Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim vas da mi pomognete

[es] :: Vodič za učenje :: molim vas da mi pomognete

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blabla bla

Član broj: 181808
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon molim vas da mi pomognete19.05.2008. u 14:04 - pre 194 meseci
Imam jos oko mesec dana do upisa na fakultet, zestoko se razmisljam izmedju ETF-a i MatF-a. Razlog zasto bih upisao ETF je obezbedjivanje buducnosti u materijalnom smislu ali nije da mi se ne svidja, ipak vise mi se svidja MatF (barem matematika sama po sebi).

Molio bih sve koji su zavrsili MatF(ili znaju nesto o ovome) da mi kazu da li su se pokajali sto su ga upisali, i gde sada mogu da rade.
Danas mi je profesor fizike rekao da dobro razmislim sta cu upisati, i kaze da je njemu propao zivot (verovatno zbog loseg odabira profesije kojom se bavi), i da ne sledim lazna mastanja (koja je verovatno on imao u mom dobu).

Bio bih vam bas zahvalan na nekim konkretnim odgovorima koji bi me priblizili resenju dileme.Mozda vam deluje glupo ova tema, ali stvarno ne bih voleo da sebi upropastim zivot na gluposti, jer ipak zivot nije mala stvar.

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: molim vas da mi pomognete19.05.2008. u 20:30 - pre 194 meseci
Malo je nezgodno davati ovakve savete nekome koga ne poznaješ. U svakom slučaju, znaš li narodnu priču "Sve, sve ali zanat"? Ako ne znaš, pročitaj, evo linka:
www.zvrk.co.yu/price/narpripov/svesve.htm

E, ETF je i zanat, Matematički nije. Idi na ETF.
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.cable.casema.nl.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: molim vas da mi pomognete19.05.2008. u 20:45 - pre 194 meseci
Moja sestra koja je zavrsila PMF (pre toga matematicku gimnaziju) bi dala gotovo identican odgovor kao tvoj profa.
 
Odgovor na temu

Nigerijac

Član broj: 138959
Poruke: 34
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: molim vas da mi pomognete20.05.2008. u 10:00 - pre 194 meseci
Upisi ono sto volis i trudi si da u tome sto radis budes JAKO DOBAR.Inace dobar matematicar ima prodju i u drugim delatnostima sem nauke kao sto su naprimer financije.U City-u radi mngo matematicara i fizicara.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: molim vas da mi pomognete21.05.2008. u 10:48 - pre 194 meseci
matematika je veoma primenljiva
ako ti ide matematika i volis je + nisi uskog pogleda, tacnije rado ces izucavati i druge stvari u kojima lako nalazis primenu matemaitke, upisi MatF

jedan student MatF-a se bavi i finansijama (pisalo je unovinama, napravio neke programe za berze i slicno i ide mu lepo), tacnije, reklo bi se da se bavi finansijskom matematikom (koja nije tako jednostavna)


s druge strane, upises ETF ili neki drugi fax sa matematikom, moci ces lako sa strane malo vise da se bavis matematikom


sve u svemu, tebi je zajebano...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

iiiiiiiiiiiii

Član broj: 185469
Poruke: 14
*.teol.net.



Profil

icon Re: molim vas da mi pomognete20.06.2008. u 13:32 - pre 193 meseci
@blabla bla
Šta si izabrao i zbog čega? Pitam jer sam u sličnoj nedoumici.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: molim vas da mi pomognete

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.