Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog za backup celeg systema

[es] :: Windows mreže :: Predlog za backup celeg systema

[ Pregleda: 4506 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
82.117.193.*



+3 Profil

icon Predlog za backup celeg systema28.05.2008. u 07:10 - pre 193 meseci
Radimm u firmi koja ima 10 servera i oko 55 dektop racunara. Interesuju me koji softver moze da se koristi za backup u ovakvom okruzenju i vasa licna iskustva.

Hvala!!
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.microsoft.com.



+4 Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema28.05.2008. u 08:51 - pre 193 meseci
Nedovoljno informacija.

Active directory ili ne? Šta želiš da backupuješ? Imaš li Exchange? Imaš li SQL servere? Gde korisnici drže svoje podatke?....
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
82.117.193.*



+3 Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema28.05.2008. u 23:11 - pre 193 meseci
Da ima Active Directory, ima i Exchange server 2003, ima dosta sql baza koje treba backup-ovati, podaci se cuvaju na serveru i na lokalnim masinama.

Ja sam mislio da to uradim na sledeci nacin.

Da uzmem jednu msinu sa 2 HDD-a od po 500 gb i da na nju instaliram neki backup softver sa kojim bi radio sve sa jednog mesta. Instalirao sam Symantec Backup Exec 11d, ali mi deluje suvise slozeno.
Primarna stvar u celoj prici bi mi bile baze.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema29.05.2008. u 08:28 - pre 193 meseci
Hmmm, meni je super što svi koji kreću u priču o bekapu prvo razmišljaju o sklanjanju podataka na drugu mašinu u mreži. U startu treba gledati da podaci budu bezbedni VAN zgrade u kojoj je firma. Džabe ti backup podataka ako izgori zgrada. Znam da to zvuči preterano, ali u zgradi u kojoj smo bili do prošle godine su gorela 3 sprata, i firma koja je skroz uništena požarom naravno nije imala nikakav backup, kamoli nešto što može da se nosi van zgrade. Moj predlog: tape device u jedan od servera, softver Symantec Backup Exec, backup tokom noći svega što ti treba na taj server (možda dodatni disk samo za tu ulogu), i onda ujutro prebacivanje tog backup-a na traku. Traka se naravno nosi kući, eventualno 2 kopije na 2 trake paralelno. Symantec Backup Exec može da radi enkripciju podataka, tako da i u slučaju gubljenja trake ne predstavlja problem, niko neće moći do podataka. Pošto će traka da se donosi u firmu kako bi se snimali podaci na nju, prethodnu popunjenu traku obavezno držati van firme, u slučaju da dođe do katastrofe dok je traka u serveru. U slučaju takvog katastrofalnog spleta okolnosti opet ćeš imati barem prethodnu traku sa podacima, doduše, vratićeš firmu 2-3 nedelje kroz vreme, ali bolje išta nego ništa. U nekoj budućnosti, kada širokopojasni Internet bude dostupan, idealna varijanta je online backup na mašinu na udaljenoj lokaciji, eventualno u drugom gradu. Takav backup može da se radi u realnom vremenu, tako da imaš bezbednu kopiju podataka u svakom momentu.

Pozz
 
Odgovor na temu

tito1
bih

Član broj: 2425
Poruke: 622
89.146.179.*



+2 Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema30.05.2008. u 07:59 - pre 193 meseci
Neznam da li netko probao SynBack
kod mene radi super

pozdrav
tito1
 
Odgovor na temu

dr_ace
Aleksandar
Beograd

Član broj: 68942
Poruke: 21
80.70.240.*



Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema09.06.2008. u 10:01 - pre 193 meseci
Definitivno NetBackup radi posao! On ti je enterprise rešenje (čitaj tata backupexec-a) !
Imao sam sličan post ovde negde nekad! Moj ti je savet da u startu kreneš sa kvalitetnim rešenjem (soft + hardware) nego da kasnije se uvališ u gordijev čvor (kolariću paniću ...).

acafaca
predsednik udruzenja roma iz cikaga!!!!
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
85.75.214.*



+4 Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema09.06.2008. u 21:13 - pre 193 meseci
Molim vas da ne praktikujete postove tipa "e probajte ime_proizvoda, meni radi odlično", već napišite tačno vašu organizaciju, šta sve backupujete, šta je to što je prednost vašeg rešenja i sl.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

dr_ace
Aleksandar
Beograd

Član broj: 68942
Poruke: 21
80.70.240.*



Profil

icon Re: Predlog za backup celeg systema13.06.2008. u 12:55 - pre 192 meseci
Da je meni imao neko da predloži barem software bio bih mu zahvalan!
A kad imaš software malo googlanja nije problem, zar ne?

NetBackup backupuje sve zašta kupiš agenta!
acafaca
predsednik udruzenja roma iz cikaga!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Predlog za backup celeg systema

[ Pregleda: 4506 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.