: 112
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 08:38 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: ovo je odlican primer za ono sto ja zelim reci. Dok su LCD monitori kostali hiljadama eura slabo ko ih je kupovao. Vise je bilo stvar imidza a ne potrebe. Sada kada su njihove cene jako pristupacne glupo je kupovati CRT monitore. Glupo je nekome prodavati monitor od 1000 eura na konfiguraciju racunara od 50 . Medjutim kada kupac sam shvti da je sasvim isplativo kupiti konfiguraciju od 700 eura, logicno je da na to doda monitor od 150.


Covece, znaci ljudi koji su kupili SAP, ili neki ERP sistem, su kreteni?
Po svim ovim tvojim pisanjima tako ispade.

Citat:
dsmr:totovic :"Naravno, ljudi su godinama (i vekovima) vodili knjige olovkom i papirom i to dobro..."
Iz svega ovoga se može zaključiti da si ti protiv uvođenja računarske tehnike u bilo koji segment poslovanja ....


Ti se salis ili sta? Pa covek mora da ti odgovori na neki nacin koji ti razumes.

100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 grudi

<-- Loved by few, hated by many, respected by all
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 08:56 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: totovic :"Naravno, ljudi su godinama (i vekovima) vodili knjige olovkom i papirom i to dobro..."
Iz svega ovoga se može zaključiti da si ti protiv uvođenja računarske tehnike u bilo koji segment poslovanja ...

Nadao sam se da ćeš ukapirai da je ovo sarkazam, jer ti upravo forsiraš zastarelu tehnologiju.
Stvarno ne znam kojim rečima više da pišem, da li činjenicama, ili slikovito. Ti jednostavno ne želiš da prihvatiš nijedan argument.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 08:58 - pre 192 meseci
Jos jednom za one koji nece da shvte: ko je kupio neki ERP nije kreten, kao sto nije kreten ni neko ko ga nije kupio. Los poslovni potez je ulagati u ERP kada postoje isplativije investicije, kao sto je los poslovni potez ne kupiti ERP kada takva investicija moze efikasno da se isplati.
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 09:09 - pre 192 meseci
Znači, poenta je "nemojte ulagati ako vam se to neće isplatiti"? Meni to zvuči kao otkrivanje tople vode. :P
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 09:11 - pre 192 meseci
Projekti implementacije informacionog sistema uvek su povezani sa investicijama, koje novčana sredstva „povlače“ iz poslovnih procesa. Ukoliko se radi o intenzivnijem podizanju nivoa informatičke podrške (ulaganje u servere, radne stanice, telekomunikaciju…) nivo investicija je još veći. Svaki menadžer je, pri donošenju odluke investiciji ovakve vrste, suočen sa neminovnim pitanjem: "Kakav uticaj na profit kompanije ima ova investicija?" Za razliku od ulaganja u druge sektore poslovanja (skladišni prostor, vozni park, mašinska postrojenja…), gde je relativno jednostavno izračunati zaradu, brzinu povrata investicije, kod ulaganja u informatiku stvar je dosta kompleksnija. Bez obzira što uvođenje informacionog sistema može dramatično promeniti način poslovanja, softver sam po sebi ne predstavlja ništa „opipljivo“ u smislu izračunavanja profita. Postoji niz analiza koje se izvode na ovu temu, u nastavku su data neka tumačenja isplativosti uvođenja IIS-a.

Ključni indikatori perormansi poslovanja (Key Perormance Indicators-KPI)
U zemljama EU i SAD, velika pažnja se poklanja analizi uspešnosti poslovanja. Opšti princip se sastoji u definisanju parametara poslovanja, čija se promena kroz vreme beleži, a na osnovu kojih se vrši analiza uspešnosti.
Efikasnost poslovanja možemo posmatrati na osnovu promene Ključnih Indikatora performansi poslovanja, i to:
• Porast prodaje
• Smanjenje utroška materijala
• Smanjenje angažovane radne snage
• Smanjenje opštih troškova
• Fiksni troškovi – osnovna sredstva
• Dugovanja klijenata ka firmi – dužnici
• Nivo zaliha
• Dugovanja firme ka dobavljačima – kreditori
Ključne indikatore, moramo na neki način meriti, odnosno moramo definisati Osnovne mere:
• Predvidjanje potreba tržišta
• Tačnost isporuke kupcima
• Skraćenje potrebnog vremena za prodaju, proizvodnju i logistiku
• Brzina reakcije
• Kvalitet svih aktivnosti
• Ispunjenje plana aktivnosti
• Novi proizvodi proizvedeni na vreme
Strateški finansijski efekat može se posmatrati i kroz Obrt angažovanog kapitala (Return of Capital Engaged - RoCE), što nam može dati verovatno mnogo preciznije podatke.
Ovo je onako u globalu, od ovoga bi morao da pođe svaki menadžer prilikom odlučivanja o nabavci ili odustajanja od nabavke ERP rešenja. Ukoliko mendažer ne poznaje ove metode, mora unajmiti nekoga ko poznaje, a da u njega ima poverenja.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 09:30 - pre 192 meseci
Citat:
totovic: Nadao sam se da ćeš ukapirai da je ovo sarkazam, jer ti upravo forsiraš zastarelu tehnologiju.
Stvarno ne znam kojim rečima više da pišem, da li činjenicama, ili slikovito. Ti jednostavno ne želiš da prihvatiš nijedan argument.

Ja sam sarkasticno odgovorio na sarkazam.
Gospodine totovic-u ja Vasu firmu i Vas rad (na osnovu onogo sto sam zakljcucio iz Vasih postova) jako cenim. Jedini problem je sto ovakve "razgovore" svodite na licno i cinicno. No i to je sasvim prihvatljivo, kao sto je i prihvatljivo da niste exsluzivni vlasnik svih iskustava po pitanju ERP-a. Zaista, nema porebe mene ubedjivati u prednosti ERP-a (potpuno sam svestan toga) i ovakvi moji postovi su afirmtivne prirode (prema ERP) . Ono sto sve vreme hocu da kazem je da ako iz same firme ne postohi svest o bitnosti ERP pri njegovom uvodjenju bice dosta problema, a samim tim i nezadovoljstva i druga stvar je da ako neko nije uveo ERP nema potrebe omalovazavati ga, veoma cesto postoje opravdani razlozi za to.
Ona stvar koja mene zanima je u koliko firmi (velikih i srednjih) funkcionise kakvo resenje i kakva je tu situacija. Mozda je ovo pogresno mesto, jer se prica razvila u drugom pravcu. Veoma tesko je dobiti ovakvu informaciju i na relevantnijim mestima, ali svakog potencijalnog ucesnika na ERP utakmici ce jako da zanima ovakva sitiacija. Neka oni sami ocenjuju koje resenje je kakvo i gde ima mesta za njihov proboj (ako neko resenje nije valjano oni ce napadati takve firme). Problem je nasto sto su se svi osetili prozvanim dugackom referentnom listom jodnog od bitnih ucesnika. To nije bila ideja. IDEJA JE DA SE VIDI KAKVA JE SITUACIJA U SRBIJI i KAKVA JE PRERASPODELA i KO TU SVE MOZE DA IGRA...
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 10:04 - pre 192 meseci
Ja nijednog trenutka nisam napisao da sve firme treba da uvedu ERP. To bi bila totalna glupost. Takođe, ne smatram da su svi koji uvedu ERP-pametni, a ostali glupi. To sve zavisi od mnogo faktora, veličine firme, vrste delatnosti, zrelosti mendžmenta, kao i ostalih zaposlenih, svest o tome šta treba da dobijete...
Što se tiče referentne liste, ja sam bio među prvima koji su je kritikovali. Tu je samo nabacana gomila firmi, bez ikakvog deljenja po veličini, kompleksnosti, delatnosti, koji su moduli implementirani... Ja pozdravljam sve vaše ozbiljne refernce, ali tu ima i gomila radnji i agencija koji se na bave poslovnim procesima, već najjednostavnijim knjiženjem u glavnu knjigu ili sl. Tu treba napraviti bitnu razliku.
Što se tiče same dužine referentne liste, ne osećam nikakav problem po tom pitanju. Nadam se da ste referentnu listu firme u kojoj radim mogli da pogledate, tako da niti ja, niti moja firma nemamo čega da se stidimo. I tu nije u pitanju samo broj, već kompleksnost celokupnih projekata.
Definitivno ne smatram da sam eksluzivni vlasnik sveg znanja o ERP rešenjima. Ima ovde dosta ljudi koji daju kvalitetna mišljenja. Sve što ja govorim, zasnovano je donekle na teoriji, ali uglavnom na ozbiljnoj praksi.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

RadnaXelA
Alexandar
Student informacionih tehnologija
Belgrade

Član broj: 182542
Poruke: 112
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 12:33 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: Problem je nasto sto su se svi osetili prozvanim dugackom referentnom listom jodnog od bitnih ucesnika. To nije bila ideja. IDEJA JE DA SE VIDI KAKVA JE SITUACIJA U SRBIJI i KAKVA JE PRERASPODELA i KO TU SVE MOZE DA IGRA...


Ovo je tebi referentna lista? Znaci sto si nabacao 900 preduzeca, i sto si im prodao software koji vredi 500evra (da mu malo dignemo cenu ) i sada kazes da si bitan igrac? Na kojim OS moze da radi taj tvoj "program"? Koliko podrzava maximalno usera? Kakve servere zahteva? Kakvu bazu? Ovo su sve neka mala i jednostavna pitanja, a znam da neces moci da mi das odgovor. I ako zelis da ulazis u raspravu sa ljudima, gledaj da iza sebe imas argumentaciju...

Mozes da se naljutis, to je vec tvoj deo, ali jesi li ti shvatio sta si upravo sada napisao?

I jos nesto, velika slova se uglavnom ne koriste, tako da bih molio moderatora da izbrise, ili smanji ova velika slova.
<-- Loved by few, hated by many, respected by all
 
Odgovor na temu

RadnaXelA
Alexandar
Student informacionih tehnologija
Belgrade

Član broj: 182542
Poruke: 112
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 12:34 - pre 192 meseci
Citat:
dsmr: Jos jednom za one koji nece da shvte: ko je kupio neki ERP nije kreten, kao sto nije kreten ni neko ko ga nije kupio. Los poslovni potez je ulagati u ERP kada postoje isplativije investicije, kao sto je los poslovni potez ne kupiti ERP kada takva investicija moze efikasno da se isplati.


A sta je bolje od ERPa?
Tu mislim na isplativije investicije.
<-- Loved by few, hated by many, respected by all
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.rs.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Statistika - broj preduzeca -is ERP01.07.2008. u 14:05 - pre 192 meseci
...vec polako dobijam utisak da je moje vreme provedeno na ovoj temi izgubljeno. Postoje samo 2 posta koja odgovaraju ovoj temi (UPIS 24 velikih i 30 srednjih, infosys 7 velikih i 55 srednjih)Da je postojao forum sa nazivom IS i poslovna primena mozda bi se izgubila potreba za ovoliko postova gde svako ubedjuje sebe kako je upravu. Odustajem od dalje rasprave. Ponekad cu baciti pogled ima li kakvih novih podataka po pitanju podele trzista i to je to. Ako neko ima neku analizu sa informacijam o ovom trzistu u Srbiji neka posalje privatnu poruku (na obostranu korist).
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Statistika - broj preduzeca -is ERP

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 47901 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.