Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217875 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 12:44 - pre 193 meseci
Dzaba, draganmi ne izlazi. On samo cita, cita, cita i onda napise nesto od toga sto je procitao da bi se mi losije osjecali i bili inferiorni, jel' te?
Ovoliko gluposti u zivotu nisa cuo, bez uvrede. Mozda stvarno covjek nije izasao iz svoje pecine i video sta se desava u tom kapitalizmu.
Ako se ne osjeca uvredjen, neka objasni kada je poslednji put putovao negde na zapad i da pojasni iskustva. Od ove silne terotije i robova koji su dali nemjerljiv doprinost teoriji filozofije pocinje da mi bude muka.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 12:45 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Od ove silne terotije i robova koji su dali nemjerljiv doprinost teoriji filozofije pocinje da mi bude muka.


onda najbolje da odustanes ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.244.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 12:49 - pre 193 meseci
Citat:
U svim društveno-ekonomskim sistemima se preživljavalo, pa i u prvobitnoj zajednici, inače ni nas ne bi bilo.
U kapitalizmu se sistematski generišu veštačke potrebe ili se naduvavaju one koje su prirodne, a u interesu obrta kapitala.


Ali da bi u jednom društvu rad, od uslova za opstanak, prerastao u aktivnost iz zadovoljstva, neophodan je uslov da to bude izuzetno bogato društvo. Opet, ako nema rada društvo stagnira, jer kao što ne radi vodoinstalater, tako ni mislioci i teoretičari ne osmišljavaju pravce razvoja društva, :) pa ono stagnira, ne postaje bogatije. Kao što se dogodilo sa SFRJ, doduše tu su jedni mislili pogrešno, a druge niko nije uzeo za ozbiljno, pa se zemlja raspala.

U kapitalizmu višak rada prisvaja kapitalista, a šta je višak određuje tržište. Gde bi u tom budućem idealnom društvu završavao višak vrednosti?
Ko bi određivao koliko je rada dovoljno, a šta predstavlja višak? Naravno sve pod pretpostavkom da se uopšte stvori nekakav višak.
Ako bi bilo kao u SFRJ, to je u suštini bio modifikovani kapitalizam, postojale su banke, fabrike, tržište, samo se preraspodela odvijala drugačije. Samoupravljači su bili u suštini akcionari sa blanko iznosom akcije firme u kojoj su zaposleni, a po automatizmu su kooptirani i u skupštinu akcionara, jer se nije precizno znalo koji je tačno njihov deo. Zato se i čistačica pitala o svemu.

Razumem da smatraš da kapitalizam nije u stanju da poboljša ljudsko društvo, zbog svojih mana i ograničenja, ali koje to društveno uređenje će nastati posle kapitalizma, a da bude bolje, pravednije, humanije, pošto nije za očekivati da to bude socijalizam kakav smo mi zapamtili?
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 12:56 - pre 193 meseci
Citat:
draganmi: Opsesija preživljavanjem je hipertrofirana i mitologizovana.
U svim društveno-ekonomskim sistemima se preživljavalo, pa i u prvobitnoj zajednici, inače ni nas ne bi bilo.
U kapitalizmu se sistematski generišu veštačke potrebe ili se naduvavaju one koje su prirodne, a u interesu obrta kapitala.

Hehe, presmijesno ... Onda mozes da prezivljavas i u kapitalizmu, tj. niko te ne tjera da radis. Dok, recimo, u socijalizmu si morao mnogo stosta da radis protiv svoje volje.

Takodje, po meni, 'prezivljavanje' sa racunarom je mnogo, mnogo bolje od prezivljavanje sa kopljem u ruci. Koliko vidim i tebi je mnogo drazi racunar, iako te niko ne sprjecava da obuces 'list' i da sa kopljem u ruci, trckaras nekom savanom ... Mada, i to je rad, i to kakav rad. Tako da tvoja teorija o 'zivotu na vazduhu' nema mnogo smisla.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 12:59 - pre 193 meseci
Citat:
žutokljunac: Uzmi samo primer EU. Je l´mi određujemo uslove ulaska ili oni?

Odakle ti uopste ideja da mi treba da odredjujemo uslove ulaska? Kad neko dodje u tvoju kucu da li on sam odredjuje kako ce se ponasati, da li ce skinuti cipele i sl. Ne mora da dodje ako mu se ne svidja. Mi smo vekovima imali slobodu da uredimo svoje drustvo kako zelimo i rezultat je porazavajuci i zato treba da pristupimo eu jer kakve god probleme to sa sobom nosi opet je deset puta bolje od onoga sto smo uspeli sami da smislimo. Lepo se vidi na primeru susednih zemalja koje su iz bede dosle u situaciju da mozemo da im zavidimo.
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.244.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:02 - pre 193 meseci
Slažem se Pantiću, ali zašto onda ne raspišu referendum u EU o tome hoće li nas da prime ili ne? Zbog čega nas kao pitaju jel mi hoćemo u goste?
Jedino ako nas ne zovu u goste, nego nas zapošljavaju, pa mi potpisujemo ugovor o delu!
 
0

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:12 - pre 193 meseci
Ne idemo mi ni u kakvu posetu vec u udruzenje privrednog tipa a dotice se i drugih stvari koje su sa tim u vezi, kao sto su politicka stabilnost i ravnomeran razvoj da bi se sprecila preterana emigracija a istovremeno omogucio slobodan protok ljudi i roba. Njima ne treba referendum jer su pravila ustanovili odgovarajucom demokratskom procedurom a na koji cemo nacin mi utvrditi da li nam ta pravila odgovaraju ostaje da se vidi.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:27 - pre 193 meseci
Citat:
pantic68: Odakle ti uopste ideja da mi treba da odredjujemo uslove ulaska? Kad neko dodje u tvoju kucu da li on sam odredjuje kako ce se ponasati, da li ce skinuti cipele i sl. Ne mora da dodje ako mu se ne svidja. Mi smo vekovima imali slobodu da uredimo svoje drustvo kako zelimo i rezultat je porazavajuci i zato treba da pristupimo eu jer kakve god probleme to sa sobom nosi opet je deset puta bolje od onoga sto smo uspeli sami da smislimo. Lepo se vidi na primeru susednih zemalja koje su iz bede dosle u situaciju da mozemo da im zavidimo.


Ko kaže da je u EU 10x bolje? Odakle takva glupost? Nije bolje, samo su ljudi (uglavnom) civilizovaniji. Ali to nije zato što su u EU, već je EU nastala kao tekovina te civlizacije. Kada u EU udje svakakav primitivizam (što će se očigledno desiti), EU će se raspasti kao mehur od sapunice. Isto kao što su Francuzi mislili da će njihovi imigranti da prime Francusku kulturu, a ispalo je malo obrnuto.

Uzgred, Švajcarska recimo nije u EU. Što oni nisu u EU ako je to "must-be"? Što nije Norveška? Jel tim zemljama nešto fali?

Koje su to susedne zemlje iz bede došle u situaciju da im zavidimo? Rumunija? Bugarska? Ja (izgleda za razliku od tebe) imam nekoliko poznanika u Bugarskoj, i nisam čuo ništa pozitivno od ulaska u EU. Tamo su plate i dalje manje nego ovde.

I zamarate me više time što kada kažete "kapitalizam" gledate samo uspešan kapitalizam (u malom broju zemalja). Gledajte kapitalizam u svim zemljama u kojima je prisutan.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 11.06.2008. u 14:37 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:36 - pre 193 meseci
Citat:
vindic8or: Tako je. 98% je stoka, nauka to pokazuje. I svi oni vole da im se nametne sistem vrednosti. Istina kad bas toliko mnogo ljudi moras da ubedis da je cela ideologija ispravna onda moras i silom da ih ubedjujes. Kako ces to da uradis zavisi samo od tvog stila. Mozes to vatrenim oruzjem i proterivanjem u arkticki region (SSSR) ili mozes da budes old-school i uposlis bic-kamen-sekiru (sharijatske zemlje) ili mozes da ih oteras na ostrvo s kog se niko ne vraca (gde je ovo bilo?).

Pravo da ti kazem, ja mislim da su ovi sto si ih naveo bili najobicnije sisice u odnosu na ono kakav bih bio ja kad bi me zanimale te stvari. Ako bas hoces da znas sta ja stvarno mislim o tome, posle 20 godina iskustva sa ovim vasim slobodarima, ja bih brate uveo smrtnu kaznu za svaki vid asocijalnog ponasanja. Dok se marva ne uljudi. Ja bih ostrije kaznjavao asocijalno ponasanje nego sitan kriminal. Vise su mi se na glavu popeli, ne mogu ocima da ih vidim i za mene to cak nisu ni ljudi, te se to ne bi ni zvalo "smrtna kazna" , nego "eksterminacija" ili tako nesto.
Citat:
ventura: Samo da napravim jednu digresiju, iz kapitalizma potiče najveći broj 'delatnika' (pod njih ubrajam i naučnike), a mislioca može da ima armija al to je džaba, od misli se ne jede...

Pa ni od tzv usluga se ne jede. Ni od kulture, ni od umetnosti. Samo se od zemlje jede, ako je bas do jela.

Da me neko pogresno ne shvati, nisam ja nikakav socijalista. Bas me zabole i za socijalizam i za kapitalizam i za tzv slobodu za fukaru i za sve zivo. Prema svecu i tropar, pa tako i sloboda nije za fukaru jer ona ne zna sta bi sa njom, nego je sloboda za svesne i pristojne ljude. Ja samo ne zelim da meni licno smetaju divljaci i primitivci, a oni su pripusteni da divljaju sad u ovom vasem boljem svetu. Onaj gori ih je drzao na kratkom lancu, sa ove ili sa one strane gvozdene zavese, svejedno je bilo. Mozda oni cak i nisu krivi, mozda su samo umno poremeceni, cak i to je dokazano da ima neke veze, ono, aktivnost prednjeg reznja mozga u odnosu na aktivnost zadnih delova itd, bile su neke emisije o tome, ali ako drustvo takve ne drzi na kratkom lancu, onda se sloboda i domokratija pretvaraju u svoje karikature, kao sto se vidi. Ne mozes ti da parkiras gde stignes, da bacas gde stignes, da se deres kao ludak nocu i da se ponasas manijakalno na milion drugih nacina, a onda da se vadis na slobodu i demokratiju. Ne ide to. Ako se tako ponasas onda si ti neprijatelj slobode, a nema slobode za neprijatelje slobode, to se zna, nego samo lanac i brnjica.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:39 - pre 193 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Ne mozes ti da parkiras gde stignes, da bacas gde stignes, da se deres kao ludak nocu i da se ponasas manijakalno na milion drugih nacina, a onda da se vadis na slobodu i demokratiju. Ne ide to. Ako se tako ponasas onda si ti neprijatelj slobode, a nema slobode za neprijatelje slobode, to se zna, nego samo lanac i brnjica.


Podržavam 100%
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:44 - pre 193 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ... sloboda nije za fukaru ... divljaci i primitivci ... umno poremeceni ... na kratkom lancu ... samo lanac i brnjica.


ako si hteo da budes drastican - namera ti je uspela :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:50 - pre 193 meseci
Koliko vidim, ovi sto pljuju kapitalizam su zestoko isfrustrirani necim. Jedni bi da uvedu smrtnu kaznu, drugi da stavljaju brnjice, treci da sjede pod lipom, glade muda i pljuju po svima koji nesto i rade u zivotu...
Bilo bi zanimljivo sloziti vase postove jedan do drugog u kome se zalazete za razne vrste represije. Koliko samo mrznje, ozlojedjenosti i preopotencije...
 
0

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 13:54 - pre 193 meseci
Citat:
pisac: Ko kaže da je u EU 10x bolje? Odakle takva glupost? Nije bolje, samo su ljudi (uglavnom) civilizovaniji. Ali to nije zato što su u EU, već je EU nastala kao tekovina te civlizacije. Kada u EU udje svakakav primitivizam (što će se očigledno desiti), EU će se raspasti kao mehur od sapunice. Isto kao što su Francuzi mislili da će njihovi imigranti da prime Francusku kulturu, a ispalo je malo obrnuto.

Uzgred, Švajcarska recimo nije u EU. Što oni nisu u EU ako je to "must-be"? Što nije Norveška? Jel tim zemljama nešto fali?

Koje su to susedne zemlje iz bede došle u situaciju da im zavidimo? Rumunija? Bugarska? Ja (izgleda za razliku od tebe) imam nekoliko poznanika u Bugarskoj, i nisam čuo ništa pozitivno od ulaska u EU. Tamo su plate i dalje manje nego ovde.

I zamarate me više time što kada kažete "kapitalizam" gledate samo uspešan kapitalizam (u malom broju zemalja). Gledajte kapitalizam u svim zemljama u kojima je prisutan.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 11.06.2008. u 14:37 GMT+1]


Pa sad da li je 10x ili 3,5x zavisi mnogo od ugla gledanja, recimo da li neko zivi na drzavnoj sisi ili grca u privatnom biznisu pokusavajuci da se izbori sa desetinama inspekcija stvorenih da napune buzet za ovu parazitsku kastu a sve pod sloganom "tako je u evropi". U svakom slucaju nije gore. I pitajte te bugare i rumune da li im je toliko lose da bi se vratili u vreme od pre dvadeset godina. Ja bi.
Ima tu jos jedna stvar to je da su vecina sirovina kao i energija i hrana skuplji i po nekoliko puta nego pre deset godina pa se za one pare vise ne moze tako ziveti, svet ide svojim putem i nemoguce je konzervirati se u nekom vremenu. Bilo bi im jos gore da nisu u eu. Navodjenje zemalja koje su zbog svojih prirodnih i drugih resursa u povlascenom polozaju nije relevantno. Kao sto rekoh ni mi dosad nismo bili u eu pa nam fali itekako.

Citat:
Kada oko 2013 dođe do kraha svetskih berzi, svi vi iz područja gde je "nebo zeleno" ćete da se vratite ovde kod nas, majci Srbiji na istoku, da obrađujete zemlju u znoju lica svog. Ako uopšte bude prekookeanskog saobraćaja...


Kakvih sve bisera ovde necu procitati. Sta, nemaju tamo motike pa ce morati ovde da dodju :)
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:00 - pre 193 meseci
Eto, ima i onih koji zamišljaju Epikteta sa kopljem u ruci...
Rezultat "kapitalističkog" školskog sistema.
Pobornici kapitalizma bi trebalo da izvrše "prirodnu selekciju" u svojim redovima, ako im je iole stalo do ugleda.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:03 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Koliko vidim, ovi sto pljuju kapitalizam su zestoko isfrustrirani necim.


Naravno. Pa sa kapitalističkim "vrednostima".
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:10 - pre 193 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa ni od tzv usluga se ne jede. Ne mozes ti da parkiras gde stignes, da bacas gde stignes, da se deres kao ludak nocu i da se ponasas manijakalno na milion drugih nacina, a onda da se vadis na slobodu i demokratiju. Ne ide to. Ako se tako ponasas onda si ti neprijatelj slobode, a nema slobode za neprijatelje slobode, to se zna, nego samo lanac i brnjica.


Ako se tvoja ideja moderne demokratije svodi na neku seljacinu koja se dere nocu po ulici dok pogresno parkira i baca smece kroz prozor, onda ti nemas problem sa demokratijom, vec sa tim da zivis u balkanskoj drzavi gde dobar deo populacije praktikuje opstu balkansku kulturu i vaspitanje.

Nisu ti potrebne egzekucije za to, samo se preseli u zemlju gde su ljudi drugacije vaspitani :)

 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:15 - pre 193 meseci
Citat:
Sta, nemaju tamo motike pa ce morati ovde da dodju


Nisu oni tamo otišli zbog motike nego su od nje pobegli da se "dobro" prodaju kao otuđena emigraciona radna snaga.
Ali gazde će ubrzo da im bankrotiraju, pa oni tamo postaju potpuno bezvredni.
Ovde im je ostala zemlja, "talentovani i sposobni" moraće da se preorijentišu i da dođu na mesto gde se ceni njihova prvobitna stručnost - u zemlju motika.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:23 - pre 193 meseci
Citat:
Nisu ti potrebne egzekucije za to, samo se preseli u zemlju gde su ljudi drugacije vaspitani


Recimo, da bacaju atomske bombe na gradove ili da tri-četiri meseca bombarduju civilne objekte u tuđim državama, da od delova tuđih država ili celih država prave svoje protektorate, ili da tenkovima razjuruju pripadnike sekti u svojoj državi...
 
0

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:27 - pre 193 meseci
Citat:
draganmi: Nisu oni tamo otišli zbog motike nego su od nje pobegli da se "dobro" prodaju kao otuđena emigraciona radna snaga.
Ali gazde će ubrzo da im bankrotiraju, pa oni tamo postaju potpuno bezvredni.
Ovde im je ostala zemlja, "talentovani i sposobni" moraće da se preorijentišu i da dođu na mesto gde se ceni njihova prvobitna stručnost - u zemlju motika.


Sta ce biti u buducnosti ne znam ali znam da se sada i ovde ni motika ne ceni kao tamo. Imam neke visnje i razmisljam da li mi je isplativije da ih ostavim da trule na granama. Cena u mrskoj eu je skoro cetiri puta veca nego onu koja se ovde placa za proizvodnju ali ko ih jebe ne damo im nase. U stvari dacemo ali preko odredjenih nasih "privrednika" a ne da oni dodju ovde da vrsljaju i otkupljuju kako hoce.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje11.06.2008. u 14:38 - pre 193 meseci
Citat:
vindic8or: Nisu ti potrebne egzekucije za to, samo se preseli u zemlju gde su ljudi drugacije vaspitani :)

E bas necu. A mogu ja, nije da ne mogu pa mi sad krivo, i to kao nista mogu da odem. Ali bas necu, smaranje mi je to. Ja od sebe da pobegnem niti mogu niti hocu, ovde mi je ekonomski OK, pa zasto da idem onda bilo gde? Uz to, ni tamo gde bih isao se nisu vaspitali sami od sebe, nego ih je neko vaspitao. Ni ovde oni nisu takvi bili, ili uglavnom nisu, dok ih ne oslobodise. U Parizu su svojevremeno noksire kroz prozore istresali na ulicu, pa vise to ne rade. Neko to iskorenio represijom, sta da radis. Kao da se zaboravlja da je od tog cuvenog oslobodnjenja ovoga ovde proslo tacno 20 godina i da se sve to vreme aktivno radilo na pozivotinjenju i karikiranju slobode. Pre tog oslobodjenja 90% ovih stvari koje se sad velicaju, ili se bar relativizuju, i na silu se pokusava da dokaze da su one kao deo mentalitata je ovde bilo sramota da se rade. Ma i da se prica o njima. Kako to tad ne bejahu deo mentaliteta, a sad odjednom jesu? Nije nego.

Na ovo o represijama i prepotenciji od Laki_Gen - a mogu samo da se nasmejem, i da ga uputim da ode u perjanicu slobode USA, pa da tamo upraznjava ovakvu slobodu o kojoj ja pisem. Ne mora cak ni da baca djubre kroz prozore, za pocetak samo neka upotrebi rec "nigger" ili slicno, pa da vidimo tu nerepresiju. Smesno. Represija nije nego. Represija so what? I treba da se vrsi represija nad onima koji su neprijatelji drustva i ponasaju su asocijalno i tako unistavaju celo drustvo. Sta treba da placem i da saosecam kad bi sad neka institucija odstranjivala iz drustva ove bolesne? Recimo sad krenu neki baje sa maskama da hvataju kao zeceve po ulicama ove sto stavljaju u izloge rasirene vulve, i odvedu ih negde na prevaspitavanje pomocu lekova itd. Bas bi me bilo briga. To tako i treba.

Nije ni vazno, ja znam sta ja znam, a to je da je ovde bilo manje djubreta svake vrste dok je bila tzv nesloboda i to je to. Na osnovu tog kriterijuma, ekonomski sistem moze i da bude kapitalizam, moze i demokratija i ljudska prava, i sve moze, nemam nista protiv bilo cega, ali da su istovremeno potrebni brnjica i ular, potrebni su, a ovde posebno.

Citat:
ultraKeen: ako si hteo da budes drastican - namera ti je uspela :)

Tacno, drasticne mere treba na njih primeniti. Pokazalo se da drugo ne pomaze i da svaku lepu ideju oni izvrnu, upropaste i unakaze do neprepoznatljivosti. E bič i kamdziju bi razumeli. Udri bandu. More jos jedna Sablja, samo sad do kraja, pa da se puse. Dao bi ja njima slobodu.
Citat:
draganmi: ...da tri-četiri meseca bombarduju civilne objekte...

Tacno, nemaju oni pojma. Nisu ni to umeli da urade temeljno kao sto je trebalo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217875 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.