Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obrada video sadrzaja u okviru web aplikacije

[es] :: PHP :: Obrada video sadrzaja u okviru web aplikacije

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niksav
Nikola Savic
Nis

Član broj: 131079
Poruke: 15
*.ninet.co.yu.

Sajt: www.logik.co.yu


Profil

icon Obrada video sadrzaja u okviru web aplikacije22.05.2008. u 22:06 - pre 193 meseci
Zdravo svima,

U svakodnevnim kontaktima sa klijentima sve vise dobijamo zahteve za implementacijom funkcija slicnih onim koje mozete naci na poznatim video sharing sajtovima, kao sto je YouTube. To uglavnom podrazumeva da posetilac ili registrovani korisnik sajta moze da posalje video sadrzaj u kom god hoce formatu, a da web aplikacija to konvertuje u format koji se lako prikazuje u okviru browser, sto prakticno danas znaci FLV.

Da li se jos neko bavio ovom problematikom, i da li je spreman da podeli iskustva i tehnologije koje su koriscene?

Mi za sada imamo iskustva sa sledecim softverskim resenjima:

- FFMPEG - program za konverziju sa podrskom za veliki broj formata, pa i MP4
- Mencoder - program za konverziju sa podrskom za veliki broj formata. Cak ima podrsku za koriscenje Windows DLLova sa codecima za koje nema podrsku.
- FFMPEG-PHP - veoma korisna ekstenzija za PHP koja omogucava pristup video fajlovima koriscenjem FFMPEG biblioteka.

Procedura koju mi primenjujemo je sledeca:
- Koriscenjem ffmpeg-php ekstenzije iscitaju se informacije o video fajlu koji je poslat. Pomocu funkcija ove ekstenzije izvuce se i nekoliko slicica sa razlicitih mesta u video fajlu.
- Skripta zavrsava sa izvrsenjem, a video ostaje u statusu cekanja.
- Povremeno se poziva cronjob koji na osnovu podesavanja (bitrate, audio rate, frame rate...) formira se komandna linija za ffmpeg ili mencoder program, i zatim pozove na izvrsenje. Pri tome se kreiraju FLV i MP4 verzije, a koristi se konverzija u dva prolaza. Video se zatim oznacava kao konvertovan, pri cemu postaje dostupan posetiocima.

Pozdrav,
Nikola
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Obrada video sadrzaja u okviru web aplikacije23.05.2008. u 08:26 - pre 193 meseci
Pa citajuci pocetak tvog posta, zamislio sam da bih ja to uradio isto kako si ti u nastavku posta opisao. Sta ne valja sa tim?
Live konvertovanje odmah nakon upload-a nije moguce zbog toga sto je to zahtjevan posao koji trazi svoje resurse i vrijeme.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Obrada video sadrzaja u okviru web aplikacije

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.