Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Špijunaža zaposlenih u firmi sa udaljene lokacije

[es] :: SOHO Networking :: Špijunaža zaposlenih u firmi sa udaljene lokacije
(Zaključana tema (lock), by Mister Big Time)

[ Pregleda: 4804 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
79.101.198.*



+3 Profil

icon Špijunaža zaposlenih u firmi sa udaljene lokacije20.04.2008. u 13:37 - pre 194 meseci
Imam firmu u kojoj je nekoliko racunara umrezeno i svi su preko ADSL-a na internetu, non-stop. Ja nisam stalno u kancelariji, a hteo bih, s vrenena na vreme da proverim sta zaposleni rade na kompu kada nisam tu. Sta mi je potrebno da sa nekog drugog kompjutera koji je takodje na internetu mogu da vidim sta se trenutno radi na kompu u kancelariji. Da vidim desktop tog racunara, ili sta vec, a da korisnik tog kompa nevidi mene, tj. da nezna da ga proveravam.
Unapred se zahvaljujem svima na pomoci.

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 25.04.2008. u 01:17 GMT+1]
 
0

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.220.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Pristup racunaru sa udaljene lokacije20.04.2008. u 14:02 - pre 194 meseci
E pa sad...to je bezobrazluk...sta ako onaj igra karte bas jer nema posla :)
Ili pak surfuje netom?
Procitaj ima jakoooo puno tema na ovom forumu o tome..
Trazis radmin, teamviewer itd..
 
0

DRAGAN-MK

Član broj: 177612
Poruke: 34
77.29.198.*



Profil

icon Re: Pristup racunaru sa udaljene lokacije20.04.2008. u 16:09 - pre 194 meseci
Zdravo ako zelis da online pratis neki komp.(u kancelariji)onda radmin ti je odlican znaci uz njega pratis desktop,tastarura mozes pisati i warning poruka na prateni komp i da upravjas sa taj komp.To ti je za online a mozes instalirati program koi ce da prati i i dok ni si ti tamo mislim da snima dogadjaja ScreenShot na odredzeno vreme pa da lako posle pogledas..
ma imas puno na NET
Pozdrav
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pristup racunaru sa udaljene lokacije20.04.2008. u 16:25 - pre 194 meseci
Ako hoćeš da ti zaposleni rade a ne da gube vreme, nađi im posao i dobro ih plati a usput možeš da instaliraš neki od pomenutih programa za remote kontrolu ali obavezno kaži svima da to postoji i da ćeš da koristiš. Onda će da paze šta i kako rade i biće koristi za tebe. Još bolje je da postaviš kamere i da svi znaju za njih ... ali mi deluje da firma ima neki problem čim hoćeš nešto ovako da radiš.
 
0

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.220.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Pristup racunaru sa udaljene lokacije20.04.2008. u 16:57 - pre 194 meseci
Citat:
calexx: Ako hoćeš da ti zaposleni rade a ne da gube vreme, nađi im posao i dobro ih plati a usput možeš da instaliraš neki od pomenutih programa za remote kontrolu ali obavezno kaži svima da to postoji i da ćeš da koristiš. Onda će da paze šta i kako rade i biće koristi za tebe. Još bolje je da postaviš kamere i da svi znaju za njih ... ali mi deluje da firma ima neki problem čim hoćeš nešto ovako da radiš.

Izvadi mi rec iz usta...sasvim si u pravu!
Kao prvo JAVI IM da to postoji..da ih spijuniras..i kao sto je calexx rekao..NADJI IM POSAO I DOBRO IH PLATI, pa tad vec ne verujem da ce se igrati karata..i surfovati!
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pristup racunaru sa udaljene lokacije20.04.2008. u 22:19 - pre 194 meseci
Sad odosmo sa tehnicke problematike - ali ono, zar ne postoji procena ucinka zaposlenih?! Na kraju nedelje svedu se salda, i vidis sta je ko uradio, crno na belo... ako neki zaposleni stigne za 4 sata da odradi posao koji se radi duze, sta je problem neka igra igrice preostalih 4 sata radnog vremena ali neka je ispunio 'normu'... dakle resenje problema nije u spijunazi vec u postavci stvari na svoje mesto. Zamisli posle spijuniranja kazes nekome - e ti se zezas na poslu ne radis kako valja.... sta ces mu ponuditi i dokaze screenshot desktopa?! Los menadzment se ne moze nadoknaditi ni sa 100 represivnih mera...

Mnogo bolja solucija je ogranicenje upotrebe softvera na racunarima u firmi, znaci ogranici se kao u igraonici sve nedostupno osim programa koji im je potreban za rad. Internet takodje ogranicen kroz lock browser-a, a ako npr. baza podataka u kojoj rade treba da se sinhronizuje sa udaljenim serverom putem interneta, ostavi se samo taj port otvoren.... i tako dobijas rezultat da im je ubijena sva motivacija za igranje na kompjuteru ili surf... ali onda ce naci nesto drugo - postavice sto za ping pong u kancelariji... i opet si na istom. Onda idu kamere i tako u krug.... sve dok se ne nadje odgovarajuci kadar ili se promeni menadzment firme.
 
0

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Pristup racunaru sa udaljene lokacije24.04.2008. u 22:29 - pre 193 meseci
Moram i ja da se priključim ovoj lavini nezadovoljstva na temu takvog špijuniranja. Godinama se susrećem sa takvim zahtevima, što u mojoj praksi, što čitajući po forumima, i spremao sam se da napišem neki tekst na tu temu. Od teksta nema ništa, glavne crte su upravo rečene, ali bacio bih svetlo na jedan drugi aspekt takvog špijuniranja. I marljivi i izuzetno uspešni radnici mogu i te kako biti oštećeni. Na ovakav bezobrazan način zavirivanja ˝u tuđu svesku˝ mogu se saznati razne poslovne tajne, saznati nečije buduće poslovne namere i da ne nabrajam dalje. Sada će pokretač teme možda reći: ˝Pa to je moja firma! Sve tajne hoću da znam!˝ Međutim, tajna dobrog i uspešnog komercijaliste je možda u njegovim jakim poslovnim vezama. Zašto bi poslodavac znao za njih? Pa taj komercijalista je takve kontakte godinama gradio i oni su njegovi a ne firmini, a na osnovu njih donosi pare poslodavcu! Itd, itd...
 
0

[es] :: SOHO Networking :: Špijunaža zaposlenih u firmi sa udaljene lokacije
(Zaključana tema (lock), by Mister Big Time)

[ Pregleda: 4804 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.