Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sistem sam ode u restart

[es] :: Linux :: Sistem sam ode u restart

[ Pregleda: 2313 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Sistem sam ode u restart04.06.2008. u 10:02 - pre 193 meseci
Zanjih noci ostavim Ubuntu 8.04 da mi skida nesto preko noci i ujutru primjetim otvorene neke defaultne prozore i poruke kao nakon rusenja x sistema. Na koji nacin, tj. koji log da pogledam da bih vidio da li se sistem restartao preko noci?
...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: Sistem sam ode u restart04.06.2008. u 10:25 - pre 193 meseci
#pico /var/log/syslog
ili neki drugi editor ako nemas pico. Takodje pogledaj i Xorg.0.log i Xorg.1.log koji se nalaze u istom folderu.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Sistem sam ode u restart04.06.2008. u 11:54 - pre 193 meseci
Ako nisi u međuvremenu isključivao komp, možeš da proveriš koliko je komp uključen. Otvoriš terminal i kucaš komandu uptime
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Sistem sam ode u restart05.06.2008. u 11:29 - pre 193 meseci
Hvala, oba nacina su mi veoma korisna.

Primijetio sam da se sistem sam restarta kada je vani lose vrijeme. Da li je mozda Linux osjetljiviji na padove napona ili je mozda moja nova napojna jedinica toliko "pametna" da odmah prekida struju cim primijeti pad napona? Moram napomenuti da mi se ovo nikada prije nije dogadjalo, iako Linux nisam koristio kao jedini sistem prije nove opreme (ukljucujuci i novu napojnu).
...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: Sistem sam ode u restart05.06.2008. u 11:59 - pre 193 meseci
Linux kao i svaki OS radi dok ima napona. Ako napon pak toliko nisko padne, sam OS nece ugasiti masinu, osim ako nisi instalirao neki softver za to, vec ce BIOS sa unapred podesenim parametrima za to , ako se ukaze potreba, ugasiti masinu. Imas u BIOS-u power treshoold ili tako nesto, kao i za minimalni broj obrtaja hladnjaka na procesoru, itd. Sve te sigurnosne mere se nalaze u BIOS-u, a mozda on sam gasi/ restartuje masinu jer je napajanje lose pa proizvodi slabiji napon. Najbolje je ako imas neki unimer da uzmes i rucno izmeris napajanje da bi proverio koliko je verodostojno ono sto ti BIOS prikazuje. Dok je meni stalno pistao jer je napon od 3.3v bio 3.0, unimer je pokazivao 3.16...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Sistem sam ode u restart

[ Pregleda: 2313 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.