Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181958 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanjci
deutschland

Član broj: 198279
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2009. u 10:52 - pre 178 meseci
hej ljudi gde ste?Nema vec danima nikog na ovoj temi.
Ja da vam se pohvalim polozila sam Teoriprüfung,sad me ceka voznja.....
Ima li kod nekog od vas neka novost?
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2009. u 15:49 - pre 178 meseci
Ja imam problem. Moja zena sada pocinje da radi. posle tri meseca rada bi ja trebao da predam za papire koliko sam upucen odavde. Ali njoj je istekao personal ausweis (ID) a ima novo prezime moje je na prvom mestu tako da je sada Nadine Mikic Schmeling a da bi ona to promenila treba tamo zajedno da odemo i sa nekim mojim papirima a i pasos joj istice u oktobru. Kako sad .... ??? Sta ciniti.... Pozz Sanjci i cestitam!!!!! :))
Mladji
 
Odgovor na temu

sanjci
deutschland

Član broj: 198279
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.08.2009. u 16:58 - pre 178 meseci
mladji,a zasto ona ne produzi asweis sa starim prezimenom,pa kasnije kada budes otisao neka promeni ponovo.Mozda je malo komplikovano,ali ako drugacije ne moze bolje i tako.Ali opet se raspitajte jos malo..
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.08.2009. u 23:29 - pre 178 meseci
Hvala sSanjci,voleo bih da dobijem jos od nekog savet jer ovo mi je jedini nacn gde mogu da se raspitam malo vise. Mislim da je ona vec predala to za promenu prezimena,uglavnom ja moram tamo da se pojavim, mozda tamo naprave problem posle zasto je ostavila isto prezime ako je uzela moje kada sm se vencali.. ne znam ni ja.... Pozz svima i javljajte se pisite,i dalje ima nas koji opet pocinjemo sve.. :) :)
Mladji
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.dip.t-dialin.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 09:44 - pre 178 meseci
Ja sam imao slucaj kao i ti. Neznam odakle ti to da ti moras da se pojavis kada ona bude menjala prezime?? Ja nisam morao da se pojavljujem. Moja zena je odnela medjunarodni vencani list koji je dobila u Srbiji, bez apostila, i to je bilo gotovo odmah. Pretpostavljam da je tebi potreban neki dokument u kome je ona upisana pod novim prezimenom da bi ti zatrazio vizu. U tom slucaju dovoljan je pasos. Postoji zeleni pasos koji se dobija na licu mesta kada ode u svoj Bürgerbüro. On vazi samo godinu dana, ali tebi je to sasvim svejedno. To je po meni bolja varijanta nego da se zezate sa novim Ausweisom.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.dynamic.sbb.rs.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 12:38 - pre 178 meseci
Moja supruga isto nije morala da me ponese da bi menjala prezime na dokumentu ;)

Mozda stvarno jeste najbolja varijanta da produzi dokumenta na staro ime, a onda kad dodjes polako sredjujte sve. Jedino je skuplje par desetina ojra.


Moja supruga je promenila pasos i Ausweis tek pola godine posle vencanja, a vozacku nije ni menjala jos.
Dok to sve menja, dobije se privremeni dokument koji je isto tako validan kao i original.


poz
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
80.141.176.*

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 14:24 - pre 178 meseci
Nema potrebe da produzuje stara dokumenta, promena prezimena moze da ide i bez njegovog prisustva, uz validan dokument o vencanju a to je vencani list na medjunarodnom obrascu i onda samo neka zatrazi nova. Tako je moja zena onda uradila i taj zeleni pasos o kome sam pricao dobila je odmah. Cudni su sluzbenici u nemackoj. Cesto kazu ljudima jedno, zato sto nemaju pojma sta pricaju, pa je ponekad dovoljno da odes do njegovog kolege, koji ce ti reci potpuno drugo. Ime na vozackoj dozvoli zena moze ( kosta oko 80 eura) ali ne mora da menja, zato sto vozacka ima dozivotno vazenje, o tome ima cini mi se i na sajtu ADAC, nama su u svakom slucaju to rekli u opstini.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 14:51 - pre 178 meseci
novo je da sma trudnjaca :))))))))))))
i da sma sva tri probna testa uradila sma preko 90% :)
polazem 29.08. pa palimo na moreeeeee
pozzz svima
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 16:51 - pre 178 meseci
Djuka hvala mnogo si mi pomogao,hvala i tebi Isak.. :) fora je sto su njoj rekli posto joj i pasos istice u oktobru,rekli su da ako menja prezima dali su joj papir na kome pise da treba moja silna dokumenta sa apostilima a eto reci cu joj da se obrati kod nekog drugog na salteru tamo. Hvala puno ovo ce mi ustedeti reme i novac. Da li je istina da ako je ona nemica ne treba joj platna lista i o stanu ugovor kao sto sam procitao na pocetku foruma. Ona je NEMICA tamo je rodjena zivi ceo zivot u istom mestu.. :) POZZZ Profin CESTITAM!!!! Iz sveg srca cekamo krajnje rezultate da jesi trudna.
...Ne znam sta da spremam od papira za vizu za pridruzivanje porodici jer ako je tacno da ako je ona Nemica i njoj (meni) ne treba papiri neki onda nam je to extra.. :)


PUNO HVALA LJUDI!! :)))
Mladji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.dynamic.sbb.rs.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 20:40 - pre 178 meseci
Profin, cestitam - skupljaj energiju na moru ;)

Mladji, moja supruga je isto Nemica i trebali su joj svi papiri, sorry :)
 
Odgovor na temu

sanjci
deutschland

Član broj: 198279
Poruke: 45
84.161.95.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 21:07 - pre 178 meseci
profin,od sveg sraca ti cestitam,najiskrenije.nadam se da cu i ja uskoro......
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.dip.t-dialin.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2009. u 22:46 - pre 178 meseci
Sve cestitke profin. Bice jos roditelja. Mladji, eto vidis Isak kaze njemu su trazili sve papire o prihodima a mojoj zeni recimo nisu. Zakon o strancima kaze da nemacki drzavljanin ima pravo da dovede svog bracnog druga u zemlju i oko toga se ne postavljaju nikakvi dodatni uslovi. To izricito stoji u zakonu. (Ako ti trebaju ti zakoni reci, imam ih u pdf). Ugovor u stanu nam je jedino bio potreban i to samo kada smo isli da se ja prijavim u auslanderbehörde, dakle posto sam vec docekao svoju ulaznu vizu u Beogradu. Neznam za koja dokumenta su vam rekli da je apostile pecat potreban (njega u principu traze skoro sve zemlje na svetu, ali postoje izuzetci) tako da reci sta konkretno. Ono sto ja znam 100% je da ne treba za taj vencani list na medjunarodnom obrascu ( pise lepo u tekstu te Becke konvencije, koje je i Nemacka potpisnik). Pozdrav
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.08.2009. u 14:15 - pre 178 meseci
Djuka HVALA posalji mi taj dokument na mail molim te. [email protected]. Otici cu do ambasade da vidim sta mi treba za vizu za pridruzivanje porodici. Hvala svima,ali eto ne mogu da verujem da tvojoj zeni nisu trebali ti papiri a Isakovoj su trebali. Mozda je to po nekom novom zakonu potrebno. :s
Mladji
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.08.2009. u 13:41 - pre 178 meseci

hvala vam!
i ja se iskreno nadam povecanju broja beba iz ovih nasih teskih muka ;)

mladji pisali smo vec koliko se od bundes do bundes pokrajine razlikuju propisi i visina primanja.....frankfurt t.j. hessen kao i bayern t.j. münchen zahtevaju najvise jer su najskuplji za zivot. ;)
tvoja zena je nemica i zasto se ona da mi izvines ne bakce sa citanjem zakona i jurnjavom oko papira. ovde mozes pokupiti dobar savet kako i sta, ali ausländerbehörde u mestu gde planirate da zivite je prava adresa :)
sajt konzulata ti je jos bolja varijanta za informacije sta ti treba od papira za spajanje. cak i formulare mozes da skines kao i propise. a ako volis da setas do bircaninove, lepo je vreme ;)
sve najbolje!

djuka tacno je da medjunarodni vencani list nije neophodan ali mi smo hteli da izbegnemo prevod i apostille pecat pa smo to prilozili. meni je bila laksa varijanta ali svako zna sta je najbolje za njega. ;)

sanjci cestitam draga :)
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
80.141.233.*

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.08.2009. u 19:11 - pre 178 meseci
Pa ja upravo to i kazem, da uz taj medjunarodni vencani list mu ne treba apostile a ni prevod. A gresis profin vezano za ovo sto kazes da su propisi razliciti od pokrajine do pokrajine. Naravno da su razliciti kada je u pitanju skolstvo, porezi i jos ponesto, ali integracija i doseljavanje je uredjena jednim saveznim zakonom, tako da u svakoj pokrajini mora da bude isto. Nazalost licno sam se uverio da nije isto kada odes kod dva razlicita sluzbenika. Nemacka birokratija je jedna luda kuca.
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.08.2009. u 02:31 - pre 178 meseci
Da profin u pravu si ali ja treba da predam za vizu i ja moram da znam sta i kako a ne da mi ona diktira jer njoj govore jedno a meni drugo. I moram da se slozim da je Djuka u pravu sto se tice integracije i doseljavanja da je uredjena jednim saveznim zakonom,tu nema greske. Reci cu joj da ode u ausländerbehörde i da joj tamo kazu sta i kako,samo ja moram da sacekam sada 3 meseca da radi ukupno ili da predam recimo oko 2 meseca njenog rada pa taman kada stigne ona uzme prosek tromesecnog primanja?... Ovde nismo svi prosli sto ste vi prosli tako da nemojte da se cudite ako postavljam ovakva pitanja ali nece svaki novi korisnik foruma stalno da trazi pocetne postove,evo ja sam mnogo saznao dodatno samo od ove jedne stranice. Ja ne kazem da sam ja nov ali ima ih sigurno koji samo citaju i prate.. Zato smo i ovde da pomognemo jedni drugima u situacijama u kojim se nalazimo i u kojima ce se nalaziti i drugi i dalje. Pozz svima.. :))

Hvala Djuka za mail ;)
Mladji
 
Odgovor na temu

DeGoran

Član broj: 229713
Poruke: 5
212.200.146.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.08.2009. u 20:21 - pre 178 meseci
Evo i mene ljudi,naisao sam slucajno na ovaj forum,ali je bogom dan jer ima puno toga da se nauci,da li moze neki savet ,ili je neko imao slicno iskustvo jer sam dobio odgovor iz ambasade posle 2 meseca na kome pise:

Postovani,
Molimo Vas da dodjete na razgovor u Odeljenje za vize Nemacke Ambasade-glavni ulaz u 09,00h
Prilikom dolaska ponesite svoj pasos i ovo pismo.
Napomena:
Ukoliko ne vladate dobro srpskim jezikom(vec na primer samo albanskim,madjarskim ili romskim),molimo Vas da povedete i prevodioca za srpski jezik.

E sad,u pitanju je brak sa nasom devojkom koja ima prebivaliste u Nemackoj;cekam dva meseca,dobro je da je konacno stigao odgovor,ali sta moze znaciti da opet dolazim na razgovor u odeljenju za vize jer su vec jednom kad sam predavao dokumenta obavili razgovor samnom(sluzbenik na salteru br.8,jedna starija gospodja,mislim da je nemica)
Sta ovo moze znaciti,da li sam odbijen za zahtev ili ce se odugovlaciti sve ovo..brinem,ne znam da li da pozovem ambasadu i da iz zamolim da mi odgovore...nista mi nije jasno,zbog cega opet razgovor…pomagajte drugariiiiJ
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2009. u 01:18 - pre 178 meseci
Ranije je neko prcao o takvom slucaju,to bi bilo da je to unakrsno ispitivanje. Znaci pitanja u vezi sa poznavanjem bracnog partnera. Moja komsinica koja je sada u De je imala to i pitali su je guposti tipa: Koju pastu za zube koristi,koji sampon,kako se zove majka bracnog suparnika kada je rodjena kakvu kafu pije,gde ste se i akko upoznali kada ste bili zajedno na odmoru ako ste bili,itd.... bas haos.. Mada ja tek treba da predam ali cuo sam o tome.. Tako da bolje neka kaze neko ko je prosao isto to. Pozz Srecno!!!
Mladji
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2009. u 01:35 - pre 178 meseci
de goran meni je stiglo isto takvo pismo i otisla sam na viziranje pasosa :)))
cestitam!

djuka izvini, nisam razumela onda najbolje. sto se spajanja porodice tice, ja ne mogu da poverujem da toliko komplikuju za drzavljane DE jer m.m. nije drzavljanin DE a mi smo ipak lako prosli sa tim papirima. jeste on rodjen ovde, ali ima SR pasos i drzavljanstvo.
drugo, moja pijateljica ne radi i dovela je muza. ima nemacki pasos. kako to? primaju socijalu i jedan i drugi. mojoj drugarici sa kursa i njenom muzu koji ima DE drzavljanstvo nisu ni trazili platne liste a decko radi. cak ni ugovor za stan. trecem je zena nemica, osiguran je preko kase drzavno i prima nadoknadu jer ne radi, zena mu je na porodiljskom jos uvek. dakle,ima razlicitih primera i situacija. kako to da svakome razlicito ako nije do pokrajine? bar sam ovde na ovom mestu to naucila.
pouzdano znam da Hessen ima drugacija pravila i uslove od Berlina. isti je zakon u globalu, slazem se ali nisu isti uslovi ni standard zivota. mnogo manje birokratije i mnogo ljubaznijih sluzbenika. u svakoj drzavnoj instituciji i integraijskom büro-u ima neko ko prica nas jezik. uopste ne mora da se zna nemacki, niti traze da se prica na nemackom. ja pricam o hessen-u a koliko vidim jedina sam ja odavde. clanica koja vec dugo ne posecuje forum je pisala da su od nje zahtevali d aprica na nemackom bez da joj muz pomaze u Bürgeramt-u. van svake pameti! tek sto je dosla. imali su toliku frku oko upisivanja u maticne knjige vencanih da je zena izludela.
ono sto sma do sada dozivela jeste da mnogi sluzbenici ne znaju dobro svoj posao, niti zakone. otud i ta razlika u odgovorima. zavisi ko kakvu srecu ima i na koga ce naleteti.

mladji neka ona pita da li joj uopste trebaju platne liste i ugovor za stan, pre svega. pa onda sve ostalo....zdravstveno osiguranje ce ti automatski ici na nju, bez obzira koliko radi. sto se promene dokumenata tice neka pita i tamo kad je vec tu. kako ti da dodjes ako nemas vizu? van svake pameti. koliko znam od drugih izvod iz knjige vencanih sve zavrsava.

srecno!
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2009. u 01:58 - pre 178 meseci
Hvala proin i eto sada tvoji primeri tvojih drugarica su me ucinili toliko srecnim da ne mogu da ti opisem. Ja ljudi u ponedejak krecem na brzi kurs iz nemackog da polozim taj gothe zertifikat A1 i predajem za vizu odmah!! :))))) Sada sigurno znam da je tacno sto djuka kaze da ona posto je nemica ne moze niko da joj ospori i zabrani da dovede muza. Jedva cekaammmmm......
Profin pitala je danas i rekli su joj sta mi treba. Pasosa kopija njena,moj pasos vazeci, kurs nemackog Gopthe instituta i predajem i to je to! :) i onda cekam ... Hvala svima i ovom forumu jedva cekam.. Nije problem da promeni prezime na dokumentima,samo nismo se ja i ona razumeli,problem je upis u knjigu vencanih tamo moramo to zajedno :)) Tako da ja i moja zenica vas sveee pozdravljamo i podrzavamo.. :)) pisite... :))
Mladji
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181958 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.