Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice

[es] :: Video softver :: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice

[ Pregleda: 3943 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice23.05.2008. u 12:11 - pre 193 meseci
Imam verujem uobicajeni problem. Na jednoj lokaciji imam kablovski, a treba mi na drugoj gde ne postoji mogucnost povezivanaj na kablovsku mrezu direktno. Hteo bih da napravim neki sistem koji bi se sastojao od racunara sa ugradjenom TV karticom, koji bi radio kao striming server tako da mogu da gledam program preko LAN-a, ali sa mogucnoscu da sa udaljenog mesta mogu da menjam TV kanale.

Moze Windows, moze Linux, samo da radi...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.109.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice26.05.2008. u 22:56 - pre 193 meseci
Za tako nesto mislim da ti je jedina sansa da probas program VLC media player http://www.videolan.org/

Bitno je da znas da postoji jedno veliko ogranicenje. Da bi video bio streamovan pomocu nekog streaming servera on mora biti u nekom standardnom formatu. Kod analognih TV kartica to nije slucaj.

Mozes koristiti digitalne kartice (zemaljska digitalna DVB-T i satelitska DVB-S) jer one primaju video u MPEG-2 formatu i u tom formatu ga i prikazuju.

Ako hoces analognu televiziju da gledas onda moras koristiti iskljucivo TV kartice koje imaju hardversko MPEG-2 enkodiranje. One direktno konvertuju signal TV slike u MPEG-2 i tako ga predaju racunaru.
- od jeftinijh kartica sa hardverskim MPEG-2 preporucujem Hauppauge WinTV PVR-150
- od skupljih preporucujem Leadtek WinFast PVR3000 Deluxe http://www.leadtek.com/eng/tv_...eid=322&lineid=6&act=1
cena je oko 70 evra.

ne preporucujem hibridne kartice jer prave smetnje na anmalognoj slici slici


U vezi streamovanja sa programom VLC pogledaj obavezno ovaj link http://www.engadget.com/2005/1...eam-almost-anything-using-vlc/


 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice26.05.2008. u 23:25 - pre 193 meseci
Striming je najmanji problem - teziste pitanja je na remote kontroli TV kartice tako da se mogu menjati programi.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.98.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice28.05.2008. u 01:19 - pre 193 meseci

Nisam cuo da ima program koji ce to moze. Morao bi nesto da isprogramiras...

ili probaj neko Remote Desktop resenje da koristis. Sa tim nemam iskustva pa ti ne mogu reci neke detalje. Probaj prvo Remote Desktop koji dobijes uz windows (imas ikonicu u start menu > accessories)...

p.s.
ako nadjes resenje napisi kako si uradio. i mene zanima nesto slicno
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice28.05.2008. u 10:07 - pre 193 meseci
Za promenu kanala postoje externa resenja koja nemaju veze sa racunarom. Jedan od primera je Remote Extender, jednostavno receno uredjaj prihvata Infra Red signal sa daljinskog, pretvara ga u radio signal koji prolazi kroz zidove ka drugom Remote Extender-u u njemu se radio signal pretvara u IR i salje dalje ka uredjaju u koji je usmeren, obicno u satelitski risiver.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.108.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice23.06.2008. u 20:55 - pre 192 meseci
Probaj obavezno program Media Portal http://www.team-mediaportal.com/

Ja sam ga jucer probao ali mi nije uspela instalacija jer mi nedostaje neka komponenta. Ali tokom instalacije sam video da taj program izgleda ima mogucnosti koje trazis. Na kompjuter sa TV karticom se instalira u serverskoj varijanti a na ostalim kompjuterima se instalira klijent verzija MediaPortal-a. Pretpostavljam da sa klijentske strane mozes menjati kanale.
 
Odgovor na temu

Sasha_bn
Aleksandar Kamenjasevic
Bijeljina

Član broj: 144252
Poruke: 224
*.telrad.net.

Sajt: www.scwlan.com


Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice04.07.2008. u 16:23 - pre 192 meseci
Jel iko uspio ovo da pokrene tj da pokrene TV-server ????
Meni isto ovo bas treba nemogu da nadjem nigde resenje.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.112.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice05.07.2008. u 09:14 - pre 192 meseci
Pa meni ne uspeva instalacija, izgleda mi fali besplatna verzija SQL servera. Moracu to da nadjem, ince nemam umrezene racunare pa da isprobam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Striming sa TV kartice u LAn i udaljena kontrola TV kartice

[ Pregleda: 3943 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.