Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 34220 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Član broj: 90554
Poruke: 174
*.dishko.com.



+3 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama04.06.2008. u 19:03 - pre 193 meseci
to im je tako od kako ja znam, po nekom statističkom modelu to se dešava ako je veliki broj poziva i nema smisla da se čeka, nisam siguran da je baš pet minuta, ali tako nekako
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
212.200.181.*



+4 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama04.06.2008. u 21:21 - pre 193 meseci
na moje razne zalbe odgovorio mi je jedan gospodin, ali nemam pojma iz koje od agencija, posto sam pisao kome god sam stigao

Citat:
Verovatno ste svesni veličine problema kao i činjenice da niste jedini kome se pomenuto dogodilo.

Mi smo već preduzeli odredjene korake u saradnji sa Tržišnom inspekcijom Ministarstva trgovine i usluga kako bismo zaustavili ovo divljanje mobilnih operatera.

U svakom slučaju bićete obavešteni o daljim rezultatima.


moje predlog je da i vi kao i ja odete na sajt Vlade Srbije i krenete redom da se zalite na ponasanje Telekoma

naravno da mu ne verujem ni rec da ce nesto da uradi, mislim ovo traje vec dugo... ali ajde da verujemo coveku, makar malo?
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
212.200.184.*



+4 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama04.06.2008. u 21:53 - pre 193 meseci
ovo je moja prijava, a bilo bi dobro da i vi krenete od Trzisne inspekcije u vasim gradovima i da ih zatrpamo prijavama protiv Telekoma, a ima i puno mail adresa na kojima mozete da pisete zalbe

Citat:
1. PROMENE POST PAID PAKET NA KOME SE NALAZIM, A NE OBAVESTE ME
Kompanija Mobilna Telefonija Srbije je od 01.06.2008god promenila tarifne pakete BEL I MIX tako sto je sa impulsnog intervala od 1sekunde presla na 60sekudni, u okviru onih besplatnih minuta koji postoje u okviru paketa BEL I MIX, a o tome nije obavestila korisnike do danas 04.06.2008god. Jedino su ovu vest objavili na njihovom sajtu I to je to. Da li sam ja duzan da svakog dana proveram na njihovom sajtu da li su promenili nesto u mom paketu ili je njihova obaveza da me obaveste blagovremeno? I gde to pise da ja moram da imam internet I da moram da znam da koristim internet da bih koristio usluge MTS-a?

2. KRAJEM FEBRUARA SU UKINULI PRENOSENJE NEPOTROSENIH MINUTA
Tamo negde decembra 2007god su nas obavestili da uvode novu pogodnost post paid paketima, a to je prenosenje nepotrosenih besplatnih minuta u naredna 3 meseca. I to je tako trajalo do negde 5-6 dana pred kraj februara 2008g I tada nam salju sms obavestenje da je kraj promotivne akcije I da do marta moramo da potrosimo minute? Znaci umesto da mi besplatni minuti vaze do 01.06. oni su odlucili da mi vaze do 01.03. odnosno 3 meseca krace I to su tek tako odlucili? Navodno je to bila neka propaganda akcija, ali to niko nije znao, pa cak ni njihovi operateri u Call centru. Mislim da sam ovde bio ostecen, zar ne?

3. SERVIS ZA PROVERU ZADUZENJA RUCUNA *797# POKAZUJE POGRESNE PODATKE
U okviru posto paid usluga postoji I *797# koji treba da pokazuje zaduzenje racuna, pa pokaze koliko besplatnih minuta jos nam je ostalo kao I zaduzenje koje smo napravili, e sada taj servis radi ali tako sto obracun kasni oko 48H, tako da ako recimo ja 31.05 proverim moje zaduzenje za mesec maj, ovaj servis moze da pokaze da imam jos npr 50minuta I ja da mi ne bi propali ti minuti mogu da pozovem drugove… ali ustvari posto obracun kasni… moze pravo stanje da bude da ja nemam ni 1 besplatan minut, odnosno onih minuta koji mi dolaze uz pretplatu. Ovo je cista kradja, zar ne?

4. UZIMANJE MOBILNOG TELEFONA UZ UGOVORNU OBAVEZU OD 2 GOD
Televizije su preplavljene raznim oglasima MTS-a u kojima uz odredjene Post paid pakete nude razne mobilne uredjaje uz potpisivanje ugovorne obaveze od 2god. E sada to je lepsa strana medalje, a nas potrosace niko nigde ne upozori kakve ugovore potpisujemo, niko ne kaze sta pise u tim ugovorima, pa ja nisam pravnik I ne razumem se u ugovore, a mozda sam I nepismen pa ne umem da citam? I zar nije neka obaveza MTS-a da prilikom potpisivanja ovog ugovora koji traje 2god objasni nam sta smo potpisali ili da nam prvo kaze da procitamo ugovor pre nego potpisemo, a ne samo da nam daju da potpisemo I to je to. E sada sta je problem ovde, u tom ugovoru pise da oni imaju pravo da promene post paid paket koji smo uzeli kada god pozele I kako god pozele, sto su I uradili 01.06.2008god. Ja nisam pravnik, ali ne mogu da verujem da je ovakav ugovor u skladu sa Zakonima ove drzave I da im daje tolika prava u tih 2god? Znaci kada ovo potpisemo mi moramo da radimo sta god nam MTS kaze da radimo, samo obaveze imamo I nikakva prava, mogu da kazu da je mesecna preplata 1000din, 2000din…100.000din… pa oni meni mogu opusteno I kucu da uzmu na ime ovog ugovora? Jako mi je ovo cudno, pa bi bilo lepo da pravnici pogledaju ove ugovore da li su legalni I ako jesu onda neko mora na te stvari da upozori potrosace prilikom potpisivanje ugovora.

5. OGRANICENO MI JE KRETANJE KA NOVIM POVOLJNIJIM POST PAID PAKETIMA
Kada sam uzeo telefon I potpisao ugovor na 2 god postojali su samo BEL paketi, a I tada su bili monopolisti, jer su I MOBTEL –om upravljali. Posle nekog vremena uvode MIX pakete koji su isti kao I BEL samo sto su jeftiniji I sto mi koji smo pod ugovorom ne mozemo da predjemo na njih, ustvari mozemo ali samo ako je pretplata na MIX paketu na koji zelimo da predjemo veca od postojeceg paketa na kojem smo na BEL-u. Ja sam na BEL 100 paketu gde je pretplata 550din u okviru koga imam 100minuta poziva I 100 sms poruka kao besplatnih, a na novom MIX 500 paketu je pretplata 500din I postoje 150 minuta I 150 sms poruka, a oni pripadaju istoj grupi ili klasi paketa, iste telefone mozete uzeti I sa BEL 100 I sa MIX 500, ali je ne mogu da predjem na ovaj MIX 500 jer je jeftinija pretplata, ali to su isti paketi, mislim ista grupa. Da li je to u skladu sa Zakonom da mi uvedu ovakvu zabranu? Ne zelim ja da sada nesto jeftinije placam, samo zelim da ako su paketi iste klase, da mi se omoguci da predjem, a to su ova dva paketa MIX500 I BEL100.
 
Odgovor na temu

Nesha_bg
c:\Beograd\Sremcica

Član broj: 44776
Poruke: 118
*.adsl-4.sezampro.yu.

ICQ: 193210132
Sajt: www.srecnanova.com


Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama04.06.2008. u 22:46 - pre 193 meseci
Citat:
demi035: ovo je moja prijava, a bilo bi dobro da i vi krenete od Trzisne inspekcije u vasim gradovima i da ih zatrpamo prijavama protiv Telekoma, a ima i puno mail adresa na kojima mozete da pisete zalbe


Citat:
1. PROMENE POST PAID PAKET NA KOME SE NALAZIM, A NE OBAVESTE ME


telekom zadrzava pravo izmene cena bla bla. . . Jesi procitao svoj ugovor?

Citat:
2. KRAJEM FEBRUARA SU UKINULI PRENOSENJE NEPOTROSENIH MINUTA


Ti si sam rekao da kad si potpisao ugovor da nije bilo prenosenja, to je bila promotivna akcija... Kada si uzeo paket nije ni bilo prenosenja...


Citat:
3. SERVIS ZA PROVERU ZADUZENJA RUCUNA *797# POKAZUJE POGRESNE PODATKE


Porovera stanja nije standardna usluga telekoma srbije, i telekom se nije obavezao ugovorom da ces imati stanje, vec sluzi za evidenciju potrosnje .... Bilo je tema o biling sistemu...

Citat:
4. UZIMANJE MOBILNOG TELEFONA UZ UGOVORNU OBAVEZU OD 2 GOD


Druze naravno da uvek mozes da uzmes ugovor da procitas , pa ako ti se nesvidja niko te netera da uzmes paket.

Citat:
OGRANICENO MI JE KRETANJE KA NOVIM POVOLJNIJIM POST PAID PAKETIMA


Pa cekaj sad sta mislis da su svi uzeli n95 sa tarifnim profilom fresh 4000 , i sledeci mesec vratili na mix 250 ??? pa ja bi do sad imao bar 6 telefona....
Ti ako imas bel 100 , mozes da promenis na mix 1000 , znaci mozes na menjas samo na istu ili vecu preplatu, bel 100 je 550 dinara + pdv , mix je 500 din + pdv . . .

Nemojte zameriti i misliti da sam ovo sve napisao iz neke kurtoazije, vec sve to ima u ugovoru. . . Nijednog trenutka nisam rekao da treba da odustanes od svoje prijave ili tako nesto jer ja zaista nemam nista od toga, ali razmisli malo bolje ... Ja licno nikada nisam uzeo paket ,imam post paid skoro 4 god, nikada nisam uzeo nikakav kredit i mislim da necu ni uzimati . . .

Pozz za sve
Sremcica bez ZICA
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama04.06.2008. u 23:05 - pre 193 meseci
Citat:
Ti si sam rekao da kad si potpisao ugovor da nije bilo prenosenja, to je bila promotivna akcija... Kada si uzeo paket nije ni bilo prenosenja...


Tacno je to da tada nije bilo prenosenja, ali kada su se pojavili paketi Mix, Fresh i Hello, konkretno za Mix je receno da ce u njemu biti moguce prenosenje minuta u naredna tri meseca i niko nikada nije pomenuo da je to promotivna akcija!!! Uzgred propalo mi je sigurno 300 minuta :(. To je skroz bzvz! Ja sam konkretno, cim sam cuo za MIX 1000 preso sa BEL 150 na MIX 1000, i stvarno je bio mozda i najbolji tarifni paket, ali sad je skroz unisten!!! Ali stvarno ne kapiram koja je fora u skoro mesecnom menjanju uslova za tarifne pakete??? U svakom slucaju, meni istice ugovor za manje od dva meseca tako da vise NIKAD necu uzimati bilo kakav telefon na tu foru, a da menjam operatera necu, ali cu preci na neki paket koji nije visi od 500 kinti mesecno...
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
89.216.105.*



+1 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama04.06.2008. u 23:57 - pre 193 meseci
Zanimljivo mi je ovo kako mnogi od nas znaju da tumace 'propise', 'ugovore' i 'zakone', a istovremeno ne umeju da tumace ni gramatiku jezika kojim govore, ili bi trebalo sve to pripisati 'greskama pri kucanju' samo je simptmaticno da se stalno prave iste!

Elem, evo ja sam sada ne _ pismeni :) korisnik pa ne znam da li Kol Centar spada u 'standardnu uslugu' Telekoma. Ukoliko spada - super bas su VRH pa su izasli u susret svojim korisnicima. A ako ne spada, da mene neko pita, a naravno da me niko ne pita, ja bih to ukinuo, pa neka ljudi jasu do poslovnica kao sto to rade i u slucajevima koriscenja usluga mnogih drugih firmi. Kako se npr. eps ne hvali kako je samo za svoje korisnike obezbedio 24/7 extra (ne)informisano osoblje u svom kol centru? Ovde je eps uzet samo kao primer mada ima ih dosta. I onda poskupi struja 35% i hm, da li bi onda ljudi pozvali ministra, carinika da vidi da li je poskupela carina na uvoz struje, novnara, psihijatra ili kol centar!

Opet kada bi mene neko pitao ja bih uveo jedan HAPPY CALL CENTER (kako to samo fancy zvuci) npr. 064/789 i drugi SAD CALL CENTER npr. 064/666
Pa me interesuje sta mislite kada se korisnik odere po racunu koji bi call center imao vise poziva?

U kom bi kol centru onda vise voleli da rade oni 'kurtoazni' radnici?!?
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.252.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama05.06.2008. u 05:45 - pre 193 meseci
Citat:
Nesha_bg: Ti si sam rekao da kad si potpisao ugovor da nije bilo prenosenja, to je bila promotivna akcija... Kada si uzeo paket nije ni bilo prenosenja...

Kada sam ja potpisao ugovor prenošenja je bilo, niko mi nije rekao da je to "promotivna akcija", niti je to negde pisalo.
Citat:

Porovera stanja nije standardna usluga telekoma srbije, i telekom se nije obavezao ugovorom da ces imati stanje, vec sluzi za evidenciju potrosnje .... Bilo je tema o biling sistemu...

Zakon o zaštiti potrošača:
Član 15

Prodavac, odnosno davalac usluge dužan je da potrošaču obezbedi:
1. proizvod u tačnoj meri ili količini i da mu se omogući da proveri tu
tačnost

.......

format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
93.86.14.*



+2 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama24.06.2008. u 09:48 - pre 192 meseci
ako već hoćete nekoga da "gnjavite" probajte sa medijima. pisite mailove urednicima i urednistvu, trazite ljude koji se bave tim sektorom, i polako bez buke im objasnite zasto je vazno da javnost bude obavestena o svim manipulacijama, marifetlucima, monopolima i sitnim i krupnim podvalama nasih mobilnih provajdera. mediji su stalno u potrazi za temama, i svakako moze pomoci ako se to podlo ponasanje drzi stalno pod lupom javnosti. mislim da je to korisnije nego zvanje korisnickog servisa, to su ipak ljudi koji ne smeju ni da prijave svojim sefovima sve probleme i primedbe jer se boje za svoj posao.

vazne reci: monopol, prava potrosaca, samovolja, nedostatak kontrole, slobodno tumacenje prava i obaveza....

P.S. naravno, svi mobilni provajderi su veliki poslovni partneri medija, ali stvari se nekako moraju isterati na cistinu, od sedenja i cutanja nema nista.
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama24.06.2008. u 13:01 - pre 192 meseci
Ma nema pomoci, strasti se spustaju i ovo ce proci kao i sva poskupljenja...
U Srbiji nema efekata buniti se...
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
93.86.14.*



+2 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama24.06.2008. u 15:41 - pre 192 meseci
Citat:
MP3MP3: Ma nema pomoci, strasti se spustaju i ovo ce proci kao i sva poskupljenja...
U Srbiji nema efekata buniti se...


mi jednostavno nemamo javno mnjenje koje može da napravi pritisak da bilo šta istera da kraja. bilo kakva masovnija akcija je osuđena na propast, ali ako zađemo dublje u tu problematiku neminovno ćemo završiti u političkoj raspravi, tako da neka ostane ovako kako si rekao. o ovoj temi se jednostavno ne može pričati van politike, a pošto je politika zabranjena na forumu, onda se svi vrtimo u krug bezuspešno tražeći odgovore na drugoj strani.
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama24.06.2008. u 15:47 - pre 192 meseci
Citat:
Memomax: mi jednostavno nemamo javno mnjenje koje može da napravi pritisak da bilo šta istera da kraja. bilo kakva masovnija akcija je osuđena na propast, ali ako zađemo dublje u tu problematiku neminovno ćemo završiti u političkoj raspravi, tako da neka ostane ovako kako si rekao. o ovoj temi se jednostavno ne može pričati van politike, a pošto je politika zabranjena na forumu, onda se
svi vrtimo u krug bezuspešno tražeći odgovore na drugoj strani.


Upravo sam to hteo da kazem, nama ostaje da zapevamo neku finu pesmicu i sve ostalo ostavimo po strani...
Cemu se boriti ako unapred znas da nemas sanse...
Prezivecemo nekako kao i do sada
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.internet.krstarica.net.



+4 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama22.07.2008. u 09:10 - pre 191 meseci
Posto me ne interesovalo sta se desava sa mojom prijavom protiv MTS-a, svratio sam danas do Trzisne inspekcije. Ljubazni cika iz Trzisne inspekcije mi lepo objasni da sam ja obavesten o promeni tarifiranja sms porukom od strane MTS-a. Znaci MTS im je slozio pricu da smo svi obavesteni sms porukom I Trzisna inspekcija im poveruje na rec, jer boze moj pa oni naravno da nikada ne lazu, a ja sam neki psiho koji eto ne vidi sms poruku koja mu stigne. Pominjao mi je I da su gledali moj listing poziva, mada to nisam bas razumeo?! E tek sada sam iznerviran. Nastavice se…..
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama22.07.2008. u 11:28 - pre 191 meseci
Kao što rekoh, voleo bih da MTS završi kao Enron, na stubu srma, ojađen za velike $$$ u običnoj građanskoj parnici.

Good people of Serbia VS. Evil MTS :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mt:s: Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 34220 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.