Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izgubljene particije

[es] :: Windows desktop :: izgubljene particije

[ Pregleda: 2394 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

somikg

Član broj: 92318
Poruke: 103
89.216.83.*



Profil

icon izgubljene particije18.05.2008. u 23:53 - pre 194 meseci
Instalirao sam xubuntu.Sve je radilo kako treba,dok nisam resio da reinstaliram xp.Kada sam to odradio, xubuntu-a vise nije bilo.Nisam znao kako da resim problem,pa uzmem partition magic .Sta sam ja tamo uradio,pojma nemam,ali kada mi se restartovao racunar pisalo mi je Error loading system(tako nesto). Odradio sam nov xp,i sada imam samo c particiju,i nista vise.Jel moze neka pomoc kako da vratim i stare particije?Da napomenem da sam pre toga imao particiju od 21gb,i particiju(ext3)koju sam koristio za xubuntu od 9 gb!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: izgubljene particije19.05.2008. u 01:11 - pre 194 meseci
Hoće to sa tim "magičnim" programom... posebno ako nije baš neka najaktuelnija i najlegalnija verzija.
Kada si ponovo instalirao XP onda si verovatno time izmenio postavke u mbr hard diska, koje je xubuntu bio prethodno upisao.
Onda si "magično" zabrljao stvar jer si kako sam kažeš to stručno uradio ("Nisam znao kako da resim problem,pa uzmem partition magic .Sta sam ja tamo uradio,pojma nemam").
Rešenje tipa "čarobni štapić" kakvo bi ti voleo sada više ne postoji! Ako je na tom disku bilo baš nešto zaista važno onda zamoli nekog stručnijeg da pokuša da ti povrati podatke, u protivnom možeš i sam da se igraš ali ponovo sve od početka...

PS
U gornjem delu ovog prozora, gde su baneri sa reklamama, imaš polje za pretragu, pa upiši šta te muči ("problem sa particijama" ili "izgubljene particije") i pretraži forum možda i nađeš neko zadovoljavajuće rešenje...
 
Odgovor na temu

dzidzadza
9. mesto u 3. redu

Član broj: 154734
Poruke: 44
*.adsl.absolutok.net.



+4 Profil

icon Re: izgubljene particije26.05.2008. u 11:54 - pre 193 meseci
Verovatno su se sakrile particije. Instaliraj ponovo Partition Magic i pokreni ga. Ako vidi particije koje su se izgubile, prvo probaj da im dodelis slovo ako ga vec nemaju. Ako nece da dodeli slovo jer je status particije Hiden imas opciju Unhide partition. Ne mogu tacno da se setim gde se nalazi ali postoji sigurno. Ako ni to ne pomogne onda desni klik na particiju i Browse. Otvara prozor u kome mozes da pregledas particiju i kopiras podatke na neku drugu. I meni se desavalo prilikom zezanja sa Linux particijama da se win particije izgube i tada sam ne znajuci za opciju Browse formatirao te particije i gubio podatke. Ako ne vidi particije onda si nesto gadno napravio i moguce je da si formatirao citav disk, odnosno izbrisao particije. U tom slucaju oporavak podataka je mnogo tezi, maltene mission impossible!

Eto, nadam se da ce ti ovo biti od pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: izgubljene particije

[ Pregleda: 2394 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.