Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?

[es] :: Windows desktop :: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?

[ Pregleda: 2385 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?03.06.2008. u 17:43 - pre 193 meseci
Pozdrav svima!
Interesuje me jedna stvar, kako pomoću Ultimate Boot Disc with Windows XP Live kao i miniPE-XT izaći na internet, ako je to uopšte moguće?! Inače koristim kablovski internet preko SBB-a! Ovo me interesuje čisto kako bih mogao da update-ujem AV ili ASpyware programe koji se nalaze na njima, novim definicijama! Ako je neko već imao prilike da koristi ove LIVE distribucije bio bih mu zahvalan za objašnjenje!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?03.06.2008. u 19:03 - pre 193 meseci
Ako se dobro sećam, postoji neko automatsko detektovanje mrežne kartice pa posle podesiš kako je potrebno i na internetu si. Jedino ne znam kako misliš da nabaciš update na live CD. Mislim da je lakše da skineš update baza pa ih integrišeš i narežeš novi disk.
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?03.06.2008. u 19:51 - pre 193 meseci
Citat:
calexx:... Jedino ne znam kako misliš da nabaciš update na live CD.

Ma to i meni nije baš najjasnije, mada kada sam hteo da iskeniram komp Avastom i Avirom, izbacili su mi poruku da su im baze stare i da bi trebalo da se osveže novim definicijama, ali vezu sa internetom nisu mogli da ostvare?! I ja sam se pitao gde bi se te definicije uopšte smestile jer je u pitanju LIVE CD?!

A da li neko može malo detaljnije da mi objasni kako da uspostavim vezu sa internetom jer me strašno kopka, a znam još ljudi koje to isto pitanje muči?!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?03.06.2008. u 22:51 - pre 193 meseci
Pristup internetu preko dial-up modema nisam uspeo da izvedem ni jednim Live CD-om osim Knopiksom. Sa druge strane, od kada sam na ADSL-u, i sa Live Windowsima i Live Linuxima bez problema se kačim na net.

Update definicija antivirusa se vrši tako što skineš definicije za određeni antivirus, raspakuješ ih u privremeni folder na hard disku, pronađeš na Live Windows CD-u folder gde antivirus drži definicije, snimiš Live Windows CD kao iso fajl, i nekim programom za editovanje iso fajlova (recimo UltraISO) ubaciš fajlove koje si skinuo u odgovarajući folder u okviru iso fajla. Zatim narežeš taj iso kao CD i sve radi.
Bilio bi protivno pravilniku foruma kada bih ti rekao da na netu možeš da nađeš gotove update antivirusa i antimalware programa za miniPE, kao rar arhivu, i to preko torenta. Zato ti to neću ni reći, da ne bi kršili pravilnik.

Takođe, postoji još jedan, "pešački" način za update antivirusa. Kad iz start menija na Live Windowsu pokreneš neki antivirus, najčešće je to sfx arhiva koja se raspakuje na virtuelni disk b, u neki folder. Snimi raspakovani update antivirusa na usb stick, i kad se arhiva na Live CD-u raspakuje na b: prekopiraj svoje sveže definicije sa usb sticka u odgovarajući folder u okviru b: diska. Provereno, radi.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 04.06.2008. u 00:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?04.06.2008. u 01:46 - pre 193 meseci
E Slobo hvala ti puno za ovo objašnjenje u vezi update-a za AV programe, sada vidim da u suštini nije ništa komplikovano kako sam ja mislio!

Ostalo je još ono drugo (ili prvo) pitanje... kako uspostaviti vezu sa internetom?! Koristim kablovski modem preko LAN kartice.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?04.06.2008. u 10:56 - pre 193 meseci
Kad podigneš miniPE, klikni na miniPE (Start) dugme u donjem levom uglu, izaberi Network Aplications pa iz ponuđenog menija klikni na PE Network Configurator. Odgovori sa Yes kad te pita da li hoćeš da startuješ network support. U sledećem prozoru pokušaj da nađeš tvoju mrežnu karticu, a setovanja neka budu ista kao i na regularnom Windowsu. (Ne mogu da ti dam konkretne parametre jer teram miniPE na virtuelnoj mašini.) Uglavnom, sva čačkanja se odvijaju preko tog prozora. Ako miniPE prihvati i prepozna tvoju mrežu, a velike su šanse da prepozna jer koristiš običnu (ne neku egzotičnu) mrežnu karticu, onda podigni neki browser i surfuj gde želiš.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?04.06.2008. u 11:05 - pre 193 meseci
��ݭ��jX��)��iس����Z
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?04.06.2008. u 14:45 - pre 193 meseci
@SlobaBgd

Ne vredi, nisam uspeo! Neće izgleda da prihvati moju mrežnu karticu. Probao sam da selektujem i Dynamic i Static IP Address ali neće stalno mi izbacuje... Unable to install network adapters! Izgleda da mi nema pomoći! U svakom slučaju hvala ti na trudu!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?04.06.2008. u 15:33 - pre 193 meseci
Polako, još nije sve izgubljeno! Očigledno da Live Windows koji imaš ne podržava tvoju mrežnu karticu. Ako si siguran da je to slučaj, a ne setovanja, pročitaj pažljivije moj prvi post u ovoj temi, možda tu leži rešenje za problem. Osim update za antiviruse, postoje i dopune drajvera... Znači. nekim torent trakerom pretraži torente po ključnim rečima Network, Adapter, Drivers, Update, miniPe... Nisi ti jedini koji ima taj problem, na sreću. Na sreću, kažem, jer je neko verovatno pronašao rešenje. Samo pretraži net.

Dopuna:

Pokušaj ovako:
Klikni na ikonicu Network Configurator u taskbaru i sledi uputstva.
Ja sad probao na jednom kompu koji ide na net preko kablovskog modema, i radi.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 05.06.2008. u 13:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?05.06.2008. u 23:45 - pre 193 meseci
Ma neće pa neće! Probao sam to mali milion puta, i direktno sa taskbara i preko start menija, ali ni da čuje! Kod mene se nešto zainatilo pa neće nikako! Izgleda da kod svih drugih to prođe relativno glatko, samo kod mene neće!

Juče sam ceo dan i noć bunario po net-u u nadi da ću izbunariti nešto od onoga što si mi preporučio, ali slaba vajda! Jedino što sam pronašao je update-ovana verzija mini-ja iz maja maseca i ja se ponadao da će mi sa njom možda uspeti da prepozna mrežnu, ali prerano sam se izgleda zaradovao! Ne znam šta više dalje da činim, jer sve izgleda tako prosto, samo kod mene je malo komplikovano!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako na internet preko LIVE Windows XP Cd-a?

[ Pregleda: 2385 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.