Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neobee ADSL dns-ovi

[es] :: SOHO Networking :: Neobee ADSL dns-ovi

[ Pregleda: 4431 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrMilengele
Mile Demian
Vojvodina

Član broj: 87671
Poruke: 47
*.neobee.net.



Profil

icon Neobee ADSL dns-ovi23.04.2008. u 19:51 - pre 194 meseci
Pokusavam da prikljucim laptop i PC na net preko Neobee ADSL. Na PC sam prikljlucio ADSL modem,laptop na PC preko LAN kabla.Ako sam dobro razumeo prelistavajuci teme,treba da u LAN podesavanjima na laptopu u DNS stavim Neobee-jev DNS,koji nigde ne mogu da nadjem,nit par dana da dobijem njihov korisnicki centar jer je non stop zauzet,

Da li je neko ovo vec radio i ako jeste sta je ubacio u parametre?

Unapred zahvalan
Dje je ba zapelo...
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Neobee ADSL dns-ovi24.04.2008. u 22:33 - pre 194 meseci
Nisi baš najbolje razumeo.

Pročitaj Top teme, pogotovo sledeću: http://www.elitesecurity.org/t175282-0#1138940.
 
Odgovor na temu

DrMilengele
Mile Demian
Vojvodina

Član broj: 87671
Poruke: 47
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL dns-ovi29.04.2008. u 13:45 - pre 194 meseci
Hvala na savetu plavigor.
Ali sam ipak iskopao DNS servere (nasao na netu DNS sken sajt) i ubacio kao sto sam predhodno opisao i sve savrseno radi...
Mada cu isprobati i ovu varijantu sto si mi ukazao,sto vise znas to bolje zar ne?

pozzz
Dje je ba zapelo...
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Neobee ADSL dns-ovi29.04.2008. u 17:48 - pre 194 meseci
Nije dovoljno samo postaviti DNS-ove na laptopu. Pored toga, potrebno je postaviti i Default Gateway. Pa čak i kada se to sve postavi, ako na računaru sa Internetom nije uključeno NAT-ovanje to svakako neće raditi. Verovatno si ti tu nešto uključivao/isključivao a u postu nisi napomenuo, doterao ga skoro do kraja ali ti je taj korak nedostajao. Drago mi je da si uspeo. Probaj i sa ICS-om. Konačno, ovo sam pisao i zbog drugih korisnika sa sličnim problemom, čisto da ne misle da će samo sa DNS-om rešiti problem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DrMilengele
Mile Demian
Vojvodina

Član broj: 87671
Poruke: 47
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee ADSL dns-ovi03.05.2008. u 10:07 - pre 194 meseci
Naravno da samo DNS nece resiti problem,ali mi je samo to falilo od svih parametara,zato nisam isao u detalje.Naravno (a i obavezno je ) da sam ukljucio ICS na PC,a na laptopu sam stavio IP od PC-a u Default Gateway

Inace ako nekom zatrebaju Neobee DNS serveri,evo ih:

80.74.160.11
80.74.160.35
Dje je ba zapelo...
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Neobee ADSL dns-ovi04.05.2008. u 13:41 - pre 194 meseci
Kada već govorimo o ICS-u, da napomenem da si na laptopu mogao za DNS da staviš i adresu tog PC-a na kome je omogućen ICS (štaviše, to bi bilo onako školski, po udžbeniku). Mogao si na laptopu postaviti i automatsko dodeljivanje adresa. Laptop bi u tom slučaju automatski dobio sve potrebne parametre za izlazak na Internet. To je upravo ono što ICS čini lakim za upotrebu. Naravno, neko želi baš manuelno da dodeljuje adrese, a ponekad je to i neophodno (ako npr. želimo da prosleđujemo određene portove).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Neobee ADSL dns-ovi

[ Pregleda: 4431 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.