Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa Radmin-om u mrezi sa ruterom

[es] :: Windows mreže :: problem sa Radmin-om u mrezi sa ruterom

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ignjatije Antiohijski

Član broj: 168915
Poruke: 22
*.eunet.yu.



Profil

icon problem sa Radmin-om u mrezi sa ruterom22.05.2008. u 13:05 - pre 193 meseci
Imam wireless ruter TP link u kancelarijii podignut domen. Na serveru sam instalirao Radmin server 3.2. U ruteru sam izvrsio forwarding porta 4899 na IP adresu servera.
Na laptopu (koji nije clan domena) sam instalirao radmin klijent.
Serveru mogu iz kancelarije da pristupim sa laptopa samo preko serverove IP adrese, a ne mogu preko javne (koja je STATICKA).
Kako da izvedem da mogu da pristupim serveru preko njegove javne,staticke adrese? (sa udaljene lokacije)
Hvala svakome koji pokusa da mi pomogne
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: problem sa Radmin-om u mrezi sa ruterom22.05.2008. u 13:08 - pre 193 meseci
Trebao bi otvoriti port na konkekciji preko koje server izlazi na net, pošto je taj wifi ruter verovatno samo za lokalnu mrežu?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa Radmin-om u mrezi sa ruterom22.05.2008. u 18:11 - pre 193 meseci
Da li si pokušao baš sa neke udaljene adrese? Ja sam jutros primetio nešto slično, malo sam zbunio ;) glavni ruter pa nije prolazila veza preko SBB-a i onda sam oba kompa pustio na ADSL. U tom slučaju ne mogu sa jednog da pristupim drugom preko javne a mogu preko lokalne adrese. Onda sam opravio ruter, drugi komp je prešao na SBB i onda je mogao da pristupi i preko spoljne. Rekao bih da ne ide tek tako da preko jedne mreže ideš napolje i vraćaš se.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: problem sa Radmin-om u mrezi sa ruterom

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.