Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#

[es] :: .NET :: Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#

[ Pregleda: 1734 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.raf.edu.yu.



Profil

icon Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#10.06.2008. u 14:38 - pre 193 meseci
Zdravo.
Moze li neko da mi kaze kako da rijesim sledeci problem: naime u C# radim aplikaciju za vodjenje Racunarskog centra. Ukratko, sa jedne strane imam ListView sa racunarima a sa druge ListView sa studentima. Zauzece racunara treba da se obavi tako sto se student "prevuce" na racunar. Medjutim, kada se pokrene drag studenta, cini mi se da se sve druge aktivnosti misa blokiraju, tako da ja ne mogu da odredim na kom racunaru je student ispusten. Dakle, nije cilj da se student prebaci u drugi ListView, nego da se promijeni stanje racunara na ZAUZET i da se upise odgovarajuca torka u bazu podataka (sto bi mi bilo lako, samo da mogu da odredim koji je racunar odabran). Nadam se da razumijete sta ocu da kazem...

Probao sam i sa GetItemAt() i sa raznim drugim doskočicama, ali jednostavno ne znam da realizujem to što mi je zadatak. Počeo sam da se ozbiljno nerviram, tako da bi pomoć dobrodošla...
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.it-austria.net.



+2 Profil

icon Re: Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#10.06.2008. u 15:01 - pre 193 meseci
Jesi li postavio AllowDrop na true za listu racunara?

Kako si obradio DragEnter event na toj listi?

Trebalo bi da imas:

Code:

Point p= this.listView1.PointToClient(new Point(e.X, e.Y));
ListViewItem selectedItem= this.listView1.GetItemAt(p.X,p.Y);

Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#10.06.2008. u 22:17 - pre 193 meseci
http://www.csharpcorner.com/Up...andDropinListViewControls.aspx
U metodi tj. event-u DragEnter odradis proveru da li je racunar zauzet ili ne
tj. koji je tacno ListView item u pitanju (iskoristi primer sto ti je @bags pokazao )

DragEventArgs argument u DragEnter eventu ti daje trenutne koordinate misa ....
i u zavisnosti od toga setujes mu
e.Effect = DragDropEffects.None (zauzet)
e.Effect = DragDropEffects.Copy (slobodan )

U DragDrop eventu metodi pozivas tvoju stored proc ako je racunar slobodan ..




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Re: Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#12.06.2008. u 17:06 - pre 193 meseci
Hvala vam, obojici. Eto, ja sam sa vama i zavrsih. Cudo sam...
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Drag&Drop izmedju dva ListView-a u C#

[ Pregleda: 1734 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.