Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

squire bullet strat i zice 12!!!

[es] :: Muzička produkcija :: squire bullet strat i zice 12!!!

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miloscikic
Beograd

Član broj: 145376
Poruke: 9
*.static.sbb.rs.



Profil

icon squire bullet strat i zice 12!!!10.06.2008. u 10:22 - pre 193 meseci
Elem, nisam pocetnik u sviranju gitare ali nisam bas ni neki virtuoz. U mojim pocetcima sviranja, usled hronicnog nedostatka para, vecito sam bio okruzen krsevima od gitara tipa Jolane i sl. Pa sam pre nekoliko godina resio da castim sebe malo boljom gitarom, pa sam kupio squire bullet strat i malo Fenderovo pojacalo, u Mitrosu. Mojoj sreci nije bilo kraja. Skoro mi je tip provalio da strat bolje zvuci sa zicama 12, u sta sam se uverio. Naravno, to je pitanje ukusa. Medjutim, problem je u tome sto kad se zice 12 zategnu, dignu mi kobilicu. Otvarao sam plasticni poklopaca sa zadnje strane tela i video sam da ima 3 opruge koje drze kobilicu, a ima mesta za pet opruga. Svidja mi se kako zvuci squire sa zicama 12, ali ne znam kako da prevazidjem taj problem? Da li bi ista resilo dodavanje dve opruge (ako uopste mogu da se kupe)?

I jos jedno pitanje. Da li cu ista dobiti ako poslednji single coil magnet zamenim tankim humbucker-om, koji moze da stane na njegovo mesto?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.66.*



+30 Profil

icon Re: squire bullet strat i zice 12!!!10.06.2008. u 19:14 - pre 193 meseci
Squier Bullet nije mnogo daleko od Jolane po kvalitetu, jer je u pitanju low-cost (ekonomska klasa)...stavljati 12-ice na tu gitaru je veoma smeo potez, ili pre bih rekao - avantura.

Probaj sa oprugama, raspitaj se za iste u prodavnici gde si kupio gitaru.
Ali iskreno, ja na tu gitaru ne bih stavljao nista vise od 10-ke.

Sto se tice magneta, ako stavis bolje, dobices malo definisaniji i ostriji zvuk i imaces manje zujanja pri velikom gainu (bolji magneti imaju i bolju zastitu od spoljnjih smetnji). Tanki humbucker (kao sto je Seymor Duncan DuckBucker) ce dati nesto deblji zvuk.
Zvuk same gitare se nece "obogatiti" jer osnova zvuka dolazi iz drveta i zica ;)
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: squire bullet strat i zice 12!!!21.06.2008. u 10:03 - pre 192 meseci
Citat:

Zvuk same gitare se nece "obogatiti" jer osnova zvuka dolazi iz drveta i zica ;)


Pa sad, mozda to vazi za akusticnu gitaru, ali kod elektricne, mislim da i magneti igraju veeeeeliku ulogu...
Ne znam, ja samo pretpostavljam, neko bi to mogao i naucno da objasni.

A glede zica...

Moj drugar na njegovom pravom amerikanskom stratu ima jedanaestice i zvuk je izuzetno lep, ali mislim da ni on ne bi eksperimetisao sa 0.12 zicama, mada ima opasno dobru gitaru.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.66.*



+30 Profil

icon Re: squire bullet strat i zice 12!!!22.06.2008. u 21:42 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: Pa sad, mozda to vazi za akusticnu gitaru, ali kod elektricne, mislim da i magneti igraju veeeeeliku ulogu

Isto toliko je bitno i za elektricnu.
Veliki broj gitarista, kada kupuje gitaru, nece ni da je ukljuci u pojacalo ako na "na prazno" zvuci lose.
Ako gitara sama po sebi ne daje dobar zvuk, nijedan magnet je nece izvuci iz nevolje.

Ja sam svojevremeno imao gitaru ne bas srecnog kvaliteta (Hamerova varijanta Stratocastera) na koju sam nabacio dobre Seymor Duncan magnete...dobio sam nesto malo ostriji zvuk, za nijansu puniji. Ali onaj specificni zvuk koji je gitara sama po sebi davala (njen "njanjavi" karakter) je ostao isti i nije se promenio zamenom magneta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: squire bullet strat i zice 12!!!

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.