Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)

[es] :: Web razvoj :: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)

[ Pregleda: 2583 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)28.05.2008. u 17:33 - pre 193 meseci
Pozdrav svima.
imam jedan projekt izrade stranice za on-line oglasavanje. stranicu sam stavio i sve to samo imam jedan problem kada j u pitanju predaja oglasa.

imam formu za predaju oglasa. na njoj imaju polja iz kojih se moze izabrati kategorija oglasa iz pulldown meija.
sljedece polje je ono u koje seu unese texto oglasa. naredna 2 su za kontakt telefon.
dalje se nalaze 3 polja u kojima se moze izabrati slika koja treba da se pojavi u oglasu.

problem je kada pritisnem na tipku posalji, dobijem gresku

"Not Found
The requested URL /--WEBBOT-SELF-- was not found on this server.


Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

stranica je radjena u frontpage-u. evo i link stranice http://www.foto-oglas.com/predaja_oglasa.htm

moze li mi neko reci sta trebam da radim da bi ovo funkcioniralo.

totalni sam pocetnik sto se tice ovoga...
 
Odgovor na temu

taksistaZR
zrenjanin

Član broj: 124170
Poruke: 80
77.46.177.*



Profil

icon Re: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)29.05.2008. u 12:54 - pre 193 meseci
action="--WEBBOT-SELF--"

U action treba da upises putanju do php (asp, cgi ili stavec koristis) skripte koja obradjuje tu formu.
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)29.05.2008. u 21:09 - pre 193 meseci
action="--WEBBOT-SELF--"

U action treba da upises putanju do php (asp, cgi ili stavec koristis) skripte koja obradjuje tu formu.

prijatelju, nisam nikakvu skriptu koristio, ta stranica je kreirana u frontpage-u. kako treba da izgleda ta skripta, gdje se moze tako nesto naci? ja sam ti totalni pocetnik na ovom podrucju. moze li da ja postavim kompletnu stranicu odnosno fajlove koje sam dobio kreirajuci stranicu u frontpage-u ovde u jednom .rar fajlu pa da ti vidis kako to izgleda sta sam ja napravi pa da ako mozes da dodas to da sve proradi?

mogu ti poslati na mail ako hoces ili da ovde postavim...

hvala ti ipak na pomoci...
 
Odgovor na temu

taksistaZR
zrenjanin

Član broj: 124170
Poruke: 80
77.46.230.*



Profil

icon Re: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)29.05.2008. u 22:27 - pre 193 meseci
Nije to 5 minuta posla...

Prvo trebas da napravis jednu bazu u kojoj ces cuvati podatke. Zatim skriptu koja ce pokupiti podatke, proveriti unos i smestiti podatke u bazu, slike na server... Posle ti je potrebna skripta koja ce citati te podatke iz baze i prikazivati (po kategorijama, datumu...).
Verovatno bi trebalo dozvoliti korisnicima i da edituju/brisu svoje oglase tako da to povlaci jos posla i verovatno logovanje...

Ako si pocetnik, kao sto kazes, uzeo si prevelik zalogaj.

Ili pokusaj da naucis neke osnovne stvari o mysql i php pa probaj da pronadjes neko gotovo resenje koje ces prilagoditi ili postavi oglas na berzi poslova.
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)30.05.2008. u 09:40 - pre 193 meseci
Citat:
Prvo trebas da napravis jednu bazu u kojoj ces cuvati podatke. Zatim skriptu koja ce pokupiti podatke, proveriti unos i smestiti podatke u bazu, slike na server... Posle ti je potrebna skripta koja ce citati te podatke iz baze i prikazivati (po kategorijama, datumu...).
Verovatno bi trebalo dozvoliti korisnicima i da edituju/brisu svoje oglase tako da to povlaci jos posla i verovatno logovanje...


ne,ne, mislim da se nismo bas razumjeli. netreba mi mogucnos da neko moze postaviti licno oglas, bio to registrovana ili ne registrovana osoba.
nego kada neko ode na link "http://foto-oglas.com/predaja_oglasa.htm" naci ce formu za predaju oglasa. tu treba da izabere vrstu oglasa iz padajuceg menija, unese text oglasa, kontakt informacije i ako hoce da zakaci do 3 fajla i pritiskom na dugme posalji taj mail bi trebao sa meni stigne na mail a ne da se automatski postavi na stranicu. onda kada ja mail dobijem ja kopiram sadrzaj i stavljam na stranicu.
 
Odgovor na temu

taksistaZR
zrenjanin

Član broj: 124170
Poruke: 80
79.101.87.*



Profil

icon Re: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)30.05.2008. u 21:21 - pre 193 meseci
Sad videh da si i u naslovu pomenuo slanje maila...

U tom slucaju potrebna ti je mail skripta sa attach. Predpostavljam da na hostingu imas php i da nisi na free hostu.

Pogledaj u php manualu mail funkciju, imas u komentarima kompletne kodove: http://www.php.net/mail
Pocni da trazis na php forumu : http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma
Ili pogledaj phpmailer: http://phpmailer.codeworxtech.com/


Za pocetak probaj da posaljes obican mail.

Code:

//Pokupis podatke iz forme:

$promenljiva1 = $_POST['ime_polja1_iz_forme'];
$promenljiva2 = $_POST['ime_polja2_iz_forme'];

// osnovni podaci:
$to = "tvoj mail";
$subject = "subject";
$headers = "From: [email protected]"
$body = "$promenljiva1 $promenljiva2";


if(mail($to, $subject, $body, $headers)){
echo "ok!";
}
else {
echo "greska!";
}


Nije praksa da se na ovom forumu traze gotovi kodovi vec da se pomogne ako nesto zapne u radu.

Pocni da radis pa ako nesto zapne pitaj ponovo ovde.


Kad ovo uradis gledaj da napravis neku validaciju ulaznih podataka i nakon toga malo poradi na headerima da bi poslao attach.

[Ovu poruku je menjao taksistaZR dana 30.05.2008. u 23:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.125.*



Profil

icon Re: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)31.05.2008. u 20:18 - pre 193 meseci
hvala na uputama, ja cu pokusati ovo a ako negdje zapne javit cu se...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Slanje e-maila sa stranice (Predaja oglasa)

[ Pregleda: 2583 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.