Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?

[es] :: Nauka :: Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9869 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?20.05.2008. u 12:22 - pre 193 meseci
Palo i meni na pamet grafitaciono socivo, al' mi to izgleda jos neverovatnije. Za tako nesto da bi se dobio ovako pravilan krug trebalo bi da se drugo telo nalazi tacno na liniji zemlja - masivno telo (samo sa druge strane masivnog tela). Medjutim u tom slucaju, rezultat ne bi bio bas tako tackast vec pre kruzni.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?20.05.2008. u 15:07 - pre 193 meseci
Hm, da li je to gravitaciono socivo ili nesto drugo, ali generalno ste me naterali da se bavim malo vise ovim.

Prvo, to nije bnas tako savrsen krug, sto se vidi na slici ispod. Generalno se vidi da je (ako gledamo kao po casovniku,od 1 do 12) prilicno nepravilan deo od 2 do 6 na casovniku. I da je dosta krzanja, znaci da se ta svetlost prelamala ili sta li vec o nesto ispred, znaci nesto izmedju nas i te galaksije. Imajte u vidu i da je to sto mi gledamo (taj mali deo) verovatno nekoliko puta veci od suncevog sistema.



Drugo, postoje slicne stvari na slici, koje potvrdjuju da je ovo samo verovatno neko prelamanje svetlosti ili cega vec. Recimo ova ispod, na drugoj slici oznaceno gde je, je dosta slicna, samo je manje "prasine" ili cega vec, pa je slabije isprekidan taj krug.




I jos nekoliko slicnih (povecajte ako ne vidite dobro :)) - necu otkrivati gde su na slici andromede, ali ima ih sigurno...




P.S. Posebno je zanimljiv koliko mi se cini neki kruzni open cluster zvezda u donjem desnom kvadrantu (bez slike i ovaj put!).


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?21.05.2008. u 07:40 - pre 193 meseci
Citat:
Shadowed: Palo i meni na pamet grafitaciono socivo, al' mi to izgleda jos neverovatnije. Za tako nesto da bi se dobio ovako pravilan krug trebalo bi da se drugo telo nalazi tacno na liniji zemlja - masivno telo (samo sa druge strane masivnog tela). Medjutim u tom slucaju, rezultat ne bi bio bas tako tackast vec pre kruzni.


Upravo to @Shadowed i meni je palo na pamet. Osim ako se na toj liniji ne nalazi ogromni masivni dijamant :)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
92.241.128.*



+196 Profil

icon Re: Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?22.05.2008. u 00:08 - pre 193 meseci
Ovo je ipak izgleda samo posljedica višestruke digitalne obrade slike.Neka zumiranja i slične čarolije.Slučajno se dobro poklopila jedna centralna tačka, a onda su onih 6 okolo su ispale podjednake.Takođe i sledećih 12 okolo njih.I kao da je mreža piksela
u jednoj fazi obrade bila u trouglastoj formaciji.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Galaksija Andromeda - zanimljiv fenomen?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9869 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.