Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

konvertovanje primarne particije u logičku

[es] :: Storage :: konvertovanje primarne particije u logičku

[ Pregleda: 2041 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukic_pa

Član broj: 86026
Poruke: 10
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon konvertovanje primarne particije u logičku05.05.2008. u 23:50 - pre 194 meseci
Da li će se prilikom konvertovanja primarne u logičku particiju pomoću Partitition Magic izgubiti podaci?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: konvertovanje primarne particije u logičku06.05.2008. u 00:30 - pre 194 meseci
Prilikom bilo kakve operacije sa Partition Magic-om se mogu izgubiti podaci. Taj program je generator izgubljenih podataka.

Ako Ti baš treba neka akcija iz tog domena, pogledaj nešto od Acronis-ovih alata.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: konvertovanje primarne particije u logičku06.05.2008. u 01:19 - pre 194 meseci
Korišćenjem bilo kog programa za ove namene se mogu izgubiti podaci. Ako je nešto od hardvera neispravno ili ako nestane struja i slično. Kada je sve ispravno, struja ne nestane a koristi se i UPS, Partition Magic neće da zabrlja. Meni se čak pokazao bolji od drugih (dal beše od Acronisa ili od Paragona), on je prijavio grešku i nije hteo da radi nešto sa particijom, taj drugi je odradio ... i posle restarta je particija bila skroz zbrljana. Srećom, nije bilo važno pa sam eksperimentisao. Partition Magic sam koristio od kada sam ga prvi put video tj iz OS/2 vremena i nijednom mi nije omašio ... tj jeste jednom kada sam njim formatirao particiju kao NTFS a NT4 je nije prepoznao. Sada ga ne koristim pošto su odustali od njega pa ne podržava Vistu a čini mi se da ima i neke limite sa veličinom harda.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: konvertovanje primarne particije u logičku06.05.2008. u 09:13 - pre 194 meseci
Ne bih se složio kolega. Da, zapravo, nisam precizirao da svaka aplikacija ove vrste ima otvoren put ka gubljenju podataka, s tim da neki (Partition Magic u ovom slučaju) izrazito "blistaju" u ovim tendencijama. Posao kojim se bavim je iziskivao vrlo česte akrobacije na particijama i Partition Magic prosto prednjači u gubljenju podataka. To ide do te mere, da ja prosto više ne verujem da je taj sotver uopšte sposoban da akciju izvede, a da ne pogubi podatke.

Statistika možda može da laže, ali je ovde naprosto ubedljiva.
Kad više puta ponavljaš jednu operaciju, statistika postaje sve tačnija. Na stranu što imam i gomilu posrednih loših iskustava (kada kolege/prijatelji sami sebi zbrljaju particiju koristeći ovaj "magični" program). S druge strane, do sada, ni jedan (0!) problem sa Acronis-ovim alatima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.smin-1.sezampro.yu.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: konvertovanje primarne particije u logičku06.05.2008. u 18:18 - pre 194 meseci
1000 % se slazem sa Storm-om...
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: konvertovanje primarne particije u logičku

[ Pregleda: 2041 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.