Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB dva kompa i Netgear

[es] :: SOHO Networking :: SBB dva kompa i Netgear

[ Pregleda: 2499 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pro_Pain

Član broj: 181084
Poruke: 1
*.rdsnet.ro.



Profil

icon SBB dva kompa i Netgear12.05.2008. u 12:20 - pre 194 meseci
Ima jako slicnih tema ali ni jedna, na zalost nije meni pomogla pa vas s toga molim da mi pomognete i izvinjavam se ujedno ako vec postoji ovakav problem pa ga ja dupliram

O cemu se radi, imam dva kompa, sbb kablovski internet i netgear FS605EE. sve sam postavio po uputstvima vec prilozenim na ovom forumu ali corak ne radi net. Znaci povezao sam oba kompa LANom preko netgeara fs605ee i to fino funkcionise, na jednom kompu sam postavio sbb-ov modem na usb prikljucak sharovao sam tu konekciju i desilo se sledece: oba kompa se "vide" ali kad prikljucim jos i sbb onda nema interneta nigde, ni na prikljucenom kompu niti na kompu koji bi trebao da dobije net preko onog switcha. cim iskljucim konekciju izmedju dva kompa pojavljuje mi se internet...sta sam ja zaista uradio pojma nemam, za to sam stvarno laik, samo sam radio po uputstvima sa foruma. e ja vas sad leeeeepo molim hajde da mi neko korak po korak objasni sta trebam da radim, zanemarite sve sto sam do sad uradio i idemo ispocetka
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: SBB dva kompa i Netgear12.05.2008. u 14:59 - pre 194 meseci
Pa prvo reci koji su ti sve mrežni uređaji povezani (kompovi, ruteri, svičevi, modem itd.). Ništa meni ne znači ta tvoja oznaka, a baš sad da tražim po guglu, me mrzi. Tako da lepo napiši šta sve i kako imaš povezano, kad radi a kad ne radi pa da vidimo..
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB dva kompa i Netgear12.05.2008. u 17:53 - pre 194 meseci
Napisao je, verovatno ti je problem šta je netgear ali to je običan svič.

Šta znači .. čim isključim konekciju između dva kompa? Samo otkačiš kabl sa drugog tj iz sviča?
Kako si uopšte podesio mrežu? Koja je adresa SBB modema, koje su adrese i ostalo ovih kompova? Kako si šerovao konekciju?

Inače je za tebe najlakše rešenje neki ethernet iliti običan ruter, samo ubodeš i ne misliš.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: SBB dva kompa i Netgear21.05.2008. u 10:52 - pre 193 meseci
Aj da se nadovezem na temu.
Imam ikom kablovski intenet i dva racunara. Modem sam preko lan-a bocnuo u moj kompjuter a na drugom kompu sam vezu ostvario preko ukrstenog kabla.
Problem je sto ovaj komp mora biti upaljen stalno da bi drugi imao internet.
Da li mozete da mi preporucite neko jeftinije resenje kako da namestim da razdvojim konekcije. Koji ruter, svic uzeti a da nema puno glavobolje oko podesavanja.
Da li mogu i dalje da koristim ovaj ukrsteni kabl za vezu do rutera ili svica ili moram da ga prepravim u obicni?

they killed kenny
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.95.*



+10 Profil

icon Re: SBB dva kompa i Netgear21.05.2008. u 11:16 - pre 193 meseci
Bilo koji kablovski ruter sa ugrađenim četvoroportnim svičem će ti završiti posao. Što se podešavanja tiče, imaćeš mali problem sa IKOM-om i njihovom praksom u vezi sa MAC adresom pa kada to sve spojiš moraćeš pozvati njihovu tehničku podršku (ili ćeš sam zameniti MAC adresu WAN porta na ruteru sa odgovarajućom). Ruteri koštaju od 2000 do 4000 hiljade. Ja bih zaobišao gore pomenutog proizvodžača Netgear. Imaš i Asusov za iste pare, a najrađe bih uzeo TP-Link TL-R402M takođe za iste pare, tj. 2000 dinara.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: SBB dva kompa i Netgear21.05.2008. u 13:06 - pre 193 meseci
Znaci na kablovski modem stavljam ruter i moram da mu dam mac adrecu mog modema ili da javim ikomu mac tog novog rutera?
Ili jednostavno kablovski modem se izbacuje?
they killed kenny
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.95.*



+10 Profil

icon Re: SBB dva kompa i Netgear21.05.2008. u 13:32 - pre 193 meseci
Modem se ne izbacuje, priključuješ ga na WAN port rutera. IKOM-u treba da izdiktiraš MAC adresu WAN porta rutera. Ako si iole spretniji u podešavanju rutera imaš mogućnost da sam promeniš MAC adresu WAN porta. Tu stavi MAC adresu onog mrežnog interfejsa na kome ti je modem priključen na računar. Koliko vidim, to je LAN kartica na računaru. U tom slučaju možeš da iskoristiš i opciju MAC Clone. Bilo bi lepo da naučiš da barataš sa time, u suprotnom ako iz bilo kog razloga modem spojiš ponovo na računar, bilo tvoj ili nečiji tuđi ili na novi ruter opet ćeš morati da zoveš IKOM.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: SBB dva kompa i Netgear

[ Pregleda: 2499 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.