Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

marketing,Affiliate program

[es] :: E-Marketing :: marketing,Affiliate program

[ Pregleda: 2761 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksej77

Član broj: 168765
Poruke: 86
*.static.sbb.rs.



+4 Profil

icon marketing,Affiliate program09.05.2008. u 21:33 - pre 194 meseci
Hteo sam da napravim affiliate program, da placam sajtovima po kliku, kada postave moj baner.Ideja je da napravim novu stranicu na sajtu,tu stranicu cu kao pocetnu registrovati kod analiticsa-a, i redirekcija sa te stranice ce ici na glavnu. Da li je ovo moguce? I koliko je analitics pouzdan sto se tice unikatnih poseta, i koliko moze da "vidi" zloupotrebe?

 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: marketing,Affiliate program10.05.2008. u 17:59 - pre 194 meseci
Pouzdan je Analitics, na njemu bi mogao tacno da vidis broj apsolutno unikatnih posjeta u odredjenom vremenskom periodu, i vjerovatno bi mogao uci u trag vecini pokusaja da sve vjestacki napravi promet...

Ono sto ja ne kontam je kako si mislio uz pomoc Analitics-a ucesnicima u tvom programu obezbjediti statistiku prometa koji oni posjedinacno naprave, tj. koliko su zaradili i prometa poslali sa svojih sajtova...

Ne mislis valjda kreirati za svakog od njih nalog za pregled na svom Analytics nalogu, pitanje je da li bi se snasli.. a uz to bi imali i kompletan uvid u tvoju statistiku jer u Analitics programu ne mozes ograniciti koje dijelove statitike tvog sajta korisnik moze, odnosno ne moze, da pregleda... Predpostavljam da imas neku aplikaciju (mozda php) uz pomoc koje ce ucesnici u programu moci pratiti svoje zarade. To mi se cini kao jedio logicno rjesenje, a u tom slucaju moras misliti na odstupanje koje ce pokazivati ta aplikacija u odnosu na Analitics, tj. skripta ce vjerovatno pokazivati vise ili manje posjeta sa odredjenog sajta od Analitics-a - to odstupanje postoji bez obzira na program koji koristis, uvijek postoji veca ili manja razlika u prtikazanoj statistici...

--

Statitika bi se mogla jednostavno ispisivati sa Analitics-a na tvom sajtu (npr. dva-tri puta dnevno) samo da Analitics posjeduje API!! Posto ga ne posjeduje, malo sam pretrazio po "velikom bratu" i pronasao sam par nacina za preuzimanje i obradu xml fajla sa podacima (statistikom) sajta... pa pokusaj i to!
 
Odgovor na temu

aleksej77

Član broj: 168765
Poruke: 86
*.static.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: marketing,Affiliate program10.05.2008. u 22:40 - pre 194 meseci
Cekaj, zar ne mogu da napravim neku novu stranu recimo www.mojsajt.com/novastrana, na kojoj nece biti nista,vec se automatski sa te strane preusmerava korisnik na glavnu, I da tu stranu registrujem na analiticsu kao moj sajt i kao pocetnu. Znaci svaki klijent sa novim sajtom bi imao svoju stranu na analiticsu /novastrana2, novastrana3 .
Jedino, ako mislis , da on preko te strane, ima mogucnost da vidi statistiku celog sajta, ali ne vidim kako?
Posetioci mog sajta i ne znaju za tu stranu, niti ce na nju moci doci, tako da ce analitics davati statistiku samo za posetioce za tu novu stranu ?

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: marketing,Affiliate program

[ Pregleda: 2761 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.