Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Joomla - procena vrednosti sajta

[es] :: Web aplikacije :: Joomla - procena vrednosti sajta

[ Pregleda: 2972 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BroncoSRB
Web development
Pancevo - Beograd

Član broj: 183014
Poruke: 13
195.252.79.*

Sajt: www.alegria.x10hosting.co..


Profil

icon Joomla - procena vrednosti sajta30.05.2008. u 19:39 - pre 193 meseci
Trebalo bih da klijentu kazem koliko bi ga kostala instalacija joomle, konfigurisanje, izrada templatea (ili modifikacija postojeceg) i inicijalno punjenje (kreiranje kategorija, sekcija, menija i dodela clanaka u kategorije).

Takodje, covek bi da mu se instalira modul VirtueMart (popularan joomla webshop) i da se isti dizajn primeni i na njega. Naravno sama joomla i VirtueMart treba da se prevedu na srpski, mada mislim da ima dobroh prevoda i na netu. Sto se samog poslovanja ja sa time nemamo veze; on je od neke banke dobio .jar file koji se jednostavno povezuje sa VirtueMartom.

Od usluga je trazio da se vrsi administracija ali ne kompleta, odnosno on bi se starao o clancima a ja bih radio backupove baze, backupove clanaka, transakcija sa VirtueMarta i eventualno instaliranje novijih verzija joomle i patcheva.

Inace radi se o firmi koja se bavi prodajom nekih alata za domacinstvo (ima mozda oko 20-50 proizvoda).

Elem posto sam se do sada pretezno bavio razvojem aplikacija u ASP-u, Phpu, i Flex-u ne znam kako se krecu cene za ovakav posao, pa bih molio nekog da mi kaze kolika je priblizna vrednost i ako moze da obrazlozi odgovor.

Hvala!
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Joomla - procena vrednosti sajta02.06.2008. u 10:01 - pre 193 meseci
Vrijednost odredjujes ti i tvoj rad. Ja imam iskustva sa Joomlom i treba mi X sati za to, ti nemas i treba ti mozda 2X sati. Moj sat kosta N, tvoj sat kosta M. Procjeni sam da li mozes to da uradis (nije to JEDNOSTAVNO, ako se prvi put susreces) i koliko ti vremena treba, saberi, pomnozi i zaokruzi.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

BroncoSRB
Web development
Pancevo - Beograd

Član broj: 183014
Poruke: 13
195.252.79.*

Sajt: www.alegria.x10hosting.co..


Profil

icon Re: Joomla - procena vrednosti sajta02.06.2008. u 18:17 - pre 193 meseci
Prvo jedno izvinjenje, našao sam konačno srodnu temu:

http://www.elitesecurity.org/t245662-Koliko-naplatiti-joomla-sajt

koja mi je pomogla da kazem cenu (250e). Naime, dvoumio sam se da radim i za nekih 100-150e, jel realno mi treba oko 15 sati da uradim taj posao * 10e/sat.
Međutim znam i sam kako ide kada klijent traži da se uradi još ovo i još ovo i još samo ovo...

Klijent je pristao, bez puno polemike oko cene.

Tužna istina je da je u Srbiji jedina kalkulacija "Odrapi koga kako stigneš - a neko će se već postarati da na kraju ostaneš kratak" :S
Ako sve radiš kako valja, dokumentacija, validan kod, dopadljiv originalan dizajn, održavanje ili obuka, ispadaš na kraju idiot, zato što neko uzme 5x više para za nešto što ne vredi ni 5 deo tvog projekta.

Znam, naći će se već neko da kaze "Ko ti je kriv kad ne umeš i ti da odrapiš cenu?", ili "Lud si sto radis bez muljanja", ali to je samo slika našeg društva i društvene svesti. Valjda će jednog dana i u Srbiji postojati nešto što se zove Cena/Kvalitet/Norma i da će odstupanje biti 3-5% od developera do developera, a ne 1000%.

A da ne ulazim u polemiku da je školovani Itjevac srećan kad može da zaradi dnevnicu zidarskog pomoćnika (i ne neću da menjam profesiju :S ).
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Joomla - procena vrednosti sajta03.06.2008. u 08:17 - pre 193 meseci
Bravo, skontao si problem ove struke - ne postoje norme. Nije to samo u Srbiji, to je u citavom svijetu.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Joomla - procena vrednosti sajta

[ Pregleda: 2972 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.