Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NeoBee i P2P problemi

[es] :: ISP :: ADSL :: NeoBee i P2P problemi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8100 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon NeoBee i P2P problemi15.09.2006. u 13:00 - pre 213 meseci
Nisam siguran da li postoji slicna tema. Izvinjavam se ako dupliram unapred. Imam problema sa NeoBee ADSL-om (256/64) . P2P programi (utorrent) imaju jako slab protok retko predje 10 kb/s. Zna li neko u cemu je problem.

Hvala
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi15.09.2006. u 13:09 - pre 213 meseci
Neobee je opet poceo da sece p2p programe.Izgleda da ce ovaj mesec biti kao i februar!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi15.09.2006. u 15:37 - pre 213 meseci
Citat:
hypnotic85: Neobee je opet poceo da sece p2p programe.Izgleda da ce ovaj mesec biti kao i februar!


tacno, zavrcu slavine, p2p je katastrofa!

najsmesnije je sto zavrcu i Soulseek. mislim, koliko sa Soulseeka ionako mozes da skines, SS je ionako spor, samo da njega da koristis ne znam da li mozes mesecno 1gb da isteras.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi15.09.2006. u 18:57 - pre 213 meseci
evo i ja da se javim kako imam isti problem sa neobee-om !!! i to sad bas kada mi je bitna konekcija, evo upravo me ubija !!! Zvao sam tehnicku podrsku, oni tvrde kako nista ne seku kod p2p, da to mora da je neki drugi problem !!! Http mi radi sve perfektno manje vise !! Sta raditi?
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi15.09.2006. u 21:13 - pre 213 meseci
Meni i http kada skidam samo jednu stvar konstantno osciluje,valjda je to zbog servera,mada pre nije bilo problema...
A sto se tice p2p-a ne radi skoro nikako,izgleda da nam ostaje da cekamo telekom adsl pa da se prebacujemo.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi16.09.2006. u 16:43 - pre 213 meseci
valjda negde od 3h jutros je krenulo malo bolje sa downloadom, i trajalo je do oko 11h, i sada opet ocaj !!! Mene najvise nervira sto su mene pravili budalom, da to nije do njih !!! Da su mi rekli barem da je nesto do njih pa da razumem, a ovako je ono najgore licemerstvo.
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi16.09.2006. u 17:08 - pre 213 meseci
I ja sam oko 5h skinuo sta mi je trebalo,a oko 10 vec nije radilo.Valjda ce se srediti uskoro.Problem je sto je i ping los,pa se na skype-u jako oseti.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi16.09.2006. u 18:46 - pre 213 meseci
a da li u normalnim uslovima ping ide do 40? nikada ga nisam bio bas merio, pa sada te pitam.
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi16.09.2006. u 21:58 - pre 213 meseci
Izmedju 37 i 42 u normalnim uslovima
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi17.09.2006. u 21:13 - pre 213 meseci
mene ping opet ubija ka neobee.net, od 60-90, http download mi radi odlično i uvek mi je bilo tako, ali zato FTP, P2P, online igre NIKAKO!!! I sve sam druge moguće uzroke problema proverio, otklonio, sve sve sve - problem ostaje samo na neobee strani.

Svima na mojoj centrali kod drugih adsl providera sve radi savršeno, ja bih odmah pobegao od neobee-ja, ali se bojim da ne izgubim port. Čekam još malo a onda svakako idem, ovo nije internet. 20% stvari moram da završavam preko dial-up-a. Katastrofa.
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi21.09.2006. u 11:17 - pre 213 meseci
da li imate neka poboljsanja?
 
Odgovor na temu

Dusan Miladinovic
Dusan Miladinovic
Beograd

Član broj: 87721
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi08.10.2007. u 22:12 - pre 200 meseci
Citat:
rebalza: da li imate neka poboljsanja?


Sad je 8/9-ti oktobar i situacija je katastrofa.
Preko dana do 10-kb u downu (dok je up kolko oces), dok se nocu koliko, toliko popravi.
I tako od 1-og oktobra.

Septembar i da ne spominjem.

Svadjao sam se vise puta sa neobiovcima i jedino sto sam uspeo da produzim preplatu
za nekih 15-ak dana, koliko je zapravo 'zvanicno' po njihovoj oglasnoj tabli radova i bilo.

Sada vise nemam zivaca da se svadjam sa njima, vise mi i ne odgovaraju, jer nemaju nikakvih
argumenata, vec me samo interesuje hoce li ikada interent preko neobea proraditi kako treba.

Jer ajd' septembar, ali evo ga i oktobar.

Odmah da se razumemo, nikakvog blokiranja portova od strane Neobee-a za P2P niti ima,
niti zapravo i moze da bude. Jednostavno je link ka njima KATASROFALAN !!!

Zato ako merite brzinu na bilo kom internet speed testu (pa i njihovom) sve ce ici kako
treba, do svih 100Kb (makar kod mene za 1Mb paket), jer to traje par sekundi.

Medjutim ako download potraje, primetice se itekave varijacije u propusnom opsegu,
sto mozda najbolje prikazuje recimo grafikon u uTorrentu.

Kod mene je testera, ali samo takva.

I dokle god bude testara, o P2P-u mogu samo da sanjam.

Da li telekom jebava i dalje ale, da li cekamo da se sve to zalaufa, ili je mozda Neobee
zadnja od najzadnjijih rupa na svirali, pitanje je sad.

Meni se nekako cini da je zapravo ovo zadnje u pitanju, jer koliko vidim, od 1-og septembra
i famoznog 'dupliranja' brzine, sem po neke prevare (EUnet), jedino Beotel i Neobee imaju
ovakve probleme.

Ja licno cekam jos jednu nedelju i ako se transfer, odnosno propusna moc, odnosno testera
ne pretvori kojim magicnim slucajem u pravu liniju, menjam provajdera, prelazim kod PTT-a,
a Neobee prijavljujem inspekciji i podnosim tuzbu protiv njih, ne zbog toga sto im internet ne
radi ni 'u' od ugovora koji sam potpisao sa njima, vec zato sto lazu, prave mene, pa i sve nas
budalama i debelo precutkuju pravi problem, sto se vec u domenu prava moze podvesti pod
frauds.


Toliko.

Ima istomisljenika, ili svima Neobee od pocetka oktobra radi kako treba ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi08.10.2007. u 23:18 - pre 200 meseci
Možda nisu krivi, meni se baš to dešavalo sa Connexant ruterom na Sezamu. Kada sam ga prebacio u bridge pa na moj ruter, radio je samo tako. Posle sam zamenio ruter za TP-Link i sada opet radi bez greške. Koji modem/ruter imaš?
 
Odgovor na temu

Dusan Miladinovic
Dusan Miladinovic
Beograd

Član broj: 87721
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi10.10.2007. u 00:44 - pre 200 meseci
Citat:
calexx: Možda nisu krivi, meni se baš to dešavalo sa Connexant ruterom na Sezamu. Kada sam ga prebacio u bridge pa na moj ruter, radio je samo tako. Posle sam zamenio ruter za TP-Link i sada opet radi bez greške. Koji modem/ruter imaš?


Ma jes vraga, nisu oni krivi.
Cvrc malo.
Nocu transfer skace, duplo u odnosu na dnevni, skoro, skoro, skoooooro pa normalno.
(mada od normale tu nema nista)

A i nema neke logike da nesto radi godinu dana kako treba, a bas kad lelekom uduplira brzinu, posle par dana skoro normalnog rada,
sve ode u tandraliju. Meni je vise, manje, jasno sta se desava, jedino sta trazim jeste da i ovi iz neobija to priznaju i da prestanu da
mene, pa i sve nas prave magarcima.

Problem jeste, najverovatnije do telekoma, medjutim i ostali provajderi imaju takve probleme, jel'te, a samo se ljudi zale na neobee i
tu i tamo na po jos nekog provajdera, ali ne u tom obimu.

Stoga te price, ne valja vam ruter, ne znate da koristite internet i racunar se pali na ono veliko dugme... macku o rep.

BTW ruter mi je NetGear DG834GV2, sto ce reci sasvim firimirana i proverena naprava, a ne neko djubre koje recimo Sezam uvaljuje,
ili neki bezvezni boljedasamnoname modemcic.



Pozdrav,

p.s. i jos nesto, sto se merenja brzine tice, a da bi se zaobisle zamke tipa: 'A sto ne uploadujete sa naseg sajta anti-virus bazu',
kada ce sve jos, makar na oko i ici kako trebe, postoji nesto sto lici na test torrent, koji se uvek seeduje sa max propusnom moci.
Treba proguglati za torrentom: 'OOo_2.2.1_Win32Intel_install_wJRE_en-US.exe' velicine 108Mb (open office) i na taj nacin videti
da stvar zapravo ne funkcionise, a i zaobici zamku tipa: 'Mozda vasi torrenti nemaju dovoljno sidera'. Ovaj torrent ih uvek ima u
vise nego dovoljnom broju za mnogo vece brzine nego sto mi mozemo da si priustimo.
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi24.10.2007. u 12:07 - pre 200 meseci
I ja sam primetio da je neobee uzas jos od dupliranja brzina...sada imam asusov modem koji su mi oni dali a naruchio sam tplink ruter .. sutra treba da dodje probacu ga pa cu da se izjasnim ovde kako radi na njemu net :D
Jedva otvaram elitesec a torrent mi ide do 50kb/s avg. je 20kb/s BTW imam 1mbit paket....skype i msn rade ali jedva.Preko MSN nemogu da obavim ni jedan transfer podataka a skype puca i ping je uzasan za online igranje 80ms bez ikakvog protoka...rekli su kao da ce da poprave do 1. novembra ako to ne urade menjam provajdera prelazim na lelekom...
 
Odgovor na temu

Dusan Miladinovic
Dusan Miladinovic
Beograd

Član broj: 87721
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi24.10.2007. u 15:52 - pre 200 meseci
Vidi, problem jeste iskljucivo kod Neobee-a, ili da budemo precizniji u ne-ljubavi izmedju Neobee-a i Lelekoma.

Odmah da ti kazem, to sto ces promeniti modem i staviti ruter, je dobra stvar, ali nema nikakvog uticaja na kvalitet linka,
koji je takav, kakav je vec - nikakav.

Da bi video kako stvari stoje, predlazem ti sledecu stvar.

Kod EUneta, doduse treba se malo potruditi pa naci, mozes otvoriti testni nalog, koji traje 30 minuta (na mobilni ces SMS-om
dobiti sifru) i mozes momentalno videti kako izgleda ici preko njih. E sad, ni EUnet se nesto bas nije proslavio, ali ce makar za
25% biti bolji nego Neobee. Znaci, ako ti torrenti prosecno idu sa 10-50Kb u toku dana, preko EUnet-a ce ti ici od 50-75Kb.

Sto ce reci sasvim dovoljan pokazatelj da Neobee ne radi kako treba.

E sad - resenja zapravo nema.

Nije nesto preterano ni Neobee kriv, ako izuzmemo da se prave blesavi i sve nas prave budalama, vec je stvar do Lelekoma,
a njima niko nista ne moze. Znaci, da li si na Neobee-u, Sezamu i ostalim low provajderima - sudbina ti je ista.

Za sada jedino, po mom saznanju, PTT i naravno Lelekom rade kako treba (stvarno jako cudno i upitno zasto), medjutim prelazak
sa Neobee-a kod PTT-a je nemoguc, jer postoje gotovo 90%-centne sanse da ces ostati u tom roku od 3 nedelje, koliko svima
pa i PTT-u treba da prebace port, bez istog.

A onda ces da se nacekas...

Kod Lelekoma je vec stvar poprilicno sigurna, medjutim ja licno kod te djubradi NECU da idem.



Pozdrav,
 
Odgovor na temu

mazazeka
Zeka Zekic
Vranje

Član broj: 138338
Poruke: 88
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi27.10.2007. u 22:54 - pre 199 meseci
Da se nadovezem na temu, imam problema sa Neobijevim Adsl-om vec nedelju dana,konekcija mi se prekida na skoro svakih sat vremena,zvao sam tehnicku sluzbu, rekli da je to moguce zbog velike duzine kabla od modema do telefonske uticnice,skratio sam i tu duzinu sa 15 na 5 metara,opet isto, posle toga su rekli da instaliram opet drajver za modem , isti problemi su ostali a primetio sam da je i brzina opala dosta u poslednje vreme....
Da li jos neko ima ovih problema ili sam ja jedini slucaj ?
U svakom slucaju ako ne rese problem brzo prelazim kod nekog drugog provajdera pa makar cekao i mesec dana na ponovnu uspostavu Adsl-a a u medjuvremenu sljakam na dial-up !
 
Odgovor na temu

paradice136
Nish Sity

Član broj: 28628
Poruke: 21
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi28.10.2007. u 00:40 - pre 199 meseci
Nisi jedini prijatelju, isti slucaj i kod mene,konekcija puca,torrenti spori a za cudo sa Rapidshare-a ide i preko 50kB/s (512/64).
Koji modem imas,Asus,Actiontec ili nesto trece?Kod mene je ovo drugo.Iskreno,i ja razmisljam da menjam provajdera jedino ne znam dali imaju otkazni rok ili jednostavno im vratis "opremu" i to je to?

Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi28.10.2007. u 00:54 - pre 199 meseci
U poslednje vreme i kod mene dolazi često do pucanja veze .Čas radi dobro , pa onda iznenada pukne veza. Imam modem Actiontec , dužina kabla nije dugačka , pa mi dođe da promenim provajdera. Najpre je bilo ono usporavanje kad su povećali brzinu , pa je posle bilo OK , ali sada je blagi užas od konekcije.Uz to piše kao da će slati na e-mail adresu i antivirus bazu za Kasperski , nisu mi je uopšte slali od kad sam na ADSL-u , dok sam bio na full nalogu su slali.
Pozdrav!
qwertz

 
Odgovor na temu

Dusan Miladinovic
Dusan Miladinovic
Beograd

Član broj: 87721
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: NeoBee i P2P problemi28.10.2007. u 08:48 - pre 199 meseci
> Da se nadovezem na temu, imam problema sa Neobijevim Adsl-om vec nedelju dana,konekcija mi se prekida na skoro svakih sat vremena,zvao sam
> tehnicku sluzbu, rekli da je to moguce zbog velike duzine kabla od modema do telefonske uticnice,skratio sam i tu duzinu sa 15 na 5 metara,opet isto,

Heh !
Podsecas me na komsinicu koja je promenila cesmu, zato sto nije imala vode...
A vode nije imala, zato sto je niko nije imao.

Kao prvo, to sto ti puca veza, nema, ali bas nikakve veze sa duzinom kabla.
Kao drugo, tehnicka podrska Neobee-a vrlo dobro zna o cemu se radi, cak sam siguran da su tehnicki vrlo potkovani,
ali imaju neobicnu osobinu da korisnike tretiraju kao maloumne i budalama.
To sto si skracivao duzinu kabla, podjednako si mogao da skratis i nogu od stola. :(


> Da li jos neko ima ovih problema ili sam ja jedini slucaj ?

Sa Neobee-jem svi imaju te probleme i nikako nisi usamljen slucaj.


> U svakom slucaju ako ne rese problem brzo prelazim kod nekog drugog provajdera pa makar cekao i mesec dana na ponovnu
> uspostavu Adsl-a a u medjuvremenu sljakam na dial-up !

Ne bih ti preporucio.

Opet, kao prvo, situacija kod Neobee-a se nece popraviti uopste, iz prostog razloga sto su cabrirali, te, po nekim nesluzbenim i
kuoloarskim informacijama, ocajnicki pokusavaju da prodaju sami sebe, odnosno brod koji je vec 90% potonuo.
Mozda uopste nije lose sacekati pa da vidimo ko ce ih kupiti, SBB ili Verat, sto opet moze da znaci ili popravak stanja, (tesko)
ili pak jos goru situaciju.

Kao drugo, ako otkazes kod Neobee-a, neces cekati u 90% situacije, tih tri nedelje, ili kako sam kazes mesec dana, vec mnogo vise,
jer onog trenutka kad se otkacis od Neobee-a, tvoj port ce biti pridodeljen (mozda) nekom drugom prioritetnijem (citaj, onom ko vec
mesecima ceka ADSL na tvojoj centrali), sto tebe stavlja u vrlo nezavidnu situaciju.

Ovo sto ti kazem je vec skoro sigurno, proguglaj malo na tu temu.

Tako da je po meni ipak pametnije ostati kod Neobee-a i smarati ih svakodnevno, te pisati sto vise po internetu protiv njih i na taj
nacin im smanjivati rejting, za sta ih itekako zabole, ali i cenu, sto ih vrlo boli, nego otkaciti se bez njih i ostati bez ADSL porta na
duuuuuuzi vremenski period.

E sad, jedino resenje je, koje ja nikako i u nikojoj situaciji necu - Lelekom.
Ako predjes od Neobee-a ka Lelekomu, trebalo bi da ti to uspe za tih mesec dana.

Medjutim, ja recimo mecki na rupu - NECU !
Pa makar izlazio satelitski preko NASE na internet.



Pozdrav,
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: NeoBee i P2P problemi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8100 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.