Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Abit KD7A i graficke kartice

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Abit KD7A i graficke kartice

[ Pregleda: 2092 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Abit KD7A i graficke kartice01.06.2008. u 20:34 - pre 192 meseci
Prvo pozdrav svima!
Problem je sledeci... Maticna ploca Abit KD7A socket A, od dana kupovine je "promenila" ( citaj pokvarila) tri graficke karte. Pri pokusaju paljenja racunara, desi se da nece da postuje i tada daje beep kodove (jedan duzi i dva kratka). Posle drugog ili treceg pokusaja sistem se podigne i nema problema u radu. Isto se desava kod restarta, nekad zaglavi, a nekad iz prve upali. BIOS(Award) je flesovan, nista se nije promenilo. Prve dve karte su bile Nvidia 5200, sada je ATI 9250. Bilo koja karta da se ubaci, javlja se isti problem, i opet postoji mogucnost da ce i ona da strada. Zna li neko u cemu je problem i da li postoji neko radikalno resenje?
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Abit KD7A i graficke kartice01.06.2008. u 21:20 - pre 192 meseci
Da li je vredna tolike za***ancije? Najverovatnije ti je defektan napojni stepen za AGP magistralu a moguci uzrok... opet elektroliti. I svi ostali prateci simptomi ukazuju na njih.
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Abit KD7A i graficke kartice01.06.2008. u 22:22 - pre 192 meseci
Hvala na odgovoru, Buljko. Znaci, servis ili kanta.
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Abit KD7A i graficke kartice01.06.2008. u 22:31 - pre 192 meseci
Àko nemas u furdi elektrolite i nisi spreman sam da ih zamenis (sa neizvesnim rezultatima), cena popravke ne opravdava rezultate. Moguci efekat eksperimentisanja je suvise skup da bi se igrao time.
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Abit KD7A i graficke kartice02.06.2008. u 00:10 - pre 192 meseci
Evo reshenja, zamenicu plochu. Uzecu 690g am2 plochu sa integrushom( sigurno jacha od nesrecne 9250 koja svaki cas moze da vrisne), procesor i 1gb memorije. To bi trebalo da koshta oko 90evra .Sve ostalo ce pasovati. Time dobijam mogucnost da kasnije stavim neki dual core, i PCIE grafiku, i plus ce moci da se fura 64 - bita. Popravka ploche bi koshtala 20evra. Sa tih 20evra, plus kad se proda grafika memorija i procesor skupilo bi se 60ak evra i ostaje mala razlika do "nove" mashine. U pravu si "cena popravke ne opravdava rezultate". Hvala ti Buljko josh jednom shto si me naveo na ovakvo razmishjanje. Pozdrav
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Abit KD7A i graficke kartice02.06.2008. u 11:59 - pre 192 meseci
Citat:
buljko: Da li je vredna tolike za***ancije? Najverovatnije ti je defektan napojni stepen za AGP magistralu a moguci uzrok... opet elektroliti. I svi ostali prateci simptomi ukazuju na njih.



Da li je moguce da napajanje pravi ovakve probleme? Jer ako je Agp magistrala defektna, onda bi se to valjda videlo u radu, a kada se rachunar upali radi normalno i bez problema. Shta Buljko mislish o tome?
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Abit KD7A i graficke kartice04.06.2008. u 21:37 - pre 192 meseci
Josh uvek trazim logichno reshenje, i doshao sam do sledeceg. Maticna plocha podrzava AGP8x, karta je radeon 9250 koja je 8x/4x i trebalo bi da su kompatibilne. E sad, u BIOS- u pishe da grafika radi na 8x, a napon je 1.55v. Koliko sam upoznat sa "AGP tematikom", na modu 8x bi trebalo da ima napon od 0.8v. Pokusham da promenim napon, ali nema opcije od 0.8v! Samo 1.5, 1.55v, 1.6v... Spustim AGP magistralu na 4x, napon ostavim 1.55v ali i dalje isti simptomi. Kod paljenja racunara nekad zablokira uz beep- ove, nekad upali i radi normalno.
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Abit KD7A i graficke kartice

[ Pregleda: 2092 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.