Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)

[es] :: Advocacy :: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24946 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MegaPixel
Nikola Savić

Član broj: 181846
Poruke: 41
212.200.217.*



Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)29.05.2008. u 20:51 - pre 193 meseci
Citat:
degojs: Pa da bre, vidi ovo:



$800, 17" monitor, dual core CPU, 2GB memorije.. mislim, sta fali? Naravno ima i jos jeftinije, itd.


A onih $1300 ili $2000, to covek mora da ima dobar razlog, bar po meni :)


Jesi siguran da su ove cene u $ ? :o
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)29.05.2008. u 21:17 - pre 193 meseci
Citat:
degojs:

Najbolje je sve ispod npr. $1000 proglasiti za loše, jer Apple neće da spusti cene ili ponudi modele u toj kategoriji, hehehehe, kako da ne :)))



Pa ako hoces npr. ispod imas MacBook masinu ali ne Pro... dobro sada je 999€ plus popust od 13% studentski sracunaj koliko je... a bas u dolarima (nemam pojma kakav je sada kurs mu) je 1099$.

U sustini nitko nije rekao da treba proglasiti masine ispod 1000$ losim, nego da jednostavno ta masina nece, niti moze da odradi x stvari (kao sto je gospodin Dzeronimo vec prije naveo) koje bi/ce odraditi MB Pro, dakako i taj od 800$ npr. za nekoga kome Lap treba za surf ili ukljuciti eventualno Winamp ili WMP je i previse nego dobar... - valjda malo jasnije.


@Kernel-1 - Mac OS X pa nekosta bas 600$ :P kosta koliko kosta (znas ti to naci), i koriste ga i profesionalci kao i amateri zivi, drugim rijecima samo jedna verzija postoji... dok koliko para treba da se izvali za Vistu Ultimate da bi sljakala na tom Dellu?! Nisam ni gledao ali sumnjam da "TOP" Vista dolazi s njim, koja je opet MS proizvod.


Dalje... sada opet se kacim dolara, posto ajd cijene su iste naravno i za sada aktuelni model kao i za one prije (sa puno slabijim komponentama - dobro ne slabijim, ali starijim...) - ali mogu reci jednu zanimljivo stvar... npr. u Austriji, Njemackoj... cijena je drugacija - promjenjena... tj. drugim rijecima novi model je sada jeftiniji od prijasnjeg - a ima bolje komponente (znatno).


To znam licno jer sam kupio prosle godine MB Pro... pa evo poredenje cijena tih i modela... (dok je na US trzistu apple.com cijena ista)

model 15" (slabiji - prije 1999€, sada 1799€)
model 15" (jaci - prije 2499€, sada 2199€) - pa dodatak na ovo (stariji 2.33GHz, 2GB rama, ATI X1600 256MB, 120GB HDD... - trenutni (za manje para) 2.5GHz, 2GB rama, NVIDIA GeForce 8600M GT 512MB, 250GB HDD...) da ne pominjemo novi LCD ekran, multi-touch pad usw.
model 17" (prije 2699, sada 2499€)


@Dzeronimo - nemoj dzabe care da se mozda slucajno nazivciras :P radi Kernela-1 mislim da si usao u fazon sta mu je namjera ovdje i s ovom pricom, a to je da provocira i proziva ljude ili sta vec... nalazi se tu pametan ili sta vec praviti zna ako cemo otvoreno "pametovati" nevalja to ovo ono, davati linkove sa slikama i poredenjima a nezna kada njemu neko da (kada on to zatrazi specifikacije i cijene) da klikne na isti iako ima sve na gotovo, npr. ovako:


A trziste: http://store.apple.com/Apple/W...me/shop_mac/family/macbook_pro
DE trziste: http://store.apple.com/Apple/W...k_pro&sf=wAU4UKP4A49PUDAJA
US trziste: http://store.apple.com/1-800-M...cbook&sf=wHF2F2PHCCCX72KDY


Sustinu price onaj ko hoce da cuje moze, ko nece nema potrebe ubjedivati, i svako ima svoj ukus i (valjda) zna koliko se moze "ispruziti", samo nikada nisam gledao da dobijem nesto slabije za nesto manje para koje cemi trajati 5god., ili nesto malo skuplje (sacekat malo dok se pare skupe ili sl.) pa kupiti nesto to sto je skuplje i koje je x puta bolje i isplatit ce se vise nego to, samim tim sto nemoram npr. zamijeniti to za 5 god. nego za 10-15god... (nebitan primjer za ovo - govorim inace...)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)29.05.2008. u 21:26 - pre 193 meseci
Citat:
Jesi siguran da su ove cene u $ ?


Jesu, ima ta prodavnica na 10 minuta od mene (a slične cene su i recimo u BestBuy-u)

Možemo da pogledamo i pošto se prodaju Apple laptopi kod njih..

www.futureshop.ca





BestBuy? Evo http://www.bestbuy.ca/catalog/...mp;list=&page=0&sort=3

Najeftiniji Apple laptop je preko $1000.

Dakle, meni se čini da ako si sasvim zadovoljan onim karakteristikama koje daje onaj HP, prolaziš dosta jeftinije. Apple ti uopšte ne nudi opciju ispod $1000, bar mi tako izgleda, možda grešim?


Mislim.. šta ovi pričaju.. kao sa laptopom kao što je onaj HP, ne može da se radi ništa nego surf i muzika? Kako da ne.. sigurno - mašina sa dual core procesorom i 2 GB memorije nije sposobna za ništa više od tog.. hehehe.

Citat:
pa kupiti nesto to sto je skuplje i koje je x puta bolje i isplatit ce se vise nego to


To u slučaju Apple-a ne vredi jer oni naplaćuju samo svoje ime više kada je reč o hardveru. Sorry, vremena kada je Apple imao poseban hardver i pričao bajke kako je to kvalitetnije su prošla i to - neslavno, svi znamo šta je bilo sa PowerPC pričom. Ostaje jedino da se raspravlja da li OSX vredi te razlike u parama.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 29.05.2008. u 22:38 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)29.05.2008. u 21:38 - pre 193 meseci
Citat:
degojs:
Mislim.. šta ovi pričaju.. kao sa laptopom kao što je onaj HP, ne može da se radi ništa nego surf i muzika? Kako da ne.. sigurno Mašina sa dual core procesorom i 2 GB memorije nije sposobna za ništa više od tog.. hehehe.



Neznam jeli se sada ovaj post odnosi na ono sto sam gore stavio, pa da prevedem sta sam htio sa tim da kazem... da za takve (kojih ima jako jako mnogo) nije ni potrebno i toliko (nesto manje ispod 1000) da daju, jer nece iskoristit ni u najboljem slucaju ca. 30% mozda tih preformansi, tako da mogu i neki puno puno jeftiniji laptop da uzmu, dakako opet kazem, da svako kupuje ono sto moze da si priusti ili ono sto on smatra najboljim - tako da je stvarno glupo blatiti ovo ono, ili nagovarati nekoga to ti nevalja ovo valja bla bla bla, jer neko bi rade kupio npr. novog Opela dok bi ja kupio za te pare starijeg BMW-a par godina, sve ima svoje, i svako moze da si odluci sta misli da je najbolje za njega... Stvar ukusa i razmisljanja...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)29.05.2008. u 21:55 - pre 193 meseci
^Nemojte stalno da poturate te priče o Opelu i BMW i slično.. jer ti automobili nisu sklopljeni od istih delova, a ovo gore su sve klasični PC kompjuteri, nema tu neke razlike - najveća je u softveru (Windows vs. OSX+Parallels+Windows).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.87.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 00:47 - pre 193 meseci
Citat:
a ovo gore su sve klasični PC kompjuteri, nema tu neke razlike - najveća je u softveru (Windows vs. OSX+Parallels+Windows).


Tacno tako. Najobicniji PC hardver (upakovan u dobro dizajniran case) ispred kojeg stoji naziv Apple, a kad mu jos dodas i ono "Pro"... zapale se mase :)

@Karlo - znam ja tacno koliko vredi MacOS, ali sam rekao da Stevi Jobsu valjda vredi oko 600 evra
jer ne vidim zasto slican hardver naplacuje skoro duplo vise, pa sam pomislio da je OS u pitanju :)
(ili mozda samo bezobrazluk...)

@Dzeronimo - pa ako ti mozes da pokrenes temu "Ako je neki PC brzi od Mac-a na papiru ne mora da znaci da je stvarno brzi"...
onda, molicu lepo, dopusti da ja pokazem da se za skoro duplo manje novaca moze kupiti Laptop koji je podjednako dobar
ili bolji od Mac-a na nekim poljima, a to onima, koji imaju 3 blage veze sa ekonomijom, nesto znaci :) - i bez ljutnje, ovo nije nista licno,
samo sam izneo test koji je radio PC-Magazin, dakle nista strasno ;)

(sto se tice "aktuelnih modela", MacBook Pro (2,4GHz sa 8600GT) je 1800 evra na linkovima koje je postavio Karlo,
ali u nemackoj, a kod nas najjeftiniji MacBook Pro iznosi oko 1960 evra (apple.co.yu izvor)

Za kraj uvek jedno poredjenje sta moze da se kupi za tih 1960 evra, a onako nije lose.. ;)

TOSHIBA Satellite X200-23G Intel-Core2 Duo 2.5GHz 3072MB ram, 500GB HD DVD 17'' WSXGA+ (1680x1050) Windows Vista Home Premium = 1715 evra kod nas,
znaci ostane mi jos nekih 200 i vise eurica... recimo za jos jedan externi HDD od 1 Terabajt....

(mada nema potrebe posto je u performansama ovaj MBP slican sa Dell XPS m1530 koji kosta 1080 evra :) - razlika tricavih 900 evra :)

Priceless ;)

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 30.05.2008. u 04:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 06:09 - pre 193 meseci
Citat:
degojs: Najbolje je sve ispod npr. $1000 proglasiti za loše, jer Apple neće da spusti cene ili ponudi modele u toj kategoriji, hehehehe, kako da ne :)))

Niko nije ni rekao da su laptopovi ispod 1000 dolara loši, ali takvi laptopovi jednostavno ne mogu da se porede sa MacBook Pro.

Evo, na primer, mnogima je jako bitno kakav ekran ima laptop. Tebi je možda to nebitno, ali to ne znači da je i svima nebitno. Sve zavisi za šta nekom treba laptop. Evo, na primer, nekom ko profesionalno bavi fotografijom ili grafičkom pripremom uopšte nije svejedno da li će da kupi neki jetin laptop sa prosečnim ekranom ili neki profi laptop sa ekranom kakav mu je potreban.

Isto tako je i mnogima bitno kakve su performanse laptopa.

Pa ne misliš valjda da je nekom ko se profesionalno bavi video produkcijom svejedno da li će da montira video na MacBook Pro ili na nekom prosečnom laptopu? Prosečni laptopovi jednostavno nemaju te performanse kao MacBook Pro.


Citat:
Karlo Gavric: @Dzeronimo - nemoj dzabe care da se mozda slucajno nazivciras :P radi Kernela-1 mislim da si usao u fazon sta mu je namjera ovdje i s ovom pricom, a to je da provocira i proziva ljude ili sta vec

Ma ne nerviram se ja uopšte :)

On sve jedne iste fore pokušava da progura na skoro svakoj temi, tako da su se do sada valjda svi navikli da se on folira da kao ne ume da na Appleovom sajtu pronađe specifikacije za neki Mac, a kad mu neko dâ link do stranice sa specifikacijama on taj link ignoriše.

Citat:
degojs: ^Nemojte stalno da poturate te priče o Opelu i BMW i slično.. jer ti automobili nisu sklopljeni od istih delova, a ovo gore su sve klasični PC kompjuteri, nema tu neke razlik

Pa ni MBP nije sklopljen od istih delova kao ti PC laptopovi koje pominješ.

C2D Penryn i neki AMD Dual Core (pričao si za laptopove sa tim procesorom) nije isto.

Logička ploča u MBP i matična ploča u tim PC laptopovima koje pominješ takođe nije ista.

Ima još razlikâ...


Pa to što ti tvrdiš da su ti PC laptopovi isti kao i MBP je kao kad bi neko napisao "Pa Yugo i Ferrari se baš i ne razlikuju... evo i jedan i drugi imaju 4 točka, i jedan i drugi imaju vrata, i jedan i drugi imaju prozore..."


Citat:
Kernel-1: Najobicniji PC hardver (upakovan u dobro dizajniran case) ispred kojeg stoji naziv Apple

Ozbiljno?

Ajde onda kaži da li negde može da se nađe, na primer, neka matična ploča za PC koja ima EFI... da li ima negde da se kupi takva matična ploča?

A između logičke ploče u MBP i matične ploče u tim PC-jevima o kojima pričate nije samo razlika u tome što logička ploča za MBP ima EFI, nego ima još razlika, što može da se vidi i ako se pogledaju portovi na kućištu.

Kako je onda to "najobičniji PC hardver"?

A što se tiče komponenti koje su iste... to što se neke komponente koriste i na PC platformi ne znači da su PC-only hardver.

Da nećete možda da prisvajate i FireWire?

Citat:
Kernel-1: ne vidim zasto slican hardver naplacuje skoro duplo vise

Pogledaj specifikacije za MBP i videćeš da je MBP jači.

A i pogledaj na Dellovom sajtu koliko piše da ti Dell XPS M1530 laptopovi koštaju.

Evo ti link: http://www.dell.com/content/pr...s&l=en&s=dhs&cs=19

Obrati pažnju na specifikacije.

Model tog laptopa koji je duplo jeftiniji od MBP ne može da se poredi sa MBP jer je dosta slabiji.

Ima tamo i dugme "Build Yours", pa probaj da sastaviš nešto što po slecifikacijama liči na aktuelni model MPB-a (ne samo grafička da bude ista, nego i procesor da bude isti i da ima LED ekran...) i da odabereš da hoćeš Vistu Ultimate, pa obrati pažnju koliko će onda takav laptop da košta... nije baš nešto znatno jeftinije od MBP, a opet MBP ima bolje kućište (aluminijumsko, a ne plastično), DVI port, FireWire 800, multi-touch trackpad i uz MBP dolazi i iLife i razni razvojni alati za OS X.

Citat:
Kernel-1: pa ako ti mozes da pokrenes temu "Ako je neki PC brzi od Mac-a na papiru ne mora da znaci da je stvarno brzi"...

A kakve veze ta tema ima s ovom, osim što si ti i na toj temi pokušavao da dokažeš da "ima bolji PC laptop za duplo manje pare"?

Naravno, ni na toj temi, kao ni na ovoj, nisi naveo taj "bolji PC laptop za duplo manje pare", nego si samo postavljao specifikacije za neke stare modele MacBook-a.

Citat:
Kernel-1:dopusti da ja pokazem da se za skoro duplo manje novaca moze kupiti Laptop koji je podjednako dobar ili bolji od Mac-a

Pa je l' te sperečava neko da kažeš koji je to "bolji PC laptop za duplo manje pare"?

Već na nekoliko tema pominješ taj "bolji PC laptop za duplo manje pare", al' još nisi rekao koji je to laptop.

Samo uzmi u obzir da neki PC laptop sa C2D Merom na 2,2GHz nije brži od aktuelnog modela MBP-a iz prostog razloga jer C2D Merom na 2,2GHz jednostavno nije brži od C2D Penryn na 2,4GHz... a uzmi u obzir i da Penryn podržava SSE4 instrukcije, tako da ako je neka aplikacije optimizovana za SSE4, onda će dosta brže da radi na računaru sa Penryn procesorom.

Citat:
Kernel-1: TOSHIBA Satellite X200-23G Intel-Core2 Duo 2.5GHz 3072MB ram, 500GB HD DVD 17'' WSXGA+ (1680x1050) Windows Vista Home Premium = 1715 evra kod nas

Koja je grafička i koliko memorije ima?

Kakav ekran ima taj laptop? Nešto ne vidim da piše da ima LED ekran kao MBP.

Daj neke malo detaljnije specifikacije za taj laptop (koja je tačno grafička, koje sve portove ima, kakav je ekran...).


Računaj da treba da se doplati i za Vistu Ultimate jer ne odgovara svima ta Vista za kućne korisnike.

MBP dolazi sa OS X Leopardom, a Leopard se ne deli na neki posebne kućne verzije i neke verzije za posao, nego je to jedna kompletna verzija.

Citat:
Kernel-1: mada nema potrebe posto je u performansama ovaj MBP slican sa Dell XPS m1530 koji kosta 1080 evra :)

Ozbiljno?

Ajde daj detaljne specifikacije za taj PC laptop (koji tačno procesor ima, koju tačno grafičku ima i sa koliko memorije, koliki hard disk, kakav ekran ima, uz koji OS dolazi, koje sve portove ima...), pa da vidimo koliko je "slično" :)


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 30.05.2008. u 07:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 08:04 - pre 193 meseci
Citat:

Evo, na primer, mnogima je jako bitno kakav ekran ima laptop. Tebi je možda to nebitno, ali to ne znači da je i svima nebitno. Sve zavisi za šta nekom treba laptop. Evo, na primer, nekom ko profesionalno bavi fotografijom ili grafičkom pripremom uopšte nije svejedno da li će da kupi neki jetin laptop sa prosečnim ekranom ili neki profi laptop sa ekranom kakav mu je potreban.


A, znaci Apple prodaje PVA ili IPS panele u svojim laptopovima? :)

Laptop paneli i graficke pripreme... Drzeronimo, puh-lease :)

Ja jos ne videh dobar laptop panel koji moze da se priblizi kvalitetnom monitoru... Mislim oni OLED imaju nesto bolji kontrast i ravnomernu osvetljenost, ali je svako poredjenje laptop ekrana sa iole kvalitetnijim desktop ekranom... besmisleno.

Osim, ako, naravno, na laptop ekranu ne stoji jabuka :) To mu daje magicnu moc :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 08:20 - pre 193 meseci
Citat:
Isto tako je i mnogima bitno kakve su performanse laptopa.

Pa ne misliš valjda da je nekom ko se profesionalno bavi video produkcijom svejedno da li će da montira video na MacBook Pro ili na nekom prosečnom laptopu? Prosečni laptopovi jednostavno nemaju te performanse kao MacBook Pro.


Koliki je procenat ljudi koji koriste laptop za pro video produkciju i montazu? :)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 08:32 - pre 193 meseci
A evo i mene interesuje da nam dzeronimo navede neki poznatiji film koji je recimo montiran na macbook pro, i koliko se to svetske profi video produkcije radi na macbook pro ili svejedno bilo kom laptopu :)
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 09:44 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A, znaci Apple prodaje PVA ili IPS panele u svojim laptopovima? :)

Laptop paneli i graficke pripreme... Drzeronimo, puh-lease :)

Ja jos ne videh dobar laptop panel koji moze da se priblizi kvalitetnom monitoru...

Ja sam rekao da je ekran na MBP bolji od ekrana koje većina običnih laptopova imaju.

Profi desktop monitore nisam ni pominjao.

Citat:
Slobodan Miskovic: Koliki je procenat ljudi koji koriste laptop za pro video produkciju i montazu? :)

Koriste oni koji na terenu trebaju da montiraju video, a ne mogu da nose kompletan desktop računar sa sve monitorom na teren.

MBP je sasvim dovoljan za korišćenje Final Cut Studia i mnogi koriste Final Cut Studio i na MBP.

Evo i u ovom klipu može da se vidi MBP: http://www.youtube.com/watch?v=NMVnup5GLdk

Citat:
pri3rak: A evo i mene interesuje da nam dzeronimo navede neki poznatiji film koji je recimo montiran na macbook pro, i koliko se to svetske profi video produkcije radi na macbook pro ili svejedno bilo kom laptopu :)

Je l' ti uvek moraš da izvrćeš baš sve što neko ko nije iz PC tabora kaže?

Evo šta sam napisao:
Citat:
A ako se neko bavi profesionalnom video produkcijom i treba mu Final Cut Studio i dok nije u studiju (ako, na primer, snima neku seriju malo dalje od studija), onda mu je takođe neophodan MacBook Pro.


Gde si ti tu pročitao da sam ja pomenuo da se poznati filmovi montiraju na MBP?


Tako si i na onoj temi na kojoj sam bio stavio link za klip u kojem je Jobs pričao o prednostima 64-bitnog OS-a i prednostima CoreAnimation-a ti postavljao neka pitanja meni koja blage veze nemaju sa onim što sam ja rekao.


Zato na bilo koje tvoje pitanje upućeno meni neću više ni da odgovaram jer nemam nameru da na svako tvoje pitanje odgovor počinjem sa "Ja to nisam ni rekao" i da moram da citiram ono što sam rekao i da dodatno pojašnjavam šta sam rekao.

Jednostavno nemam nameru, niti mi je interesantno, da ja sad tu raspravljam o tome da li sam ja hteo da kažem ono što sam napisao ili ono što ti nagađaš da sam ja hteo da napišem.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 09:49 - pre 193 meseci
Da vidimo sta si ti rekao:

Citat:
Džeronimo
Evo, na primer, mnogima je jako bitno kakav ekran ima laptop. Tebi je možda to nebitno, ali to ne znači da je i svima nebitno. Sve zavisi za šta nekom treba laptop. Evo, na primer, nekom ko profesionalno bavi fotografijom ili grafičkom pripremom uopšte nije svejedno da li će da kupi neki jetin laptop sa prosečnim ekranom ili neki profi laptop sa ekranom kakav mu je potreban.


Ovaj, notebook monitori generalno prikazuju oko 260K boja od 16 miliona - osim ako Apple nije ugurao S-IPS ili S-PVA panel unutra, sto cisto sumnjam u pitanju je najobicniji run-off-the-mill TN panel, eventualno sa LED osvetljenjem.

Nisam bas siguran da tu mozes bilo sta "profesionalno" da odradis, posto ces videti samo 1.5% boja koje se vide na IPS/PVA panelima...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 10:06 - pre 193 meseci
Citat:
Koriste oni koji na terenu trebaju da montiraju video, a ne mogu da nose kompletan desktop računar sa sve monitorom na teren.



Izbegavas odgovor :) koliki je procenat ljudi od ukupnog broja korisnika laptop racunara kojima to treba? :)

Takodje sta to Apple laptop ima sto neki HP high end u cenovnoj klasi nema pa da bi se taj mizeran broj korisnika odlucio za Apple (osim zbog znaka jabuke koja svetli u mraku) :)))
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 10:09 - pre 193 meseci
Citat:
Džeronimo: Gde si ti tu pročitao da sam ja pomenuo da se poznati filmovi montiraju na MBP?


Tako si i na onoj temi na kojoj sam bio stavio link za klip u kojem je Jobs pričao o prednostima 64-bitnog OS-a i prednostima CoreAnimation-a ti postavljao neka pitanja meni koja blage veze nemaju sa onim što sam ja rekao.


Zato na bilo koje tvoje pitanje upućeno meni neću više ni da odgovaram jer nemam nameru da na svako tvoje pitanje odgovor počinjem sa "Ja to nisam ni rekao" i da moram da citiram ono što sam rekao i da dodatno pojašnjavam šta sam rekao.

Jednostavno nemam nameru, niti mi je interesantno, da ja sad tu raspravljam o tome da li sam ja hteo da kažem ono što sam napisao ili ono što ti nagađaš da sam ja hteo da napišem.


Citat:
Džeronimo:Ma ne nerviram se ja uopšte :)

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 30.05.2008. u 07:29 GMT+1]


tolko o tome :D

Sto se one teme tice, izbacio si onaj pritupi video gde nekoliko hiljada ekrana pliva sa streaming videom i sveti steva otkuca ribica i pojavi se mrdajuca ribica ili slicno al princip je taj ... Ako pogledas tj. poslusas video publika je dozivela kolektivni orgazam kad je sveti stevan odradio naprednu pretragu po tagu videa a ne kada je prvi put prikazao onaj plutajuci spektakl od nekoliko hiljada ekrana ... generalno jabucare uvek izimpresioniraju apple igracke, e sad ako to ostale ne impresionira odmah nisu shvatili poentu ili sta vec ;)

sto se ovoga ovde tice na ako nemas nesto malo jace od tn matrice ne mozes imati profesionalnu obradu ni slike ni videa cak ni u slucaju neke ispomoci i tu nista niste bolji od konkurencije, ako vam je efi i aluminijumsko kuciste uz igrajuce patke i mrdajuce kamioncice dovoljan motiv da platite razliku od vise stotina dolara u klasi da biste imalu svoj way of life onda je to tako simpaticno al ne vidim poentu ubedjivanja ostalih da je to right way to do :)
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 10:13 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovaj, notebook monitori generalno prikazuju oko 260K boja od 16 miliona - osim ako Apple nije ugurao S-IPS ili S-PVA panel unutra, sto cisto sumnjam u pitanju je najobicniji run-off-the-mill TN panel, eventualno sa LED osvetljenjem.

Nisam bas siguran da tu mozes bilo sta "profesionalno" da odradis, posto ces videti samo 1.5% boja koje se vide na IPS/PVA panelima...


Ja nisam ni poredio ekran na MBP sa profi desktop ekranima poput Apple Cinema Display.

Rekao sam da ako nekom ko se profesionalno bavi fotografijom ili grafičkom pripremom treba laptop, da onda nije svejedno da li će da kupi neki jeftin laptop ili MBP... ako ni zbog čega drugog, LED ekrani su bolji od običnih laptop ekrana jer su bolje osvetljeni.

A valjda se podrazumeva da ako se neko već profesionalno bavi fotografijom ili grafičkom pripremom da ima i desktop računar sa nekim profi ekranom.

Citat:
Slobodan Miskovic: Izbegavas odgovor :) koliki je procenat ljudi od ukupnog broja korisnika laptop racunara kojima to treba? :)

Zašto je to uopšte bitno?

Najveći procenat korisnika računara čine prosečni korisnici, a prosečni korisnici uglavnom kupuju prosečne računare, a ne neke high-end laptopove, tako da nije ni bitno da li se prosečni korisnici bave video obradom.

Citat:
Slobodan Miskovic: Takodje sta to Apple laptop ima sto neki HP high end u cenovnoj klasi nema

Evo, na primer, na MBP može da se koristi Final Cut Studio... Final Cut Studio ne može da se koristi ni na jednom Win PC-ju iz prostog razloga jer Final Cut Studio ne postoji za Win. :)

A za Mac postoji još brdo programa koji uopšte ne postoje za Win :)


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 30.05.2008. u 11:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 11:48 - pre 193 meseci
Ajde da uporedimo dva laptopa visoke iste cene, jedan je MacBook Pro a drugi Dell XPS M1730. Oba kostaju 3.174,00$.
Evo i konfiguracije MBP-a, trenutno aktuelni model sa Apple-ovog sajta:


A kod Dell-a je dugacka lista, moracete mi verovati na rec ;), a mozete i sami proveriti. Procesor je Intel Core2 Duo T9300 na 2.5GHz, sa 4GB RAM-a, 2x320GB HDD spojeni u RAID, NVIDIA SLI Dual GeForce8700MGT sa 512MB GDDR3 Memory i AGEIA PhysX 100M procesorom, monitor je 17 inch UltraSharp TrueLife Wide-screen WUXGA, a kao slag na tortu dolazi Vista Premium sa SP1. Ima jos nekih stvari kao McAffe antivirus na 15 meseci i 30GB Online Backup na jednu godinu...

Sad ili meni nesto nije jasno ili za istu cenu dobijem 340GB diskova vise (koji se vrte na 5400rpm-a za razliku od 4200 kod MBP), Dual graficku uparenu sa Aegis procesorom, monitori su iste rezolucije, procesori isti... Meni se cini da kod Appl-a za iste pare dobijem manje.

[Ovu poruku je menjao Danijel Krmar dana 30.05.2008. u 13:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 11:55 - pre 193 meseci
Citat:
Evo, na primer, na MBP može da se koristi Final Cut Studio... Final Cut Studio ne može da se koristi ni na jednom Win PC-ju iz prostog razloga jer Final Cut Studio ne postoji za Win. :)

A za Mac postoji još brdo programa koji uopšte ne postoje za Win :)


Sto nikako nije prednost Mac-a niti mana Win-a vec iskljucivo mana tih programa jer ne rade na obe platforme. ;)
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 14:20 - pre 193 meseci
Evo, recimo pogledajte ova dva laptopa:

MacBook Pro i TOSHIBA Satellite X200-23G

Dakle, isti procesor, ista grafička... ali, ova Toshiba ima 500GB, 3GB rama (a i Fingerprint, čitač kartica, 6 usb portova naspram 2 koja ima MBP)

Ne vidim zašto bi se neko ovde između ova dva laptopa opredelio za MBP koji je ~1000EU skuplji (neka i je i ~900EU, ako je Vista Ultimate u pitanju, a ne Home Premium)

------

@Dzeronimo
Ova dva laptopa su poprilično aktuelna.

------

Na stranu ovo gore, ja sam uzeo ovaj laptop koji je za šire narodne mase MSI EX600X-073EU, ali je i za bilo kakav normalan rad i programiranje sasvim dovoljan.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 16:24 - pre 193 meseci
Citat:
Danijel Krmar: Ajde da uporedimo dva laptopa visoke iste cene, jedan je MacBook Pro a drugi Dell XPS M1730. Oba kostaju 3.174,00$.

Podrazumevani model MBP-a od 17'' košta 2799 dolara na Appleovom sajtu.

Ne znam što si na tu cenu uračunao i cenu najskupjeg LED ekrana koji može da se izabere (svi su LED, al' ti si baš najskuplji izabrao), kad za taj Dell XPS M1730 nigde ne vidim da piše da ima takav LED ekran. Evo sad sam pogledao i na Dellov sajt šta piše za taj laptop i nigde ne vidim da piše da taj laptop ima LED ekran.

Citat:
Danijel Krmar:a kao slag na tortu dolazi Vista Premium sa SP1

A zašto bi to bila kao "prednost"? :D

Pa bre računaj da treba onda još da se doplati za Vistu Ultimate :)

Uz MBP dolazi puna verzija Leoparda, a ne neka posebna verzija za kućne korisnike koja nema sve funkcije koje puna verzija ima.

A i Leopard je 64-bitni OS koji je kompatibilan i sa 32-bitnim aplikacijama i 32-bitnim drajverima.

Šta da radi neko ko koristi, na primer, 64-bitnu Vistu ako mu zatreba kompatibilnost i sa nekim 32-bitnim aplikacijama i 32-bitnim drajverima? Je l' mu onda treba i 32-bitna verzija Viste na istom računaru? :)

Plus što se uz MPB dobija i iLife i skoro sve što je prosečnom korisniku računara potrebno od aplikacija, a tu su i razni razvojni alati za OS X i WebObjects :)

Citat:
Danijel Krmar: koji se vrte na 5400rpm-a za razliku od 4200 kod MBP

Pa uz podrazumevani model MBP-a od 17'' dolazi hard disk koji se vrti na 5400rpm.

Ima i opcija da se kupi uz hard disk na 7200rpm.

Citat:
Slobodan Miskovic: Sto nikako nije prednost Mac-a niti mana Win-a vec iskljucivo mana tih programa jer ne rade na obe platforme. ;)

Kako nije prednost Maca ako neki program postoji za Mac, a ne postoji za Win? :)

Nije ni mana tih programa to što ne rade na Win... Jednostavno, mnogim Mac developerima je lakše da prave aplikacije samo za Mac.

Na Mac postoje frameworkovi koji developerima mogu dosta da olakšaju pravljenje kvalitetnih aplikacija sa odličnim interfejsom.

Čak i verzije nekih multiplatformskih programa za Mac izgledaju bolje od verzija za Win i Linux.

Evo, na primer, VLC player za Mac ima bolji UI od Win i Linux verzije, a ima i neke efekte koji na verzijama za druge platforme ne postoje.


Na tom sajtu nisu sve specifikacije tačne.

MBP nema dial-up modem kao što su napisali tamo.

MBP od 17'' ima 3 USB porta, a ne 2 kao što su na tom sajtu napisali.

MBP ima AirPort Extreme (koji je zasnovan na IEEE 802.11n draft specifikaciji i kompatibilan je i sa IEEE 802.11a/b/g), a ne samo WLAN 802.11b, WLAN 802.11g kao što su tamo napisali.

Takođe nisi naveli ni koje sve portove ima MBP, a zaboravili su i još neke specifikacije.


Nemojte bre na tom sajtu da gledate specifikacije, nego gledajte na sajtu proizvođača laptopa. Valjda proizvođači bolje znaju specifikacije za svoje proizvode.

Evo koje su specifikacije za MBP: http://www.apple.com/macbookpro/specs.html


Citat:
Goran Arandjelovic: Ne vidim zašto bi se neko ovde između ova dva laptopa opredelio za MBP

Možda zbog LED ekrana (za taj Toshibin laptop nigde ne vidim da piše da ima LED ekran), zbog portova koje taj Toshibin laptop nema, zbog dizajna laptopa, zbog OS X-a i nekih profesionalnih programa koji postoje samo za OS X.

Možda se neko i brine za očuvanje životne sredine, pa hoće laptop koji je environmentally friendly :)

Za razliku od velike većine PC laptopova, MBP je environmentally friendly laptop :)


MBP svakako ima svoje kupce, ma koliko je vama to "neverovatno".

Jeste da postoje laptopovi koji su dosta jeftiniji od MBP, to niko nije ni osporavao, ali ti jeftiniji laptopovi jednostavno ne mogu sve što može i MBP.

Mogućnosti nekog laptopa ne zavise samo od brzine procesora i grafičke kartice, nego i od OS-a i softvera koji dostupan za taj OS.





[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 30.05.2008. u 17:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)30.05.2008. u 17:33 - pre 193 meseci
@Dzeronimo
Znam da ces da popizdis kada ovo budes procitao, ali po mom skromnom misljenju MBP je cista snobovska igracka. U stvari dobar deo Apple-ovih proizvoda su snobovske igracke. Izuzimam iPod-e i iPhone (verovatno sam jos nesto zaboravio). Ove dve djunte su stvarno vredne svakog ulozenog centa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Apple MacBook Pro (2.2Ghz, nv-8600) VS Dell XPS M1530 (2.2Ghz, nv-8600)

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24946 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.