Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je Linux(mozda) bolji

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux(mozda) bolji
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 160236 | Odgovora: 1082 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 15:45 - pre 194 meseci
"right tool for the right job"!
Pa to je moja poenta! Da ponovim, ako imam hardware od 16 CPU-a i zelum tu masinu samo za virtualizaciju zasto bi instalirao masivan win 2008 kad mogu da instaliram OS koji je namenjen samo za to?
To je jedna od dobrih strana *nix-a zato sto ti ne treba zahtevan hardware da bi instalirao OS. Nadam se da se tu slazemo, da *nix pobedjuje u trci ko manje koristi resourca. Jedan od dokaza za ovo je Thin Client gde svi OS-emi rade generalno na linux-u...

Sto se tice LAMP-a, LAMP is:
Linux
Apache
MySQL
PHP.
1) Kazes da Lamp ima i windows? pa ako je tako onda bi bilo WAMP :)
2) PHP je tako slab na windowsu kao sto je .net slab na *nix-u. Istina je da mozes da ga instaliras ali instalirati sa svim extenzijama (gettext, curi, GD, exif, regex,openssl,pspell. mbstring, mcrypt...) je JAKA glavobolja. Dok na *nix-u imas gomilu skripti za to i plus win-php nikada ne moze da bude kompabilan kao sto je na *nix-u.
Ali stvarno, ako bi LAMP mogao na win-u onda bi se zvao WAMP...
Ja mislim da sam samo jedanput video neki hosting koji nude PHP na windows-u, a ako bi sada video pomislio bi ono sto bi pomislilo hiljade PHP programera, da je to jako neozbiljan hosting!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 15:49 - pre 194 meseci
^Netačno. Pa Zend i Microsoft su radili i rade na FastCGI izvedbi PHP-a na Windowsu. I ljudi kažu - radi super. Informiši se malo bolje. Druga je stvar da li će postati popularno ili ne. Teško, rekao bih - ljudi su već navikli na PHP u kombinaciji sa Linuxom.

Potraži: "Fastcgi php iis," pa se uveri i sam.
Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 15:57 - pre 194 meseci
Ko je govorio o CGI-u? CGI je nesto totalno drugacije od onoga sto sam ja pricao...(gettext, curi, GD, exif, regex,openssl,pspell. mbstring, mcrypt...)
To je lista programa/jezika koje rade sa PHP-om i svi ti programi je lakse instalirati na *nix-u nego na windowsu (ili bar po meni ili zavisi od koga *nix-a).

To da se ja informisem malo bolje (zanimljivo sto vecina win advokata ima ovakav aptitude) mozes da pitas ljude iz Zend-a sta oni misle o windows-u i kolko je windows/linux guru-a u njihovoj firmi! Ili kad traze nove radnike da li traze ljude sa win/*nix iskustvom!
CGI nema ama bas NIKAKVE veze sa ovim o cemu ja pricam...

 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:08 - pre 194 meseci
Pa ja ne kažem da će Windows da zameni Linux u LAMP pa će da bude WAMP, niti ima potrebe da se menja Linux, zašto bi? Ali isto tako ne stoji da PHP ne radi OK na Windowsu.

Šta ljudi iz Zenda misle o Windowsu? Šta je tebi, šta pričaš? Evo pa vidi:

Citat:
Furthermore, Zend has validated their Zend Core offering, a certified and supported version of PHP, on this release of FastCGI and found PHP on Windows performs comparably to PHP on Linux. Andi Gutmans, Chief Technology Officer of Zend states, “We have been testing PHP on this FastCGI technology for over a year and we are very pleased with this official release from Microsoft. There is finally a PHP solution for Windows that offers a comparable level of stability and throughput as PHP on Linux.”


A još više čitaj na Zend sajtu:

http://www.zend.com/en/products/core/

Citat:

..
Integrated into Windows Server 2008 is FastCGI, which represents the maximum possible performance improvement currently available for Zend Core on the Windows platform. These enhancements combine to produce a 200% - 300% improvement in performance over previous versions of PHP for Windows hosted systems – performance that is now comparable to Linux-based PHP servers.

For installation instructions on using Fast CGI with PHP and Zend Core as an IIS add-on component, for Windows Vista, Windows Server 2003 / IIS 6, or for Windows XP / IIS 5, Click here.

Commercial-Free !!!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:09 - pre 194 meseci
Vidi, CONFIQ - fakat je da mozes bez problema da trcis LAMP servise na Windowsu, i to ni najtvrdokorniji pingvinski advokati ne mogu da opovrgnu.

Sa druge strane, na tvom 30 MB BSD Serveru ces tesko administrirati Active Directory ili terati .NET aplikacije.

Tako da je Windows Server definitivno fleksibilniji po pitanju toga sta moze da radi - samo se postavlja pitanje da li nekom treba tako nesto ili ne... Ako ti treba samo LAMP i Mail Server, stavljanje Windows Servera je bacanje para... ali ako ti treba i AD, .NET... Windows Server ce posluziti i kao LAMP server i kao AD/.NET server.

Capisci?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:17 - pre 194 meseci
Ja mislim da je on malo pobrkao pojmove, pogotovo za FastCGI.

Možda grešim, ali evo, čisto da ne bude zabune:

FastCGI is a standard protocol that allows application frameworks' CGI executables to interface with the web server. It differs from the standard CGI protocol in that FastCGI re-uses CGI processes for multiple requests, which provides a significant performance boost as compared to CGI. The IIS FastCGI support enables IIS to host normal CGI programs like PHP or Ruby On Rails with the FastCGI protocol and offer high-performance and stability for production deployment of such application frameworks.

The FastCGI extension is fully compatible with the current official PHP 4.4.x and PHP 5.x distribution for Windows available from www.php.net/downloads.

A posebno je zanimljivo ovo:

Note: PHP distributions starting from PHP 5.2.1 contain the performance enhancements developed by Zend to improve the performance of the PHP engine on Windows. These latest versions provide the optimal PHP performance on the IIS/FastCGI platform.

I sad, otkud tebi CONFIQ ona informacija tipa "a šta Zend misli o Windowsu..?"

Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:44 - pre 194 meseci
degojs: Si siguran da zelis da imas raspravu u vezi Zend-a samnom? Posto licno poznajem par ljudi koji rade tamo i ja sam (ex) PHP programer mislim da imam malo vise iskustva od tebe! FastCGI je nesto TOTALNO drugacije od onoga sto ja pricam, ne znam da li moram da ti nacrtam!
FastCGI je ustvari program koji zna da prica sa PHP kodom, da ga razume i da ga slusa ali to nema nikakve veze sa listom programa koje sam ja napisao (moracu opet da izlistam: gettext, curi, GD, exif, regex,openssl,pspell. mbstring, mcrypt...). Ja ne znam ko je spomenuo fastCGI i zasto si zapeo na njega...
(skoro) Svi ovi programi su *nix native programi ili rade samo sa *nix-om. Radi primera: mcrypt. Da bi instalirao moras da skines jos jednu biblioteku specijalno za win32 (http://il2.php.net/manual/en/mcrypt.setup.php) i i da se mucis sa instaliranjem dok u *nix-u ove biblioteke ja jako lako instalirati (na vecini linux-a ovo je default).
Zend je napravio PHP za *nix ali zbog popularnosti pokusava da uklopi i sa windows-om, odnosno da bi olaksalo devolperima koriscenja PHP napravili su mogucnost i za windows ali ipak, PHP je napravljen za *nix i najverovatnije ce tako da i ostane!

Malo je zanimljivo davati linkove kako zend radi sa microsoft-om posto je zend open source kompanija i od pocetka u technion-u su radili sa *nix-om...

EDIT: I sad, otkud tebi CONFIQ ona informacija tipa "a šta Zend misli o Windowsu..?". Pa posto sam radio sa njima i znam ljude koje idu na njihove skupove i poznajem njihovu istoriju i znam kakve vrste ljudi traze pri zaposljavanju mogu da dobijem generalnu sliku o njima. Najvise govori istorija...

Ivane: Sta da ti kazem, evo ti mali izazov...
Ja cu naci 3 puta vise hosting provajdera koji podrzavaju *nix+php nego ti sto ces naci windows+php :) Ha? Da li trebamo da govorimo jos o cenama, to da win serveri su x3 skuplji? Obicno windows serveri podrzavaju .net i zato su skuplji od PHP-a. Zato je i PHP uspeo, zato sto *nix+php je mnogo jeftiniji nego win+.net.
Opet, PHP za windows je namenjen devolperima da debug-uju pre nego sto posalju na trziste....


[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 05.05.2008. u 17:57 GMT+1]
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:47 - pre 194 meseci
Dobro, ispade Chief Technology Officer iz Zenda laže. Znaš ti bolje od njega :) Ili primeri gde ljudi očas posla pokreću aplikacije kao phpBB na IISu, isto lažu. Nema problema.

Druga stvar, ti uvek možeš da nađeš neki primer pa da kažeš evo ovo ne radi, ali koliko ja vidim, PHP lepo radi. Nemoj sad da pokazuješ na aplikacije koje se oslanjaju na sam Linux. To je besmisleno. Pokaži ti meni obrnutu situaciju, tipa ASP.NET na Unixu, sa sve AD autenthikacijum iz koda, što ja sasvim uobičajena stvar.

Citat:
PHP je napravljen za *nix i najverovatnije ce tako da i ostane!


Ko to spori? Prestani da opovrgavaš nešto što niko nije tvrdio.
Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:54 - pre 194 meseci
Ja da dokazem da .net radi na linuxu?
1) nemam iskustva sa time i necu da ulazim u temu
2) Ako neko oce .net zasto ne instalira na windows? Who the hell instalira .net na linuxu?


CEO Zend-a ne laze nego ima svoj interes u tome a to je da ljudi pisu PHP u bilo kom OS-u. Oni (posto ih je dvojica) ne zanima ovaj smesan OS war, zanima ih ono sto i nas zanima :) a to je novac
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 16:56 - pre 194 meseci
Citat:
CEO Zend-a ne laze nego ima svoj interes u tome a to je da ljudi pisu PHP...


Nije CEO, nego CTO - Chief Technology Officer.

I opet, to što ima interesa da ljudi pišu o PHP-u ne znači da to što je rekao nije istina. Dakle, ti tvrdiš da laže. Ne znam baš kome da verujem :D

Citat:
a to je novac


Znači ako čovek ima interes da zaradi, onda odmah - lažov :D



Evo, koliko gledam malo više, ima primer i za setap CakePHPa i WordPressa u toj kombinaciji. Možda lažu :)
Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:05 - pre 194 meseci
Pobogu...
Ko je rekao da laze? Rekao sam ono sto sam ja rekao! A to je da imaju interes napraviti PHP i u windows-u! (je si li ovo hteo da cujes? :). ali tu imas dve slabe tacke

1) Ja se ne bi hvalio da 'konacno' PHP radi istom brzinom na windowsu kao na linux-u

2) PHP, posto je open source dolazi i sa jos puno biblioteka (mozes da dodajes kolko oces). Vecina tih biblioteka je po default-u instalirano na *nix-u dok na windows-u treba da skidas biblioteke i da ih instaliras na php.
Da... Ovo jeste glavobolja kad odrzavas hosting provajder od ~50 servera :)

 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:10 - pre 194 meseci
Citat:
1) Ja se ne bi hvalio da 'konacno' PHP radi istom brzinom na windowsu kao na linux-u


E sad, vidiš tu je problem - verovati tebi ili njemu.

On je CTO tamo u Zendu i kaže da su testirali to godinu dana i pored toga, oni su uključeni u to i čovek lepo kaže - performanse su praktično iste kao na Linuxu. A ti, nisi radio ništa na tome, ali znaš bolje tj. da to nije tačno?

Osim toga, ako potražiš malo po netu, dosta je ljudi koji su probali razne stvari i svi su sa pozitivnim utiscima.

Na kraju, s obzirom da su delovi IIS-a pomereni u kernel, moglo bi lako da se desi da radi još brže, pošto Apache ipak nije deo Linux kernela, kako mi se čini. Mada, ajd, nemamo testove, pa neću da tvrdim, čisto onako.. :D

Ti kažeš da on izmišlja i laže bukvalno jer ga zanima novac (kao da je to loše?).. Ali ako to nije tačno što on tvrdi, pa se pokaže da je malo izmišljao, koliko će onda novca da izgubi, kad izgubi poverenje ljudi i slično? Ne verujem da mu to treba.


Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:18 - pre 194 meseci
Stvarno ne volim da govorim ovim tonom ali vec preterujes!

Zapeo si za taj FastCGI ko blesav. Ja nisam spomenuo CGI sta oces od mene...
Kad malo bolje razmislim razumem...
Video si na netu da PHP radi istom brzinom kao na linux-u i jedva cekao da nadjes argument. Ja po stoti put i poslednju put ti kazem da nisam spomenuo CGI a ti ocigledno i ne znas sta je to tacno i ne znas o kojim bibliotekama ja pricam.

CGI nije isto kao biblioteke... znao sam da na kraju cu morati da ti crtam...

CGI != [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Library_(computer_science)]libs[/url]

Je li sad ok?

preterao si...

Posto ocigledno brkas ajde jos jedanput da pokusam da ti objasnim.
CGI je "program" koji cita naglas PHP i govori apache-u ili IIS sta da pokaze. Dok biblioteke o kojima ja pricam su biblioteke koje su napravljene za *nix i u vecini *nix-a su instalirani po default-u. Kakve veze ima PHP sa bibliotekama? PHP core ne moze naprimer da razvlaci i igra se sa slikom zato sto joj treba GD biblioteka. Da bi se povezala na mysql treba joj msqli biblioteka. Da bi koristila regex treba joj perl biblioteka. Da bi skidala http fajlove treba joj curl datoteka. Da bi koristila enkripciju treba joj mcrypt biblioteka.

Ajde nadji neki drugi argument... ne znam zasto naslepo trazis argumente protiv *nix-a.

I ko je rekao da laze? On govori o CGI-u ja govorim o bibliotekama... oh my gosh

[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 05.05.2008. u 18:35 GMT+1]
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:39 - pre 194 meseci
Evo šta si rekao, pa nisam ja ovo pisao:

Citat:
1) Ja se ne bi hvalio da 'konacno' PHP radi istom brzinom na windowsu kao na linux-u


Da li bi se ti hvalio sa tim ili ne - koga briga uopšte? Stvar je da to radi OK, a to je bitno.

Ti direktno opovrgavaš ono što tvrdi Chief Technology Officer iz Zenda koji pritom kaže da su radili testiranje čitavih godinu dana. Ti si radio testiranje koliko dugo? Bio si uključen kao oni iz Zenda u sve to? Jasno.. Ma gde bi mogao PHP da radi na Windowsu podjednako brzo kao na Linuxu, nemoguće :) Ja nisam probao i testirao, kao ni ti, pa onda ipak verujem tom čoveku, a i na netu što sam čitao, ljudi imaju sve pozitivne kritike.



Citat:
CEO Zend-a ne laze nego ima svoj interes u tome a to je da ljudi pisu PHP u bilo kom OS-u. Oni (posto ih je dvojica) ne zanima ovaj smesan OS war, zanima ih ono sto i nas zanima :) a to je novac


Jeste, kako nije. U pitanju je šibicar, takva mu je i firma, pa imaju interesa da varaju i uzimaju pare na brzinu.. To što bi izgubili reputaciju i mušterije na duže staze, to im je nebitno, jer Zend će prestati da postoji sledeći ponedeljak, pa šta ih briga, važno da dignu neku lovu odmah :)

Itd.

Ne znam ja više šta ti pričaš. Kad budeš hteo o PHPu na Windowsu, slobodno.


Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:51 - pre 194 meseci
Dejane, CTO prica o CGI-u odnosno o tome da php generise HTML istom brzinom kao linux. To se zove CGI! Ja ne pricam o tome pobogu pricam o bibliotekama koje dolaze uz PHP i kako ih je tesko instalirati. Ovo sam rekao vec 4-5 puta na nekoliko nacina i sta vise pokusao sam da ti nacrtam.
CGI != lib
On the end of day rade istom brzinom (ili bi bar trebalo) ali poenta je u teskom instaliranju (daj vise objasnjivanja).
PHP kao svaki open source projekat (pa i win) dolazi sa nekoliko biblioteka. Te biblioteke imas i za windows ali nije tako lako za instaliranje kao sto je *nix-u posto u *nix-u vecina tih biblioteka dolazi po default-u.

Ja nikad nisam spomenuo CGI to si ti video artikal i nagrejao si se...
Malo ti je tesko da priznas da si pogresio a? It's human nature i guess...

 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:55 - pre 194 meseci
^Ma ne znam ja šta ti pričaš.. Ja vidim da aplikacije kao phpBB, CakePHP i WordPress rade OK na toj kombinaciji. Pa onda, sa ovim gore rečenim, ne vidim problem da se napravi i hostuje PHP aplikacija na Windowsu, ako treba, u tome i jeste poenta. Da li će raditi neka aplikacija koja se direktno oslanja na Linux i zahteva baš isti, pa nije ni bitno niti ima smisla raspravljati, iskreno.

Pobogu, većina LAMP programera za razvoj aplikacija koristi baš Windows okruženje, zašto bi onda bilo nemoguće servirati takve aplikacije sa Windowsa? Nema smisla da ne može, osim ako aplikaciju direktno i namerno ne vežeš za Linux.
Commercial-Free !!!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 17:56 - pre 194 meseci
Za naseg kolegu Linuxasa...

http://www.eweek.com/prestitia...s-opensource-stacks-and-net%2F






Nesto mi se cini da WAMP nije bas tako lose resenje... a o .NET-u da ne govorimo ;-)

Mozes li da razmislis malo "out of the box" i da se zapitas koji je server zapravo fleksibilniji... khehehe

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-15.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 19:26 - pre 194 meseci
Ovolike razlike u benchmarku mi samo govore da ovi likovi nesto nisu dobro
nasetovali. Tipican hype benchmark.
Nigde se ne pominje na kojim masinama, koji tacno OS, i kom tacno setup-u i pod
kojim usluvima i konkretno sta su merili.
Svako moze da iscrta histograme, ali ovo po meni nije validan benchmark
jer nedostaju kljucne informacije.
U principu benchmarci su najvarljivije stvari i sluze samo da se pokaze
kako je..... Pogledaj samo computer language shootout, da je po tome
svi bi sada programirali u nekim egzoticnim jezicima. :)

Pozzzzzzzzzzz!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 19:39 - pre 194 meseci
Uhhh ostao sam bez reci...
Procitao sam ceo artikal: http://www.devsource.com/c/a/A...Open-Source-Versus-Net-Stacks/
Onda sam procitao drugacije misljenje: http://www.mysqlperformanceblo...sts-opensource-stacks-and-net/
I stvarno imam pitanja u vezi benchmark-a, nesto mi je tu jaaako cudno! Primera radi kako to da wamp daje x6 bolje rezultate nego lamp (heejj... 6 puta). I kako to da na poslednjoj strani rezultata pise 120 secundi za HTTP response? 120 je 2 minuta sto nema nikakve logike... hey... 2 minuta za HTTP request na LAN-u?

Ono sto znam iz mog iskustva i sto ce ostati tako je:
1) Vecina hosting kompanija prodaje LAMP a ne WAMP (WAMP je pojam koji sam danas izmislio i izpostavilo se da postoji)
2) Vecina sajtova koristi Apache a ne IIS
3) Vecina sajtova je napravljeno u PHP a ne u .net-u

Zbog ovih cinjenica ne moze jedan sumljivi benchmark da mi promeni misljenje!
Ali ne najozbiljnije, nek mi neko da normalan razlog kako to da je WAMP bolji 6 puta od LAMP-a i kako to da za HTTP response moze da traje 2 minuta na LAN-u...
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji05.05.2008. u 19:50 - pre 194 meseci
Znači, prvo ovaj CTO iz Zenda ne zna šta priča ili varalica, a sad i ovi iz eweeka - isti slučaj :D

Hehehehe, pa koji ste vi likovi :)




Commercial-Free !!!
 
0

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux(mozda) bolji
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 160236 | Odgovora: 1082 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.