Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa punom memorijom telefona kod N73

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Problem sa punom memorijom telefona kod N73
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)

[ Pregleda: 3888 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa punom memorijom telefona kod N7328.05.2008. u 07:34 - pre 193 meseci
Imam N73 Me... Povremeno mi se sama od sebe napuni memorija telefona do kraja, inace sve drzim na kartici...Formatiram telefon,i sve bude ok i posle bukvalno par dana telefon prijavi da je memorija telefona puna,pritom preko explorera(pokusavao sam sa X-plore, Y brovzer, preko kompa u njegovom file mmanageru i nista...) ne mogu da nadjem sta je to napunilo memoriju...Da li jos neko ima ovakav problem sa N73?
 
0

X3mE

Član broj: 48906
91.150.118.*



Profil

icon Re: Problem sa punom memorijom telefona kod N7328.05.2008. u 16:22 - pre 193 meseci
Probaj da uradiš update softvera, možda problem nestane...

Inače, sem formata ne znam za nijedno drugo rešenje tog problema...
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Problem sa punom memorijom telefona kod N7301.06.2008. u 11:24 - pre 193 meseci
O kojoj to memoriji pričaš?
Moraš praviti razliku između slobodne RAM memorije i preostale raspoložive memorije za skladištenje podataka.
Skladištenje podataka može da se vrši u internoj memoriji telefona ili na dodatnoj memorijskoj kartici (ako je prisutna).
Nedostatak RAM memorije za pokretanje nekih programa, je obično izazvan većim brojem istovremeno pokrenutih programa ili istovremeno otvorenih aplikacija (multitasking), pošto je to na Symbianu moguće. U ovakvom slučaju uglavnom pomaže običan restart telefona, mada bi morao da povedeš računa o broju istovremeno otvorenih aplikacija.
Ružna osobina ME serije, je da prilikom uključivanja telefona odmah automatski pokreće i Media Player, koji je na nekim modelima čak i stalno aktivan! Produženi pritisak na "Symbian taster" (onaj kojim ulaziš u glavni meni) će ti dati prikaz svih trenutno otvorenih aplikacija na ekranu, koje onda možeš da zatvoriš na više načina...
Skladištenje podataka (muzika, slike, video) koji zauzimaju veći memorijski prostor bi trebalo vršiti na memorijskoj kartici (proveri opcije podešavanja kamere, diktafona i sl. ...)
Ako ništa od gore navedenog ne pomaže, onda je u pitanju neki tehnički kvar, pre nego neupućenost u rukovanju smart telefonom.

 
0

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Problem sa punom memorijom telefona kod N73
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)

[ Pregleda: 3888 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.