Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Daljinska administracija SQL servera

[es] :: MS SQL :: Daljinska administracija SQL servera

[ Pregleda: 2352 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecav
Beograd

Član broj: 49331
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Daljinska administracija SQL servera29.04.2008. u 11:19 - pre 194 meseci

Prodje mi praznik a nisam uspeo da nadjem resenje pa vas molim za pomoc.

Naime, kod klijenta imam malu lokalnu mrezu: adsl router sa dinamickom adresom, Win2003 server i par stanica. Na win2003 je MSSQL server 2000 SP3, a aplikacija je u Accessu. Sve radi savrseno kroz LAN, ali ne mogu da uradim da pridjem da administriram SQL server od svoje kuce kroz Enterpise manager, a jako mi je bitno.

Uradio sam sledece: Registrovao sam no-ip adresu i na routeru uradio port forwarding na win2003 po portovima 80, 1433 i 1434.

Daljinski sve radi savrseno po portu 80, otvara mi test sajt na win2003, cak i IIS na Win2003 uspeva da iz SQL baze izvadi podatke i vrati korektno na par probnih asp strana koje sam napravio, pa znaci nije problem u routeru.

Ali, na sql server ne mogu da se konektujem, dobijam gresku da SQL server ne postoji ili da je konekcija odbijena. Ovo me narocito brine: ne mogu da uradim konektovanje na bazu cak ni sa TOG Win2003 servera ako se konektujem na sql server po javnoj/dinamickoj ip adresi (radi samo po imenu instance)

Neki alat na webu mi javlja da je port 80 korektno otvoren i dostupan, a da 1433 i 1434 nisu. Firewall na Win2003 nije u pitanju jer sam probao da ga iskljucim i sve je opet isto, tako da mislim da ipak je problem u win2003 ili MS SQL serveru, da tu nesto nisam dobro podesio.

Jel ima neko ideju sta moze da je problem? Unapred hvala.

Peca
 
Odgovor na temu

miq357
ISP Teh support
Beograd

Član broj: 56733
Poruke: 72
*.cpe.vektor.net.

ICQ: 295440586


Profil

icon Re: Daljinska administracija SQL servera21.05.2008. u 12:41 - pre 193 meseci
Verovatno i sam znaš da je port 80 nebitan za SQL administraciju pa to što je on otvoren (a otvoren je skoro uvek) nije mnogo značajno.

Prva stvar koju bi u ovakvom slučaju trebalo proveriti je da li SQL server prihvata remote konekcije (Podešava se sa SQL Server Surface area configuration).
Posle toga sa SQL Server Configuratin manager aplikacijom proveriti protokole i IP adrese za taj server . Verovatno već znaš da tu možeš da podesiš na kojim IP adresama i portovima će SQL Server da očekuje komunikaciju.
Ako je W2K3 server postavljen da bude web server čini mi se da su potrebni portovi zatvoreni i moraćeš ti da ih otvoriš (najverovarnije kroz Windows Firewall Exceptions ako nemaš neki drugi FW) što opet nije preporučljivo ako se serveru može pristupi sa interneta. tek da pomenem da gašenje FW ne mora da znači da će zatvoreni portovi odmah automatski da se otvore.
Kad ovo uspeš sve da namestiš da ti radi, onda lepo ponovo zatvoriš portove na javnoj IP i zabraniš SQL serveru da je koristi.
Moja preporuka bi bila da ako već moraš da imaš remote pristup SQL serveru postaviš na taj računar pristup kroz VPN tako da ti SQL server ne bude direktno izložen. Preporučujem OpenVPN koji baš za ovakvu namenu koristim već neko vreme i radi odlično.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Daljinska administracija SQL servera

[ Pregleda: 2352 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.