Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KAblovski internet, problem...

[es] :: ISP :: KAblovski internet, problem...

[ Pregleda: 2409 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arpsoftt
World Of Fun

Član broj: 102336
Poruke: 46
*.team.ba.

Sajt: www.blogwtf.net


+1 Profil

icon KAblovski internet, problem...26.04.2008. u 15:56 - pre 194 meseci
Ovako, problem je sledeci. Uveo sam nedavno kablovski internet i sve je bilo ok.
Imam laptop i obican PS, oba su WinXP SP2.
Do danas sve je radilo ok, dakle, kad zelim internet na laptopu, ukljucim ga putem Ethernet kabla, konekcije i radi, kad hocu na obicnom PC-u, ukljucim ga putem USB-a i isto tako radi.
Danas vec citav dan pokusavam na obicnom PC-u da pristupim nekom sajtu, msn-u i ne moze. Jedini indikator da neradi je MSN TROUBLESHOOT, na kome je prikazan problem DEFAULT GATEWAY-a...
Dakle, na laptopu radi, na drugom kompu ne.

PS. Kad se konektujem sa jednog kompa, ovaj drugi mora biti iskljucen sa motorolinog modema...
Za gurmane: VelikiKuvar.Com
Za ljubitelje humora: BlogWtf.Net
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: KAblovski internet, problem...26.04.2008. u 20:45 - pre 194 meseci
1. ISP ti ne dozvoljava više od 1 računara u isto vreme online... da bi mogao oba da povežeš potreban ti je ruter...

2. Batali USB priključak i poveži i PC na eternet... ako nemaš karticu bolje je kupi (oko 300-400 dinara je cena)... internet preko USB-a loše radi...
 
Odgovor na temu

arpsoftt
World Of Fun

Član broj: 102336
Poruke: 46
*.team.ba.

Sajt: www.blogwtf.net


+1 Profil

icon Re: KAblovski internet, problem...27.04.2008. u 21:50 - pre 194 meseci
Stvar je u tome sto ja i ne pokusavam da u isto vreme pristup netu dam i laptopu i desktop pc-u, vec ih koristim povremeno, dakle, kad koristim laptop, iskljucim dektop usb kabl iz modema, kad koristip desktop pc, iskljucim leptop-ov ethernet kabl iz modema. tako da povremeno koristim laptop, a povremeno desktop pc, znaci, ne oba u isto vreme. E sada, problem je taj da je net radio savrseno na oba kompa, da bi se od juce-prekjuce net na desktop pc-u izgubio. pise lepo da je konektovano i sve je ok, ali kad pokusam da pristupim msn-u npr. u troobleshoot-u mi izbacuje problem sa Default Gateway-om... ok, odem ja u network connections, klinknem na local area network2, kliknem settings, u listi kliknem na TCP/IP, odem na properties, i umesto Auto SEttings rucno ukucam Gateway, IP i DNS... odem na MSN, pokusam da se ulogujem, logovanje traje nesto duze i opet mi izbaci problem, samo sto je ovaj put sve u redu, dakle Gateway uredu, IP uredu itd. ali sada prijavljuje problem sa DNS-om i KeyPorts...

Stvarno nemam pojma sta da radim. a sve je lepo funkcionisalo...
Za gurmane: VelikiKuvar.Com
Za ljubitelje humora: BlogWtf.Net
 
Odgovor na temu

nikola_v86

Član broj: 65064
Poruke: 22
*.nspoint.net.

ICQ: 100926345


Profil

icon Re: KAblovski internet, problem...04.05.2008. u 11:56 - pre 194 meseci
Uzmi lepo okaci modem na lan na stonom kompu,ubaci jos jednu mreznu kartu i odradi ICS.Napravi krosover kabel i njime kaci lap na stoni komp.Da ne pominjemo i prednosti lan-a izmedju 2 kompa.Tako ces imati sa jednom ip adresom internet na oba kompa.Jos bolje ako ti lap ima wireless,pa da za stoni uzmes wireless karticu pa kako dodje u domet da imas internet

A sasvim je moguce da bas to sto je okacen na usb pravi problem,zna se da se mnogo glupira kablovski modem na usb-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KAblovski internet, problem...

[ Pregleda: 2409 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.