Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?

[es] :: Windows mreže :: Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?

[ Pregleda: 2979 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?16.02.2005. u 18:44 - pre 233 meseci
Imam nekoliko računara koji su povezani preko switcha. Pošto koristim SBB kablovski internet, svaki računar je od SBB dobio IP adresu(10.1.0.x). Switch je povezan na cable modem i sve fino šljaka.
Međutim, kućna mreža radi samo kada na računarima isključim firewall, a pošto su svi u SBB mreži i idu na internet nezavisno, želim da podignem neku zaštitu.
Pitanje je vrlo jednostavno. Kako da podesim XP firewall da mi moja mreža ostane funkcionalna, a da ipak podignem nivo zaštite prema spolja?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?16.02.2005. u 19:43 - pre 233 meseci
Hm imam neki tekst uglavnom mrka kapa ako sam ja dobro razumae.
Citat:
If for some reason your Ping returns a timeout message, then you might have another problem. The most common issue has to do with Windows XP and the Internet Connection Firewall (ICF). The Windows XP Network Setup Wizard will sometimes enable ICF on your Ethernet adapter. ICF is designed to protect you from threats outside of your network by blocking unauthorized traffic from reaching your PC. It is supposed to be used only on the interface that directly connects to your Internet connection. However, if ICF is enacted on an interface that is being used to connect to another PC, it will block all the transmissions being sent to it. It will not even respond to pings. ICF must be disabled in order for the connection to work.
To disable ICF simply right-click on "My Network Places" and select Properties. Right-click on your LAN connection and again select Properties. Go to the Advanced tab and uncheck the box that reads "Protect my computer and network by limiting or preventing access to this computer from the Internet." Click OK. Now try to ping the other PC again. It should work fine.
 
Odgovor na temu

Srđan Krstić
Srđan Krstić
Princeton, NJ

Član broj: 7526
Poruke: 416
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: srkiboy@elitesecurity.org
ICQ: 193836365
Sajt: www.princeton.edu/~skrsti..


Profil

icon Re: Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?16.02.2005. u 20:41 - pre 233 meseci
Mislim da sa Win Firewallom ne mozes. Moja preporuka ti je da uzmes neki drugi fw, konfigurabilniji, gde mozes da dodajes pravila kakva god zelis, pa ces lako za lokalni subnet da dozvolis sta ti treba, a za ostalo ne.
Poz
I HAD A NIGHTMARE
IT ALL STARTED NORMAL
10101010
10110011
THEN ALL OF A SUDDEN
1100102
GAAAAH
_____________________________
www.princeton.edu/~skrstic
www.niwifi.co.sr
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?17.02.2005. u 10:45 - pre 233 meseci
I pretpostavljao sam da tako stoje stvari.
Ali da dodam neko pitanje.
Da li uopšte, kada sam u SBB kablovskoj mreži, iza NATa, ima potrebe za firewallom ?
I, ako ima, koji besplatni firewall mi možete preporučiti, a da mogu u njemu postaviti dozvole za računare iz moje kućne mreže ?
 
Odgovor na temu

bobanex
Boban Mitrovic
Pozarevac

Član broj: 45916
Poruke: 393
*.dial.InfoSky.Net.

ICQ: 54710282
Sajt: matematika-012.tk


+31 Profil

icon Re: Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?17.02.2005. u 23:57 - pre 233 meseci
to sto si iza nat-a ti nece mnogo pomoci nemoj ni da pokusas da se konektujes bez firewalla
nisam koristio ni jedan besplatni ali uvek i svuda preporucujem agnitum outpost firewall
Shoutcast striming za online radio stanice
http://shout-cast.tk
Rešeni zadaci sa prijemnih ispita
http://matematika-012.tk
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da podignem XP firewall, a da mreža radi?

[ Pregleda: 2979 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.