Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Kako da automatski dodam vise sheet-ova a da im imena pocinju rednim brojem

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kako da automatski dodam vise sheet-ova a da im imena pocinju rednim brojem

[ Pregleda: 2469 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeka
Zekovic Igor
Sr mitrovica

Član broj: 9206
Poruke: 83
77.46.189.*



+1 Profil

icon [Excel] Kako da automatski dodam vise sheet-ova a da im imena pocinju rednim brojem19.04.2008. u 11:33 - pre 194 meseci
Pitanje glasi potrebno je da napravim vise sheetova koji imaju isti sadrzaj ali se sortiraju pod rednim brojem tj treba umesto sheet1,sheet2......sheet300 imama samo 1,2,3...300
Znam da to mogu uraditi peske tako sto cu svakom da izmenim ime ali je posao poveliki.
Zanima me da li postoji komanda koja ce da mi omoguci kopiranje prvog sheet-a sa imenom 1 u 300 primeraka istiha ali da im imena pocinju sa sledecim vecim brojem?
Nadam se da razumete sta sam mislio!
Jo smrtnici!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Kako da automatski dodam vise sheet-ova a da im imena pocinju rednim brojem20.04.2008. u 17:25 - pre 194 meseci
Ako baš insistira da trošiš memoriju kopirajući isti list 300 puta to se može uraditi korišćenjem VBA.
Kopiranje prvog lista iza poslednjeg ostvaruje se sledećim kodom:
Code:
 Worksheets(1).Copy After:=Worksheets(Worksheets.Count)


Sada to staviš u petlju da uradiš 299 puta i dodeliš nazive 2, 3 ... 300:
Code:

Sub KopirajList
Dim i As integer
For i = 2 to 300
  Worksheets(1).Copy After:=Worksheets(Worksheets.Count)
  Worksheets(Worksheets.Count).Name = Str(i)
Next i   
End Sub


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kako da automatski dodam vise sheet-ova a da im imena pocinju rednim brojem

[ Pregleda: 2469 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.