Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pucanje veze kad skidam preko torrenta

[es] :: ISP :: ADSL :: Pucanje veze kad skidam preko torrenta

[ Pregleda: 4280 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 15:58 - pre 194 meseci
Nema pravila. Nekad pukne posle 15 minuta, nekad posle 2 sata. Tada je jedino resenje restartovanje adsl modema. Ali kad skidam nesto drugo, a ne preko torrenta sve je u redu. Nisam siguran da mi je nekad pukla veza dok sam surfovao. Probao sam sa vise torrent klijenta i na razlicitim racunarima ali uvek je isto. Tehnicka podrska (VeratNet) je rekla da su zvali telekom i oni kazu da je u pitanju uredjaj (TP-8811). Naravno zamenuce ga bez problema. Ali meni je to strasno cudna. Zar je moguce da se uredjaj pokvario tako da mi puca veza za samo torrent? Jel imao jos neko ovakvih problema?

stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

neur0

Član broj: 84832
Poruke: 135
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 16:51 - pre 194 meseci
Ja sam imao iste probleme s nekim drugim ruterima.
Nije do rutera nego do telekomove opreme. (ovo tvrdim s 99% sigurnoscu)
Resenje: Smanji MAX broj konekcija u torrent klijentu ili smanji broj aktivnih torenta (bolje prvo resenje)
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 16:59 - pre 194 meseci
Me ni se davno desavalo da puca veza zato sto sam lose konfigurisao uTorrent, postavi sliku kako je konfigurisan na conections mozda je tu greska.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 17:38 - pre 194 meseci
Verat/ td-8811 kombinaciju imam i ja i potpuno isti problem. Nije strasno jer se ruter samo resetuje i nastavi ponovo download.
Mjenjanje broja konekcija i aktivnih torrenta ti nece pomoci. Na 100max/30per torr/3akt/2down ista stvar. Sada je na 250/100/4 i download ide non-stop na max
vec neih tri-cetiri sata i veza nije pukla ni jednom. Nema pravila.
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 17:53 - pre 194 meseci
Nije do klijenta sigurno. Ne skidam vise od 2 stvari u isto vreme. A kao sto sam i rekao, promenuo sam nekoliko klijenta i uvek je isto.

Laki, jer je to tebi od uvek pucala veza ili ti je od pre nekog vremena? Jer meni je to pocelo od pre mesec dana. A stvarno vise nemam zivaca da proveravam svaki cas da li mi skida nesto ili ne.
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
79.101.247.*



+17 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 18:11 - pre 194 meseci
Meni se isto dešava sa Aolynk-om DR814... Doduše, meni samo pukne veza pa se rekonektuje ali i to ume da nervira ako nešto drugo radim dok skidam torrente.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 19:47 - pre 194 meseci
Od kada sam dobio adsl. Najveci je problem npr. sa dc++ koji trazi stalnu ip adresu, ako se promjeni ip, mora se ponovo pokrenuti ili ukucati nova ip adresa u program.
Zvao sam i njihovu teh. sluzbu, ali oni samo ponavljaju za svaki problem da resetujem ruter i da ga ponovo podesim. Prije mjesec-dva je bilo bas gadno,
nije drzao jednu ip adresu ni sat veremena. Nekoliko poslednjih dana radi odlicno.
Takodje se desavalo da se ruter sam od sebe zaglupi i da moram da ga rucno ugasim.
Tri puta sam morao da ga rekonfigurisem u poslednjih godinu dana jer uvece radi normalno, ujutro kad ga upalim nece ni da mrdne.
Ruter ima najnoviji firmware.
Jedino sto bi moglo biti problem je ili ruter ili Verat.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Pucanje veze kad skidam preko torrenta04.05.2008. u 20:08 - pre 194 meseci
Da li ste napravili staticku IP na racunaru

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Pucanje veze kad skidam preko torrenta

[ Pregleda: 4280 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.