Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa ADO table

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: problem sa ADO table

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petak-13.

Član broj: 47543
Poruke: 34
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon problem sa ADO table20.04.2008. u 18:23 - pre 194 meseci
procitao sam ovaj tutorial za povezivanje delphi-ja sa bazom podataka i krenuo i ja da povezujem. i uspijem, ali u skoli. na racunaru u skoli. probam kod sebe da povezem kad ono nece. pojavi mi se upozorenje sa sledecim tekstom:

THE MICROSOFT JET DATABASE ENGINE COULD NOT FIND THE OBJECT "DATUM RODJENJA". MAKE SURE THE OBJECT EXISTS AND THAT IS SPELL ITS NAME AND THE PATH NAME CORRECTLY.

znate li kako rijesiti ovaj problem. da li mozda do office posto imam office 2007 a deplhi 7 (koji je valjda iz 2002. godine kako pise) ili neceg drugog.
ili mozda treba izabrati drugi OLE DB Provider pri povezivanju.
 
Odgovor na temu

kokolo2305
valter skocko
BiH

Član broj: 66122
Poruke: 23
87.250.122.*



Profil

icon Re: problem sa ADO table20.04.2008. u 19:50 - pre 194 meseci
pa javlja ti da putanju prema koloni datum rodjenja nije nasao..ili ti ta kolona ne postoji ili se naziv kolone u bazi i u kodu se ne poklapa..moras voditi racuna da ti naziv kolone u bazi i naziv prilikom upisa budu isti..npr. ako ti se kolona u bazi zove datum_rodjenja prilikom upisa podatak u tu kolonu moras navesti nesto kao adotable1['datum_rodjenja']:=edit1.text ili vec odakle uzimas podatak..znaci vodis racuna i o praznini i o nayivu tacnom..nadam se da ti je pomoglo
 
Odgovor na temu

petak-13.

Član broj: 47543
Poruke: 34
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: problem sa ADO table20.04.2008. u 21:57 - pre 194 meseci
ma znam sve to. ali ja sam kako je napisano u tutorialu isao preko ado table. pise dva puta kliknuti na ado table i onda u novootvorenom prozoru desni klik i add fields sto znaci da on sam dodoaje automatski sam, kolone iz tabele koju sam odabrao. tako sam uradio u skoli na racunaru i islo. ja probam kod sebe, a ono nece. znam da sve mora biti istog imena, to sam dosad naucio. zanima me da li neko zna zbog cega to pokazuje i kako to rijesiti.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
77.46.194.*



Profil

icon Re: problem sa ADO table21.04.2008. u 07:51 - pre 194 meseci
Probaj čitati i pratiti korake tutorijala još jednom.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Lekic
E moj prijatelju
SER BIH

Član broj: 15506
Poruke: 142
79.101.186.*



Profil

icon Re: problem sa ADO table20.05.2008. u 23:41 - pre 193 meseci
Problem ti je u regionalnim podesavanjima! Ako si namestio da si iz Bosne i Hercegovine, engine nece da radi. Stavi na srpska ili bilo koja druga podesenja i radice...

Ako to ne pomogne, javi...
Svi hoce u raj, a niko nece da umre...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: problem sa ADO table

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.