Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MySQL, JSF i character encoding problem - ne prikazuje dobro naša slova

[es] :: Java :: MySQL, JSF i character encoding problem - ne prikazuje dobro naša slova

[ Pregleda: 2095 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon MySQL, JSF i character encoding problem - ne prikazuje dobro naša slova01.06.2008. u 15:36 - pre 193 meseci
Imam bazu podataka i aplikaciju u PHP-u koja radi odlično. Pokušavam nešto slično da napravim pomoću JSF, koristeći već postojeću bazu. U bazi su stringovi sa našim slovima i mislim da je to uneto iz PHP aplikacije pri charset-u windows-1250. PHP aplikacija normalno prikazuje naša slova. Ali JSF aplikacija prikazuje karaktere koji tim kodovima odgovaraju u rasporedu iso-8859-1. Pokušao sam sa raznim meta tagovima, kao i contentType parametrima direktivi <%@page ali ništa. Takođe probao sam i razne vrednosti za useUnicode i characterEncoding za MySQL connector i ništa od toga nije donelo do promene krajnjeg izgleda source-a HTML strane. Ali ako u samom .jsp fajlu unesem naša slova, ona se prikazuju korektno u UTF-8 i windows-1250 charset-u. Dakle problem je samo sa stringovima koji dolaze iz MySQL baze.

Problem može da se reši command line parametrom --character-set-setver mysql serveru, ali mislim da to nije pravo rešenje, jer ne moraju sve baze da budu kodirane istim encoding-om. Da li, dakle ima neko bolje rešenje?
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: MySQL, JSF i character encoding problem - ne prikazuje dobro naša slova01.06.2008. u 19:57 - pre 193 meseci
Stvarno se nešto čudno dešava. Ja sam napisao da se stvari poprave ako se doda command-line parametar -character-set-server mysql serveru jer je tako i bilo. Prvo sam stavio u startup skripti --character-set-server=cp1250 i došlo je do nekog izuzetka da ne prepoznaje encoding=44. Onda sam promenio na utf8 i opet je došlo do sličnog izuzetka. Onda vratim ponovo na cp1250 i proradi. I ja onda objavim poruku. Ali sada sam vratio sve na staro, kako je bilo na početku, bez ikakvih argumenata ni MySQL connector-u ni MySQL serveru i naša slova se i dalje prikazuju kako treba. Više puta sam restartovao i mysql i tomcat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: MySQL, JSF i character encoding problem - ne prikazuje dobro naša slova

[ Pregleda: 2095 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.