Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije

[ Pregleda: 5059 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije21.10.2005. u 12:01 - pre 224 meseci
Pozdrav,

za seminarski rad sam dobio zadatak da, ako imam neku bazu podataka na racunaru koji je spojen na internet (dinamicka IP adresa), se spojim na nju sa drugog racunara koji je takodjer spojen na internet ali nije u LAN-u. Mozda da mi javi ovaj sa servera koja mu je IP dodjeljena. Molim vas da mi pomognete s najjednostavnijim primjerom ..jednom tabelom.. plizzzzzz

hvala
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije21.10.2005. u 12:21 - pre 224 meseci
Samo konektovanje nije mnogo koplikovano. Samo u ConnectionString naglasis na kojoj adresi se nalazi server. Ja recimo koristim IBase i kada se konektujem na neki udaljeni server samo postavim
Code:
Database=www.mojserver.no-ip.org:/opt/interbase/bin/baza.gdb

i program se uspesno konektuje na server. Koristim IBExpres komponente, ali nije nikakav problem koristiti neke druge.

Jedini nacin koji sam pronasao da se konektujem na server sa dinamickom adresom je da ga prijavim na neki od DNS service providera koji ce asocirati neku adresu sa IP-om servera. Koristim No-IP servis za to. Kada se registrujes, samo skines jedan mali programcic koji radi na racunaru na kojem je server i kad god se IP adresa promeni taj mali programcic obavesti No-IP o toj promeni i oni azuriraju podatke tako da si uvek dostupan. Onda umesto da neko ukuca IP adresu servera (recimo: 82.200.122.34) dovoljno je da ukuca samo URL (npr: www.mojserver.no-ip.org).
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije21.10.2005. u 13:50 - pre 224 meseci
Zanimljiv je ovaj no-ip thnx... zanima me jos kako da se nakacim na klasicnu paradoxovu tabelu pomocu klasicnie table1 componente (ako je to moguce)

nesto sam petljao po ADO ali mi ne ide ...pliz posalji mi jednostavan source na mail

thnx

[Ovu poruku je menjao mojeKorIme dana 21.10.2005. u 15:04 GMT+1]
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije22.10.2005. u 00:09 - pre 224 meseci
Citat:

ako imam neku bazu podataka na racunaru koji je spojen na internet (dinamicka IP adresa), se spojim na nju sa drugog racunara koji je takodjer spojen na internet ali nije u LAN-u.


Da li se siguran za smer povezivanja?
no-ip je ok, samo cudno mi da ti neko postavi TAKAV zadatak, i to sto je naglaseno da drugi racunar NIJE pod LAN-om sve mi govori da u stvari ON treba da je server.

Kod svake TCP/IP komunikacije mora BAR JEDAN od dva racunara da ima javnu IP adresu ili bar jedan port koji tacno vodi do njega da bi komunikacija uopste bila moguca.

Ako ti je zaista takav zadatak onda ti samo no-ip ili dyndns pomazu (ili TRECI racunar sa stalnom IP adresom), bez toga bi ti bilo kao da saljes pismo negde a ne napises kome saljes.

Sto se paradoxa tice, zaboravi, koliko ja znam on fukcionise po sistemu file sharing-a. Moja topla preporuka bi bila MSDE ili FB/IB. Ovaj prvi preko ADO-a super saradjuje sa Delphi-em, a ovaj drugi svi hvale. Za ADO se ne brini, ako vec radis sa paradoxom sve ti je potpuno isto, samo druge komponente koristi (TTable <=> TADOTable, etc. ) i postavi dobro connection string (sve ostalo radi "ispod haube"), ja sam za 3 izmene u kodu prepravio projekat sa paradoxa na MSDE.

[Ovu poruku je menjao _v!rus_ dana 22.10.2005. u 01:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije23.10.2005. u 00:51 - pre 224 meseci
mozes da upotrebis i neki program kao sto je Remote Assistance Identification.
http://www.infosys.co.yu/rai/

Ovaj sistem ti dojavljuje na kojoj se adresi nalazi neki racunar. Zgodniji je od no-ip i slicnih servisa jer ti informaciju isporucuje vrlo brzo, cak i ako dodje do promene.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 07:08 - pre 224 meseci
instalirao sam IB server, konektovao sam se na neku testnu bazu/tabelu ali ne mogu da to uradim preko no-ip-a

kako da ovo uradim na win-u:
Code:
 Database=www.mojserver.no-ip.org:/opt/interbase/bin/baza.gdb 


i je li problem to sto mi je IP u ovom no-ip staticki ip routera?

pozdrav
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 07:34 - pre 224 meseci
Problem je... racunar koji ce biti server mora da ima svoju adresu na net-u, a ne da mu router prosledjuje pakete. Mozes testirati svoj program i lan mrezi ako je imas.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 07:39 - pre 224 meseci
Citat:
Problem je... racunar koji ce biti server mora da ima svoju adresu na net-u, a ne da mu router prosledjuje pakete. Mozes testirati svoj program i lan mrezi ako je imas.


Problem je u tome sto moram napraviti aplikaciju koja radi izvan lokalne mreze ... tj da napravim tako da mogu iz svoje kuce popuniti/citati bazu koja mi se nalazi na nekom udaljenom racunaru :/
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 08:17 - pre 224 meseci
Mozes razvijati program u lokalnoj mrezi i posle ga samo prebacis na racunar koji ima javnu IP adresu. Samo vodi racuna da ne uzimas iz baze podatke koji ti nisu potrebni. Ako imas, recimo 10000 artikala od kojih svaki ima ime duzine od 50 karaktera i opis duzine 100 karaktera to je vec 1.43MB samo za uzimanje svih artikala... to ce ici lepo i brzo preko lan-a, ali ce preko neta da ide spooooro.
Nemoj koristiti Table komponente jer one uvek uzimaju sve podatke iz tabele. Tebi u nekom slucaju nece biti potreban opis artikla i bespotrebno ces vuci 100 karaktera kad ti zatreba podatak o nekom artiklu. Koristi Query komponente tako da se na serveru filtrira sve sto ti treba i salju se samo potrebni podaci. Koristi komponente koje mogu da kesiraju podatke pa i ako ti treba da povuces vecu kolicinu podataka sledeci put kad ti budu ti podaci trebali vec ce biti u memoriji. Ovo resenje je ok za podatke koji se ne menjaju cesto (imena firmi, gradova, brojevi telefona)... moras dosta optimizovati program da radi preko net-a.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 09:46 - pre 224 meseci
Hvala na savjetima za optimizaciju... dobro bi mi dosao primjer aplikacije koja radi na netu..client/server.. neka primjer ima jednu tabelu nije vazno kakvu ..samo me zanima kako da to povezem da radi na netu kao sto sam to vec gore opisao

jos jednom hvala

[Ovu poruku je menjao mojeKorIme dana 24.10.2005. u 11:59 GMT+1]
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 11:31 - pre 224 meseci
Na lokalnoj mrezi se konektujem kada upisem za databasename
Code:
 192.168.20.100:C:\program files\borland\interbase\examples\Database\EMPLOYEE.GDB 


gdje je
Code:

192.168.20.100

IP adresa mog racunara na lokalnoj mrezi... kako sad da pristupim preko routera tj staticke ip adrese na ovaj racunar...router mi je izgleda prepreka :// ili moram nekako dozvoliti pristup bazi na drugi nacin ..hvala

[Ovu poruku je menjao mojeKorIme dana 24.10.2005. u 12:31 GMT+1]
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 11:41 - pre 224 meseci
ne mozes pristupiti racunaru koji nema javnu ip
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 11:47 - pre 224 meseci
Citat:
ne mozes pristupiti racunaru koji nema javnu ip


pa kako da mu dodam javnu adresu? da petljam malo po router confu? ili..?
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 12:49 - pre 224 meseci
Nije to tako jednostavno... samo router ili getaway ima javnu IP adresu. Trebalo bi da kupis neki svoj domen da bi router mogao da ti dodeljuje javne IP adrese. Recimo, kupis 82.123.24.* i onda imas na raspolaganju 255 javnih adresa. Mozda ova informacija nije tacna (nikad mi ovo nije zatrebalo pa ne znam), ali je to jedini nacin ako ces preko routera. Ako postavis neki racunar da ti bude getaway onda on ima direktnu vezu sa net-om i time i javnu IP adresu tako da samo taj racunar moze da posluzi kao server dok ostali mogu da rade samo kao klijenti.

Mislim da bi o ovome trebao da pitas u nekom drugom forumu, a ne u Pascal / Delphi / Kylix.
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije24.10.2005. u 12:59 - pre 224 meseci
Hvala Srki_82 idem ja malo vidjeti sta rade ovi na CISCO forumu :) nadam se da ce mi neko pomoci...znaci gateway je problem...to kad rijesim onda se konektujem na nacin:

Code:

MojStatickiIP:C:\program files\borland\interbase\examples\Database\EMPLOYEE.GDB 


ako je to to onda znam rijesiti prob...
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako se konektovati na neku bazu sa udaljene lokacije

[ Pregleda: 5059 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.