Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181769 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 19:01 - pre 193 meseci
hajde narode, pisite kako izgledaju vasa iskustva sa nemackom ambasadom i kroz kakve ste situacije prosli u cilju sklapanja porodice i dobijanja nemacke boravise vize.

 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 19:44 - pre 193 meseci
Danijela,hvala jer si otvorila temu ponovo zbog onog Slashera nam zatvorili temu nadam se da se nece i ovde javljati!!Ljud8i ja sam ok,cekam da me zovu iz opstine da odem po boravisnu..I ovih dana cu u auto skolu da vidim sta treba..Javljam vam se kad bude nesto novo..Pusaa
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 20:05 - pre 193 meseci
evo i mene :) majo jel tvoj muzh nemachki drzhavljanin? zaboravila sam :( ako nije molim te pitaj ga da li je imao rok do kad da poshalje dokumenta u policiju i ako je slao da li su obradili predmet pre roka... hvala unapred
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
77.46.230.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 21:35 - pre 193 meseci
Ovu temu sam vec zapoceo na "Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?", ali nisam stigao dobiti sve informacije. Zato ponavljam.

Student sam, apsolvent, idem prvu put u Nemacku. Zelim da ostanem 3 meseca. Vecina je rekla da je to puno, ali aktivan sam u NVO sektoru i tamo zelim da obidjem velik broj organizacija i institucija koje se bavi istom ciljnom grupom kao i ja. Samo u tom gradu gde cu biti ih ima preko 300. Tako da je i realno da trazim toliko.

Namestio sam kontakt sa nekim organizacijama tamo i zanima me da li neko ima iskustvo i zna sta bi i u kojoj formi bi oni mogli poslati meni- kao neki papir gde se izjasnjavaju da su zainteresovani da kod njih boravim u tom periodu u cilju pruzanja informacija bez bilo kakve obaveze sa njihove strane prema meni.
Kao neki neformalni job shadowing.
I da li to prilazem kao dodatni materijal, ako dobijem, u ambasadi?

Pozivno pismo sam dobio od jedne nemacke porodice kao poznanik.

Hvala svima.
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 21:37 - pre 193 meseci
One touch,moj muz je rodjen u Nemackoj ali ima Srbijanski pasos..On je hteo tako iako u svako doba moze dobiti nemacki..Ovde je rodjen.odrastao,skolu zavrsio sve..U Srbiji je bio mozda 5x ukupno ..Pa ja kad sam predala u Sarajevu za vizu meni je sluzbenica rekla da ce oni odmah da salju tu za Nemacku i posle mozda tri dana muz mi je javio da su ga kontaktirali da donese neka dokumenta..On je odneo sutradan i sve ukupno bilo za 10 dana gotovo..Zvali me iz SARajevske ambasade da dodjem po izlaznu vizu..Sad sam predala ovde u opstini i sluzbenica je otisla po moj dosije i drzala je one aplikacije sto sam predala u Sarajevu i rekla kad provere za jedno 10 dana da dodjem po vizu..Trebam do kraja sedmice da odem..
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 21:48 - pre 193 meseci
isak, opet ti savetujem da se ne igras puno , postoji zaista velika mogucnost da ce ti dati odbijenicu, jer
1. nisi vise aktivan student , tacnije, apsolvent si
2. jako,ali jako retko daju vize na 3 meseca licima koja traze turisticku.

Ja ti navodim licno svoj primer, ja sam takodje trazila na 3 meseca i dali su mi samo na 30 dana i bilo im je jako cudno sto sam trazila na 3 meseca jer sam apsolvent i kazu da im je razlog sto mi nisu dali na 90 dana taj sto sam apsolvent i u njihovim ocima to je previse, i kad sam pricala sa Nemcem naglasio mi je da kad se vratim iz De,nemam pravo narednih godinu dana da podnosim zahtev za vizu (napominjem, sa pravim Nemcem, isla sam na razgovor jer im je moj predmet bio sumnjiv iako je osoba koja je garantovala imala nemacko drzavljanstvo i dovoljna primanja). U pasos su mi naznacili da nemam pravo produzetka i da nemam pravo na radni odnos.

Prema tome, ja ti opet savetujem da probas sa manjim brojem dana.
Pozdrav, Danijela

[Ovu poruku je menjao DaNiJeLa00 dana 29.04.2008. u 23:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
77.46.230.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 22:20 - pre 193 meseci
Danijela,
hvala na odgovoru i trudu. Svaki savet shvatam izuzetno ozbiljno i dosta razmisljam na koliko je dobro traziti.
Stvari dodatno komplikuju informacije koje sam dobio od drugih i koji su imali drugacija iskustva. Neko je kao apsolvent dobio na 3 meseca i to bez problema, neko nije dobio nista i posle zalbe.
Ono sto sam zakljucio je sledece: nije toliko problem na koliko trazis, nego da li ima realno, po njima, potrebe da budes tamo toliko koliko trazis i da li postoji neki garant da ces se vratiti. I naravno da li neko garantuje za tvoje troskove tamo.

Ja jos trenutno nemam definitivnu odluku i vagam "za" i "protiv".
Moja situacija je sledeca- studije su mi direktno vezane za angazman u NVO sektoru. Angazman nije velik, ali ni mali- tacnije osnivac sam i koordinator jedne organizacije. To donekle govori da imam odgovornost u Srbiji za nesto i da su velike sanse da cu se vratiti. Imam resenje od Ministarstva kojim mogu potvrditi lako i brzo svoj polozaj u toj organizaciji.
Imam realnu potrebu da odem i posetim odredjene organizacije i upoznam se sa njihovim radom. To je aktivnost koja je sve zastupljenija u Srbiji, a ambasada Nemacke je to stavila u paket olaksica kao aktivnost koju podrzavaju. Takodje to je proces koji traje (slicne stvari traju i po 6 meseci-1 godina) i verovatno to i oni znaju na osnovu predjasnjih iskustava.
Verovatno cu dobiti formalan dopis od Nemacke organizacije koja je tamo dosta uticajna i jaka da su zainteresovani da se upoznam sa njihovim nacinom rada tokom tog perioda, a na osnovu mojih studija i NVO angazmana.
I imam pozivno pismo od nemackih drzavljana nesrpskog porekla (ako to uopste nesto menja) kao njihov poznanik.

Ovo ja jos analiziram svoju situaciju i zato mi je tvoja pomoc izuzetno vazna i korisna :)

Poz
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 22:48 - pre 193 meseci

Citat:
Isak666: D
Ono sto sam zakljucio je sledece: nije toliko problem na koliko trazis, nego da li ima realno, po njima, potrebe da budes tamo toliko koliko trazis i da li postoji neki garant da ces se vratiti. I naravno da li neko garantuje za tvoje troskove tamo.


Sa ovim se apsolutno slazem, naravno na osnovu dozivljenog iskustva, kako sopstvenog, tako i drugih ljudi.
Citat:
Isak666:

a ambasada Nemacke je to stavila u paket olaksica kao aktivnost koju podrzavaju.

Poz


Kada je na sajtu ambasade izbaceno to o olaksicama, veruj mi da sam medju prvima zvala da se informisem, da bi mi zena manje-vise ljubazno objasnila da to sto je stavljeno pod olaksicama se ne odnosi na sve, vec olaksice podrazumevaju samo neplacanje viza usled spajanja porodice. ja sam se zaista zacudila i pitala zbog cega su onda to stavili i objavili, ona kaze da je to samo zbog formalnosti, eto toliko sto se tice olaksice.
Citat:
Isak666:

I imam pozivno pismo od nemackih drzavljana nesrpskog porekla (ako to uopste nesto menja)


Poz


ovo takodje ima dosta uticaja, sta vise, najbolje prodju oni kojima je garant osoba sa nemackim drzavljanstvom. A sto se tice tvog razloga odlaska, mislim da bi trebao da im dostavis sve dokaze i dokumenta vezana za tu organizaciju, ali sve sto mozes ti im dostavi.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
77.46.230.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 23:02 - pre 193 meseci
Hvala jos jednom na trudu :)
Postavicu samo jos 2 pitanja da ne ometam temu koja se ne odnosi direktno na moj problem- ako sam dobro razumeo proces predavanja papira u ambasadi je sledeci: prva kontrola gleda da li imas sve potrebno i VRACA (?) papire, a potom ako prodjes to ides na razgovor gde mozes podkrepiti svoju pricu i ostalim dokumentima, jel?
I da li nesto menja sto pozivno mi salju kao poznaniku, jer prvobitno sam trebao dobiti od familije. Ovo je porodica koja redovno dolazi u moj grad i porodicni su prijatelji?

Hvala i poz!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2008. u 23:23 - pre 193 meseci
Moje iskustvo kaze da samo predas dokumente i dodjes posle par dana po pasos... i tek tada vidis sta si dobio
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.04.2008. u 07:57 - pre 193 meseci
kad sam isla kao student kod ujaka u posetu vizu sam dobila bez problema na tri meseca ali sam je trazhila u letnjem periodu kad nema obaveza na fakultetu, s obzirom da je tvoj razlog odlaska stupanje u kontakt sa nvo najbolje bi bilo kad bi te neka od njih pozvala tako bi je sigurno dobio, u slucaju da tvoji trenutni garanti nisu nemachki drzhavljani sumnjam da tje ti odobriti na toliko mada se kod njih to nikad ne zna. najbolje bi bilo da sachekash da prodju izbori, juche smo potpisali sporazum za pridruzhivanje koji tje do kraja godine doneti ukidanje viza a verovatno i dok se to ne desi lakshe dobijanje iste. dakle ako idesh kod prijatelja nemoj da spominjesh pravi razlog tvoje posete, vetj reci da zhelish da provedesh leto tamo i kad se vratish da zhelish da zavrshish fakultet, ako uspesh da dobijesh poziv od neke nvo onda prichaj zashto stvarno idesh tamo
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.04.2008. u 08:04 - pre 193 meseci
Citat:
MajaM82: Pa ja kad sam predala u Sarajevu za vizu meni je sluzbenica rekla da ce oni odmah da salju tu za Nemacku i posle mozda tri dana muz mi je javio da su ga kontaktirali da donese neka dokumenta..On je odneo sutradan i sve ukupno bilo za 10 dana gotovo..

ok to, mene samo interesuje da li su mu dali neki rok u tom pismu do kad da im dostavi dokumentaciju?
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.05.2008. u 00:15 - pre 193 meseci
Nije ni dobio pismo.Ta sluzbenica iz ureda za strance dala mu je svoj broj i rekla da ce njih dvoje da kontaktiraju.Izasla nam je u susret.Njemu je javila telefonom da su stigla moja dokumenta i da donese prijavu stana i ne znam sta jos sve...Za svakog je drugacije..Nije dala nikakav rok nego od tvoje dobre volje zavisi,sto pre doneses pre ces dobiti..On je odmah ujutru odneo i eto sve je bilo gotovo..Samo ti toliko mogu reci je mi je muz prilicno skrt na informacijama i tesko ga je bilo sta pitati:)
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.05.2008. u 17:15 - pre 193 meseci
ok hvala puno :))))
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
77.46.230.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.05.2008. u 19:32 - pre 193 meseci
Danijela i ostali koje imaju info,
rekla si da si trazila vizu na 3 meseca, ali si dobila na mesec (uz sav onaj zalbeni dzumbus).
Zanima me da li je to praxa da ako procene da nema potrebe po njima da budes tamo 3 meseca, da ti daju na jedan? Ili je cesce da te samo odbiju?
Posto ne znam da li cu uspeti da dobijem formalan poziv od neke organizacije iz Nemacke do datuma kad treba da predam za vizu - mislim da je bolje da uradim kao sto si predlagala, tj da trazim na 1 mesec pa da probam da produzim. A sta mislite da trazim na 3, pa da se nadam da ce najgora opcija biti da cu dobiti na 1 mesec?

Izvinite svi sto davim i detaljisem, ali vazno mi je da sad odem i to sto duze. Nadam se da razumete!

Poz
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.05.2008. u 20:45 - pre 193 meseci
Citat:
Isak666:
Zanima me da li je to praxa da ako procene da nema potrebe po njima da budes tamo 3 meseca, da ti daju na jedan? Ili je cesce da te samo odbiju?


Ne, to nije praksa, svaki slucaj ti je drugaciji i prema tome, ja ti savetujem da se informises oko toga na taj nacin sto ces pozvati ambasadu i objasniti im svoju situaciju, oko tih organizacija zaista nisam imala iskustva, prema tome, ne znam sta bih ti jos dodala
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-1.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.05.2008. u 16:54 - pre 193 meseci
E cao Maja82 je vec upoznata sa mojom situacijom, ali ja sma resila da i sa vama podelim iskustvo.
Ja i moj suprug se poznajemo vec 4 godine a od pre dve smo u vezi.Ako me pitate kako?Preko interneta.
Elem, pre nego sto sam diplomirala, on mi je poslao garantno pismo da dodjem kod njega na mesec dana.Mi smo to nekako uklapali da bude za novogodisnje praznike i bozic.Meni je ostalo jos dva ispita, ali sam morala da produzim apsolventski i skupila msa sve papire i otisla u Beograd.Dosla sam "konacno" na red i bila sam kod one sizofrenicarke koja nema dve dlake na glavi, odvratna je i odmah sam pomislila da nema sanse da mi daju vizu.Sve me ispitala i ja sma rekla da idem kod rodjaka, pitala me kojih po redu, ja sam joj rekla kod sestre mog oca po tetki.hehhehehe.Uglavnom po pasos je mogao da ide ko hoce, pa je moj drug otisao u beograd poslovno i ja sam ga zamolila da mi uzme pasos.Zvao me je i razocarao me.Nisam dobila vizu.Posle pola sata sam ja njega zvala da mu kazem da mi je duzan 100e, aon meni zasto: Zato sto si mi naneo dusevnu bol i patnju a vizu sam dobila!I stvarno je bilo tako,osetila sma to.Uglavnom bila ja tamo mesec dana, vratila se sve kako treba.U medjuvremenu sam diplomirala i trazila boravisnu vizu za ucenje jezika u Nemackoj, kako bi se malo snasla tamo, i kako bi se vencali tamo.I opet ista baba, auuuu.Rekoh mozda imam srece sa njom.Medjutim gospodja mi je trazila garanciju iz banke koju sma prilozila da imam na racunu 10 000e, prevedenu na nemacki!Ja je zamolim da odem preko puta d ami prevedu, jer je bila na engleskom i da se vratim da predam.Nema sanse, pocela je da se dere namene, njohj se zavrsava radno vreme lalallala, da dodjem sutra.osetila sma da nema sanse da je dobijem, odmah.KJa joj opet ponovim da ja nisam iz Beograda i da nemam gde da spavam i da bi mi jako znacilo d ame saceka 20 min.Nije me ni saslusala, vratila mi je sva dokumenta.Formulare, pasos, pozivno pismo skole i potvrdu d aje kurs uplacen narednih tri meseca,garanciju mog muza, garanciju banke, sve sve sve.Dodjem sutra da predam i kazem onom decku d anecu da cekam jer sam cekala juce i on me pusti.Predam ja to opet kod nje, baksuz nevidjeni.U medjuvremenu su me zvali da podnesem izjavu zasto zelim da ucim nemacki.i ja ti lepo napisem da sma bila d ami se dopalo, da zelim da upoznam kulturu, d ami to treba zbog posla lalalla.
4 meseca dugih kao godina sma cekala.na kraju je moja svekrva i moj muz izgubili stpljenje i zvali su svaki dan u ambasadu.Nakon dve nedelje mi je stigao odgovor da sma odbijena.Uzas!
najzanimljivije sledi.Zato sto sam se zalila, poslali su mi odgovor u kome kazu d aimam zabranu za ulazak u EU.Ja ti zakazem razgovor, moj muz dodje naodmor i odemo tamo.On sa njom na nemacki a ja cutim.Pre 5 god. sma bila u Grckoj i zakasnila sam kada sam se vracala, zadrzala sam se duze i sad imam zabranu.Auuuuuuuuuu, sve crno na belo.I naravno ja nisam znala za zabranu i to sam zaboravila.Sta sad?Moj muzic pametni, ljubim ga ja je kao iz topa pita, pa kako je onda dobila turisticku vizu kad ima zabranu????Ova se skamenila, ta sefica.Pa kao, ne proveravaju me toliko, bila sma student, oni su dobri garanti bili i zbog toga.I pita je on sta sad?Kaze ona njemu da moram to da resim sa Grcima,a pa da dodjem kod njih.
Nevidjeno njesra.
Grci se ispostave toliko komplikovani za resavanje mog slucaja da ja pribegnem zajedno sa mojm muzem drugoj proceduri.Dodje onjanuara ove godine, mi se vencamo ovde, ja napisem pismo Grcima na grckom (ako neko ne zna, prevod jedne strane na grckom jeziku kosta 30e!!!!), pismo mog poslodavca, fotokopiju medjunarodnog lista vencanih, moju molbu, sve!I dan danas cekam na njihov odgovor.
U medjuvremenu ucim nemacki jezik i spremam se da idem juna na polaganje.Moj surug se raspitivao, nasao neke advokate koji to vec znaju, imaju iskustva sa takvim slucajevima i u vecini dobijaju borazvisnu vizu za klijente (sem kada su u pitanju teroristi).
Tako da cu ja sada da podnesem dokumentaciju i da prilozim povratnicu pisma iz Grcke ambasade i sertifikat A1 i sve sto treba i da napisem da ja imam zabranu, e onda ce advokat da pocne da dela sa cinjenicom da ne postoji zakon koji ce da me spreci da se pridruzim mom suprugu(u medjuvremenu sam postala i pravnik iscitavajuci stranice na engleskom i nemackom o zakonu EU) i to zadovoljstvo ce nas kostati sve oko 4000e.Ne zalim, kupicu bolji auto sledece godine hehhehe.
Nadam se da ce Grci da mi odgovore nesto,a ako mi ne odgovore to ide u moju korist, jer po pravilu na svake tri godine imas pravo da ti slucaj revidiraju i da ti ublaze kaznu ako postoji dobar razlog da udjes u EU.Brak je i vise nego dobar razlog.S tim da sam se ja udala iz ljubavi a ne koristoljublja i da stvarno patimo kao patike odvojeni, jedno bez drugog.
Na kraju krajeva, ja sam optimista.Ako slucajno taj plan ne uspe, doci ce on ovde, pa cekamo beli sengen.Tada se automatski brisu sve zabrane ne-teroristickog tipa.Dakle, kako god vreme ide u nasu korist i mi smo pobednici.Bog je na mojoj strani.
Ima li neko takvo iskustvo?????
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2008. u 13:51 - pre 193 meseci
Cao svima:)Evo i mene konacno:))Dobila sam vizu!!Da pojasnim:Predali smo kad sam dosla odmah i posle 10 dana su nas zvali da dodjemo..Kad smo dosli nije bio popunjen jedan formular sa 5 stranica koji je i na srpskom..Popunili smo to i sa jednom slikom odneli ujutru..Vizu smo platili 60 eura i odmah ti je na licu mesta urade(sacekas 5 minuta)..Da napomenem da smo sve ovo obavilöi u opstini u odelu ureda za strance..Dobila sam gomilu papira da procitam,kako treba da se ponasam ovde itd..Najzanimljivije je da mi je viza na 13 meseci i da u roku tih 13 meseci moram da zavrsim 630 casova nemackog,ovde u DE..Placa se 1 euro po casu..Cak su mi dali i spisak skola za ucenje ovde u mom mestu ima cak 10:)Izaberem najblizu da mogu da prosetam..Eto ja cu nekad u oktobru da krenem na ucenje a dotad vezbam na livemocha(sad sam treci stepen)..Sto se tice vozackog ispita,moram da ga polazem i to moram proci i casove ali mogu na hrvatskom da polazem..Bila sam u auto skoli jer je drzi od naseg prijatelja mama pa smo bili da vidimo za to..Toliko sto se mene tice..
Profin,nikako da se nas dve nadjemo na netu:)Nisam znala tvoju bas kompletnu situaciju..Nadam se da ce sve da se resi i da konacno budete zajedno..Oni vas ne mogu odbiti da budete zajedno kad polozis A1...Ja sam pre 3 godine zamalo zakasnila da izadjem iz Nemacke..Izasla sam na slovenskoj granici 15 minuta pre isteka vize...Nikad se vise nebi zezala sa tim,eto sta moze da bude..Cucemo se jos..Pusa tebi,mojoj Danijeli:) i svima..Pa se cujemoooo
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2008. u 13:31 - pre 193 meseci
Profin,malo sam se raspitala...Zabrana je 5 godina i posle toga ne mogu ti nista..Ako je vec proslo 4 godine onda jos tih godinu dana i nemas vise problema..Ne mogu ti onda nista..Pusa
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-4.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2008. u 09:01 - pre 193 meseci
Hvala Majo, u to sam upucena!Moj suprug je sve spremio da kad dodjem bude full! Ja imam medjunarodnu vozacku, ne znam da li se to vazi tamo?I zanima me kad cu moci poceti da radim, jer me na neki nacin ceka posao tamo?!!!
Radujem se kao malo dete.
Jeste, falice mi porodica, brat, snaja , klinci, ali fala bogu nismo na Marsu.Meni je tamo super, pogotovo sto idem iz ne tako malog grada u veci.Svaki na svoj nacin, ali mislim da je Frankfurt najlepsi i najurbaniji grad u Nemackoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181769 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.