Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da podignem svoj host!?

[es] :: Hosting :: Kako da podignem svoj host!?

[ Pregleda: 3099 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
91.114.0.*



Profil

icon Kako da podignem svoj host!?16.04.2008. u 20:08 - pre 195 meseci
Cao cao svima..

Radi se o sledecem! Imam svoj sajt na nekom hostu u americi www.xxxxxxx.com (inace se radi o blue hostu). Sve radi kakotreba medjutim ponekad se server zaglavi! E sada, razmisljao sam o sledecem, posto imam ovde flat rate internet (nema ogranicenja ni u protoku ni u vremenu) razmisljao sam o tome da podignem svoj host. Moj upstream je 4 Mbit/s i mislim da je to dovoljno da mogu da izdrzim po 10-ak simultanih konekcija!?

Moje pitanjce je za Vas sledece.. Sta da podignem? Koji linux preporucujete za tako nesto!? Sajt bi radio 24/7? Da li neki Sempron 2600+ sa 512Mb rama moze da zavrsi posao?

Posto sam domain registrovao preko godaddy.com, predpostavljam da tamo trebam da definisem neki Name Server i da ga uputim na moju IP adresu? Onda da taj isti name server koristim u DNS kontroli samog domaina i da on ukazuje tu? Sta cu sa dugim NS serverom? Znam da su uvek potrebna dva komada? :)

Eto to su moja pitanja! :) Hvala unapred na odgovorima!!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?16.04.2008. u 20:43 - pre 195 meseci
Pa sve si uglavnom već sam napisao.
Od Linuxa uzmi onaj u kojem se najbolje snalaziš. Moja preporuka, Gentoo ili Debian.
I onda je jedino potrebno da na njemu podigneš DNS, WWW, MySQL i koji ti sve već servisi trebaju...
Što se tiče sekundarnog DNS-a, možeš dignuti dva DNS daemona na toj istoj mašini koji slušaju na dvije različite IP adrese (podigneš alias na eth0), ako imaš na raspolaganju 2 adrese - i eto ti dva DNS-a.

edit:
Što se tiče hardvera te mašine, to naravno zavisi od samog sajta (ne bi mogao da hostuješ myspace na tome npr.), ali za neki sajt do 10k posjeta dnevno (uz fino podešen i optimizovan server) ne bi trebalo da bude problema.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
91.114.0.*



Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?16.04.2008. u 21:03 - pre 195 meseci
U sustini sa Debianom sam vec radio takod ami nije problem da podignem Debian na toj mashini.. Koja bi mi mashina trebala ukoliko zelim da imam recimo 5 simultanih poseta?

Inace mi treba PHP i MySQL (klasicna kombinacija) jer se radi o nekakvoj bazi podataka koju moju saradnici stalno trebaju cesljati! Recimo 5 simultanih konekcija bi ovakva jedna mashina trebala da izdrzi!?

Oko IP adresa! Na zalost na raspolaganju mi je samo jedna javna IP adresa!? Da li mogu da kazem recimo ovako nesto u NS podesavanjima mog domaina:

NS1: ns.moj-host-u-becu.com
NS2: ns.moj-host-na-blue-hostu.com

Time sam resio pitanje? Jel tako? Ukoliko je ovo ispravno, imate li neku ideju oko toga kako bih radio sinhronizaciju izmedju baza na ova dva hosta? Zelim da mi je ovaj host u Bec PRIMARNI a onaj tamo sekundarni web host!

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?16.04.2008. u 21:22 - pre 195 meseci
Može bez problema da ide 5 simultanih konekcija na tu mašinu.
Što se tiče DNS-a, možeš to da uradiš tako, naravno. Samo na oba da imaš zonu sa A rekordima koji pokazuju na tvoj web server.

Misliš na sinhronizaciju MySQL baza?
Ako nemaš punu kontrolu na tim MySQL serverom na bluehostu (i samim tim ne možeš da podesiš replikaciju MySQL servera) onda jedino kroz neku PHP skriptu da radiš sihronizaciju.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
91.114.0.*



Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?16.04.2008. u 21:39 - pre 195 meseci
A da predpostavim..

PHP script ce se startovati preko nekog CRON-a.. U sustini tamo nemam punu kontrolu nad tim MySQL-om.. Imam PHPmyAdmin.. Mada bi meni trebalo da bude otvoren neki port....pa preko njega da ide sinhro??

Jesam li u pravu ili ne?
 
Odgovor na temu

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
*.35.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?21.04.2008. u 23:39 - pre 194 meseci
Podigao sam host..

Pristup preko IP adrese mi otvara sajt kako treba! E sada, nije mi jasno kako da postavim ovaj host u Becu kao moj primarni, a onaj u Americi da bude sekundarni!? Napravio bih u Godaddy panelu jos jedan name server koji ukazuje na ovu IP adresu na kojoj je server u Becu.. Onda bih njega stavio kao primarni a onaj u Americi kao sekundarni!?

Sta da radim sa DNS zonama ovde i sta da radim sa DNS zonama u Americi?

Sto se tice sinhronizacije, mislio sam da to uradim sa mysqldump-ovim i rsyncs-om. Jel to dobra ili losa ideja?? Sta vi kazete?


Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?22.04.2008. u 18:06 - pre 194 meseci
Pa pazi, za to ti treba neki round robin DNS, odnosno neki sistem za detekciju dostupnosti primarnog hosta i onda, u slucaju da je on nedostupan da upucuje na sekundarni server.

Ne znam kakav "pad" primarnog servera ti ocekujes?

Kako mislis to sa rsyncom da to uradis?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Sasha_Bec

Član broj: 20776
Poruke: 7
91.114.0.*



Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?22.04.2008. u 18:16 - pre 194 meseci
Ako Bog da ne ocekujem nikakav pad primarnog servera! :) Ali ono za svaki slucaj! :)

Sto se tice sinhronizacije, vec sam pokusao i radi mi kako treba! :) Dakle to je isto reseno! Jedino sto me jos zanima je, koje recodre da stavim u koji DNS zone fajl? Znaci problematika je jasna, ja samo necu da nesto uprskam! :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako da podignem svoj host!?23.04.2008. u 19:04 - pre 194 meseci
U oba zone fajla stavljaš rekorde od primarnog hosta.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Kako da podignem svoj host!?

[ Pregleda: 3099 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.