Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digital Audio With Tube Power,.... zašto da ne.

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Digital Audio With Tube Power,.... zašto da ne.

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Egi
Bocar

Član broj: 71311
Poruke: 52
*.smin-1.sezampro.yu.

Jabber: yz7sca@ptt.yu


Profil

icon Digital Audio With Tube Power,.... zašto da ne.20.04.2008. u 23:09 - pre 194 meseci
Pozdrav svima.
Nakon svih ovih godina servisiranja raznih uredjaja pa i pravljenja novih, od Audia do RF-a, po furdama se nakupilo poprilično dosta kojekakvih delova i iz toga puna kutija raznih elektronskih cevi od kojih sam rešio nešto da iskoristim u gradnji jednog Audio PA, no kakav je sad trend, sve to danas se pravi u vidu od 2.0, 2.1 pa sve do 7.1 sistema.
Ozvučenje u ovakoj koncepciji i to sa lampama,.... zašto da ne,... ako se povede računa oko tačaka uzemljenja, naročito oko dobrog rešenja mrežnog dela i izlaznog transformatora (može i bez trafoa ako je verzija npr. ECC lampa + fetovi na izlazu).

Samo priključenje npr. PC-ja koji ima pozadi 5.1 ili 7.1 izlaze putem običnih činč-banana kablova ne predstavlja problem, no kada je u pitanju optički audio izlaz sa MB i priključenja na PA, mora doći neki dekoder koji će razdvojiti signale za svaku granu posebno (predpostavljam).
U ovome leži moj problem, te mi treba pomoć, saveti ili sugestije oko ovoga.

Pojačalo bi bilo u principu 5 ili 7 izlaza sa Single Ended npr. EL84 koji daju dobrih 3-4W. Za pogon Bass-a ili ti Woofer-a moglo bi doći npr. Single Ended EL34 (oko 10W) ili 6P3C (military), EL504,... ili Push-Pull 2 x EL84 (oko 15W) ili 2 x EL36 (ovo je vec jako).
Izbor elektronki je prosto takav kakav je, jer to se ima „na kilo“ po kutijama kao i raznih kombinovanih cevi tipa ECL, PCL itd, no moguće je nabaviti i nekih novih Philips-ovih iz Birklina, Ruskih iz HG ili od gospodina iz Zemuna.
SE izlazi bi naravno bili u klasi A dok naravno PP izlaz po koncepciji jedino bi dosla u obzir AB klasa.
Ono šta mene licno najviše privlači je da po svakom kanalu rade SE EL34 i PP 2 x EL34 za Woofer. Mislim da je ovo itekako više nego dovoljno, po 10W sateliti i centar, 30W Woofer,.... i to pravih.

Znači, dobro bi mi došli saveti, iskustva drugih i sugestije oko ovoga, .. naročito oko rešenja optičkog ulaza za fiber povezivanje PC-ja (DVD itd.) sa cevnim audio pojačivačem,... direktni linkovi za interesantna rešenja, itd.
Ima li zainteresovanih Tube Fanova za svrsi shodnu razmenu mišljenja i uopšte svega oko ove tematike „digital audio with tube power“?
Hvala.
 
Odgovor na temu

Egi
Bocar

Član broj: 71311
Poruke: 52
*.smin-1.sezampro.yu.

Jabber: yz7sca@ptt.yu


Profil

icon Re: Digital Audio With Tube Power,.... zašto da ne.04.05.2008. u 23:41 - pre 194 meseci
Hhhh, zar je moguce da niko nista ne lemi od Tube DIY a da se nije susreo sa ovim problemom?

Nasao sam poneke interesantne sajtove o gradnji DAY DAC-a za stereo izvedbu sa SPDIF i Optic povezivanjem. Pripremicu linkove i postaviti ovde.
Sada me muci resenje za 5.1 ili 7.1 tj. Dolby Logic Pro koji bi se "kacio" posle DAC-a.
Da li je neko radio ili ima resenje za ovaj problem?
Pozz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Digital Audio With Tube Power,.... zašto da ne.

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.