Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Status .ac.rs domena

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Status .ac.rs domena

[ Pregleda: 3850 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.static.ikomline.net.



+5 Profil

icon Status .ac.rs domena19.05.2008. u 20:00 - pre 193 meseci
Koliko vidim iz pretrage Google-a trenutno ne postoji ni jedan sajt na .ac.rs domenu. Kakav je trenutno status tog domena? Da li ga je Akademska mreza preuzela? Sta se sa njim desava i kada ce konacno poceti da "radi"?
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.cri.co.yu.



+82 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena19.05.2008. u 20:52 - pre 193 meseci
ac.rs je namenjen za Akademsku i naučno-istraživačku mrežu Srbije, ali ga do daljeg administrira RNIDS. Delegacija će biti obavljena kada se takva organizacija formira kao posebno pravno lice, koje će obuhvatati sve državne i privatne univerzitete i naučno-istraživačke organizacije u zemlji (što je, koliko je meni poznato, već zapisano u odgovarajućem zakonu, ali još uvek nije realizovano i očekuje se da će biti realizovano u bliskoj budućnosti). Što se tiče preregistracije postojećih ac.yu domena, o tome postoji odluka UO RNIDS i prema mojim informacijama taj proces bi trebalo uskoro da počne (i vrlo brzo se završi, jer tih domena nema puno... ako se dobro sećam, manje od 100).

Pozdrav,
Sloba
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.static.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena10.09.2008. u 12:27 - pre 190 meseci
Evo nas u septembru, prosli su raspusti ali .ac.rs jos uvek nije aktivan. :( Evo ponovo postavljam pitanje da li neko zna sta se trenutno oko toga desava? Ima li nekih novih informacija?
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.cri.co.yu.



+82 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena10.09.2008. u 13:03 - pre 190 meseci
U petak je UO RNIDS, pa cu pitati kakav je status tih preregistracija. Potrudiću se da nadležna institucija (nisam još 100% siguran da li je to MTID ili neka druga) u najkraćem roku odredi organizaciju kojoj bi RNIDS mogao da delegira ac.rs domen.

Pozdrav,
Sloba
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Status .ac.rs domena26.09.2008. u 09:35 - pre 189 meseci
Dok se vi razgovarate, dogovarate i pregovarate fakulteti ce za sebe lepo kupiti .rs domene, kao sto su to vec uradili ETF i FON (etf.rs, fon.rs ... mozda jos neko?). A x.y.z.bg.ac.rs i sl. ce postati cist visak.
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.ptt.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena27.09.2008. u 08:15 - pre 189 meseci
A, koji je uopste tvoj posao u ministarstvu kada nista ne znas?

Hajde sto ne znas za privatizaciju telekoma, ali nemoj u ovoj sferi da me razoravas. Kod mene biti neobavesten ili biti nenadlezan u slucaju politicara znaci biti nesposoban.

Probudi se i poteraj malo ljude oko sebe da urade nesto... (jeste digresija i malo uopsteno, ali...)
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.cri.co.yu.



+82 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena27.09.2008. u 12:36 - pre 189 meseci
@agvozden
Pošto sebe ne smatram političarem, sad mi je mnogo lakše što sam se srećno provukao kod tebe ;-)

Elem, drago mi je što mogu da vas obavestim da je posrednička misija uspela i da će MTID dati saglasnost da se ac.rs domen delegira Konferenciji univerziteta (institucija osnovana zakonom koja okuplja sve akreditovane državne i privatne univerzitete).

Da se ja pitam, ovo je moglo da bude gotovo još pre godinu dana i još tada sam i ja i drugi iz RNIDS molili MTID da odluči o ovom pitanju... zašto se to tada nije desilo, nego se čekalo da ja padnem sa neba u MTID, stvarno ne znam, ali mislim da je dobro da smo i to pitanje konačno zatvorili.

Pozdrav,
Sloba
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena27.09.2008. u 19:22 - pre 189 meseci
Onda samo napred - ja dajem podrsku svima koji nesto rade.
Ukoliko ne daju rezultate, a nalaze se na uticajnim mestima - takve pljujem i nistavim!
I sam sam se sklonio kada sam video da ne mogu biti produktivan.
Ali da ne zavlacim u politiku, daj da vidimo kakav ce biti status sa .ac.rs ...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena09.10.2008. u 23:05 - pre 189 meseci
Citat:
twiddle:

Elem, drago mi je što mogu da vas obavestim da je posrednička misija uspela i da će MTID dati saglasnost da se ac.rs domen delegira Konferenciji univerziteta (institucija osnovana zakonom koja okuplja sve akreditovane državne i privatne univerzitete).


Jao... Konus da delegira akademski domen? Opće rasulo...

Visokoškolska ustanova čiji sam webmajstor prešla na edu.rs. Doduše oni nisu ni imali ac.yu domen.

 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
87.237.205.*



+82 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena10.10.2008. u 01:29 - pre 189 meseci
Konus će administrativno biti zadužen za upravljanje domenom i donošenje pravila, a samu registraciju i održavanje servera će verovatno poveriti nekom drugom (recimo AMRES ili nekom drugom za koga proceni da može taj posao dobro da radi).
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena05.11.2008. u 09:54 - pre 188 meseci
Neki okviran datum kada će .ac.rs biti u funkciji je?
Da li se očekuje za par meseci, pola godine, godinu...?
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.cairo.icannmeeting.org.



+82 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena05.11.2008. u 10:30 - pre 188 meseci
ac.rs je od sinoc u nadleznosti RCUB (kome je KONUS delegirao tehnicko upravljanje ac.rs domenom), tako da tokom narednih 7-10 dana (prema recima ljudi iz RCUB) mozemo ocekivati aktivaciju svih postojecih ac.yu imena u ac.rs prostoru. KONUS ce do kraja godine takodje izraditi prvi pravilnik o registraciji ac.rs domena (koji ce pod jednakim uslovima biti dostupni svim privatnim i drzavnim akademskim i nacuno-istrazivackim institucijama). Slican pravilnik u istom periodu bice izradjen i za gov.rs domene od strane MTID, u saradnji sa UZZPRO i RZII.

Pozdrav,
Sloba
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.static.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Status .ac.rs domena10.11.2008. u 16:39 - pre 188 meseci
Koliko sam uspeo da vidim .ac.rs je konacno proradio.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Status .ac.rs domena

[ Pregleda: 3850 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.