Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa pretragom u MySQL i nasim slovima

[es] :: PHP :: Problem sa pretragom u MySQL i nasim slovima

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

damage

Član broj: 70838
Poruke: 8
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Problem sa pretragom u MySQL i nasim slovima24.10.2005. u 23:54 - pre 225 meseci
Podesio sam sistem za rad sa utf-8. Sva slova u PHP-u prikazuje korektno, u PhpMyAdmin baza (odnosno podaci) se prikazuju korektno. Postavio sam kao default character set utf-8. "Show variables" mi pokazuje sledece:
Code:


| character_set_client            | latin1                                                     |
| character_set_connection        | latin1                                                     |
| character_set_database          | utf8                                                       |
| character_set_results           | latin1                                                     |
| character_set_server            | utf8                                                       |
| character_set_system            | utf8                                                       |

| collation_connection            | latin1_swedish_ci                                          |
| collation_database              | utf8_general_ci                                            |
| collation_server                | utf8_general_ci    



Problem se sastoji u tome sto ako pretrazujem bazu sa slovom "ć" dobijam rezultate sa slovima "ć", "č", "c", ako pretrazujem sa "ž", dobijam rezultate sa slovima "ž", "z", ako sa "š", onda "š" i "s". Kako ovo da ispravim, u procesu pretrage se nekako gubi razlika izmedju slova sa kukicama i bez. Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Problem sa pretragom u MySQL i nasim slovima

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.