Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacioni server/standalone aplikacija

[es] :: Java :: Aplikacioni server/standalone aplikacija

[ Pregleda: 3691 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 20:07 - pre 194 meseci
Imam jedan jboss AS na kome se vrte neki web servisi, i, na istoj masini stand-alone java aplikaciju(socket server) koji slusa na portu xxxx.
Da li postoji mogucnost da standalone aplikaciju prepisem u neku formu (EJB?) da bi mogla da nastavi da slusa na istom portu i radi isto sto je i radila do sada, ali da bude pokrenuta u okviru AS?

Nadam se da nisam bio konfuzan, hvala unapred na odgovorima
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.com
Via: [es] mailing liste



+46 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 20:11 - pre 194 meseci
Moze.
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 20:35 - pre 194 meseci
Jel ima neko ozbiljan da odgovori na temu :-)
Sasvim dovoljan bi bio neki hint na sta da obratim paznju u dokumentaciji.
Tnx x3
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.com
Via: [es] mailing liste



+46 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 20:44 - pre 194 meseci
Zasto sam ja ispao neozibiljan. Pitao si da li moze, ja sam rekao da
moze. Nisi pitao kako. :)
Hint: potrazi kako setovati web apliakciju da slusa na odredjenom portu.

A sta bi trebalo da se prosledi tvojoj aplikaciji? Ako nemas nameru da
je koristis preko neta, onda ti nepreba AS.
Ali verovatno hoces. Onda mi nije jasno zasto bas mora da slusa na datom
portu.
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 21:34 - pre 194 meseci
Ne preko Interneta, sve je u LANu.
Socket-server radi sasvim ok, ovo je cisto radoznalost, a i da bi malo uprostio stvari.
Mora da slusa na portu xxxx jer telefonska centrala salje CDR-ove na taj port - drzi konekciju otvorenu i siba string po string.

Ovako imam dva java procesa na serveru, a kada bi sve upakovao u AS imao bi samo jedan, cijim bi pokretanjem/zaustavljanjem kontrolisao centralizovano sve aplikacije.
 
Odgovor na temu

hyle
Perica Milošević
Belgrade

Član broj: 30030
Poruke: 150
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/peric..


+4 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 21:36 - pre 194 meseci
Ne znam kakve usluge pružaš klijentima koji se kače na taj port ali ako budeš prepisao aplikaciju da koristi neki drugi vid komunikacije (npr. EJB umesto socket-a) onda ćeš morati da menjaš i klijente a nisam siguran da je to ono što ti treba...

Ako samo hoćeš da integrišeš te dve aplikacije, bez promene sadašnjeg načina funkcionisanja, onda je dovoljno da u JBoss aplikaciju ubaciš i klase te nezavisne aplikacije i da namestiš da se obavi pokretanje aplikacije odmah nakon pokretanja svih ostalih funkcija JBoss servera.
Startup klasu za JBoss može napraviti na više načina, nije teško potraži samo malo po netu... Možeš praviti odgovarajući MBean koji će u okviru metode startService obaviti pokretanje te aplikacije, a možeš iskoristiti i org.jboss.varia.scheduler.Scheduler i napisati svoju implementaciju Schedulable interfejsa koja će se pokrenuti prilikom pokretanja servisa...


 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija15.04.2008. u 21:49 - pre 194 meseci
Tnx Hyle



[Ovu poruku je menjao cume dana 17.04.2008. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija17.04.2008. u 21:02 - pre 194 meseci
E sad... idemo dalje...

Potreban mi je middleware koji ce sa jedne strane komunicirati sa SocketServerom a sa druge strane sa klijentima preko SOAP: SERVER ----- socket ----- MIDDLEWARE ---- soap -----KLIJENT
U osnovi to i nije neki problem, kada stigne SOAP zahev od klijenta, otvori se konekcija ka SocketServeru, prosledi zahtev, procita odgovor, vrati se klijentu preko SOAP i zatvori se socket.

Kako ovo napraviti tako da socket bude stalno otvoren, nezavisno od toga kada ce klijent da pozove WebService?
Dakle kanal komunikacije ka serveru je stalno otvoren(server je podesen da nema timeouta konekcije), a podaci se razmenjuju samo kada je to neophodno(klijentski soap request). Ideje?

 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija17.04.2008. u 21:49 - pre 194 meseci
Sorry na pitanju ali ne vidim u cemu je problem?
Recimo otvorio si socket, onda u while petlju stavis da tvoja apliakcija(ili ti tvoj server slusa na njemu). Onog momenta kad nesto dodje na taj port kreiras thread koji ce obraditi zahtev i tako u krug.

Code:

            // slusaj zahteve na datom portu
            ServerSocket ss = new ServerSocket(TCP_PORT);
            System.out.println("Server running...");
            while (true) 
            {
                Socket sock = ss.accept();
                System.out.println("Client accepted: " + (++clientCounter));
                ServerThread st = new ServerThread(...); // thread koji obradjuje zahteve klijenta
            }


E sad mozda nisam dobro razumeo. Da li ti zelis na da ne zatvaras konekciju na klijentu? Mozda bi mogao da napravis tako da klasa koja vrsi komunikaciju sa tvojim serverom, bude singleton, tako da kad jednom otvori konekciju uvek je drzi dok se apliakcije ne ugasi.

Aj pojasni ako ti nije tesko, bas me zanima o cemu se radi. :)
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija18.04.2008. u 08:49 - pre 194 meseci
Da preformulisem pitanje:
Imam neki tamo EJBmodul koji je "deployed" na JBoss 4.2.1.
Taj modul ima neke svoje klase i definisane neke WebMethod funkcije.
Jedna od klasa je socket conn ka serveru.
Kako da socket conn instanciram samo jednom, a ne pre svakom WebService invocation od remote klijenata?

Sorry ako je pitanje prosto, onda cete lako odgovoriti :-)
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
89.216.31.*



+46 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija18.04.2008. u 10:24 - pre 194 meseci
Dakle, EJB modul je klijent tvog servera, tacno? Onda bukvalno napravi singleton klasu koja je radi konekciju ka tvom serveru. Dok god ne srusis Jboss ili ne obrises modul imaces otvorenu jednu konekciju. A mogu da te pitam zasto ti je toliko bitno da se ne otvara vise konekcija?

p.s.
Kazes WebMethod funkcije. Mislis na webMethods framewotk ili si tako nazvao metode koje kuminiciraju sa web klijentima?.


"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija18.04.2008. u 10:35 - pre 194 meseci
Da, upravo tako.
Moze da se otvori i vise konekcija, ali ne sme da se za svaki poziv web servisa otvara nova.
Kada kazem WebMethod mislim na @WebMetod anotaciju, odnosno da je funkcija otkrivena kao operacija web servisa.

Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

hyle
Perica Milošević
Belgrade

Član broj: 30030
Poruke: 150
77.247.200.*

Sajt: www.linkedin.com/in/peric..


+4 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija18.04.2008. u 11:58 - pre 194 meseci
Napravi pool socket konekcija (kao što se radi sa DB konekcijama). Na zahtev uzmeš konekciju iz pool-a, odradiš šta treba i vratiš konekciju u pool.
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
89.216.31.*



+46 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija18.04.2008. u 12:08 - pre 194 meseci
Bas to, opet singleton :)
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija20.04.2008. u 16:12 - pre 194 meseci
Ok. Cini mi se da pool konekcija nije neophodan zato sto se kacim na samo jedan server.
Kolicina podataka koja moze da se provuce kroz jednu TCP konekciju izmedju tacke A i B u jedinici vremena je manje vise ista kao sto moze da se provuce kroz 5 konekcija(Ethernet 100BASE-TX).

Mozda bi bilo bolje otvoriti samo jednu TCP konekciju i implementirati neku vrstu connection managera koji bi radio queuing zahteva WS klijenata?
Sta mislite?
 
Odgovor na temu

hyle
Perica Milošević
Belgrade

Član broj: 30030
Poruke: 150
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/peric..


+4 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija20.04.2008. u 20:33 - pre 194 meseci
Izaberi najprostije rešenje koje zadovoljava tvoje potrebe.

Ako ipak budeš hteo da optimizuješ server i nateraš ga da obrađuje što veći broj zahteva onda ti računica sa količinom podataka koja prolazi kroz mrežu i nije baš pametna jer zanemaruješ vreme obrade zahteva i vreme čekanja da nešto "ode" kroz mrežu.

Ukoliko praviš queue zahteva na klijentskoj strani onda će obrada jednog zahteva izgledati ovako:
1. ConnectionManager skida zahtev sa queue-a
2. Šalje zahtev preko konekcije
3. Čeka odgovor
4. Vraća odgovor klijentu
Mrežni saobraćaj bi postojao samo u fazama 2 i 3, a čak i tom prilikom mreža ne bi bila u potpunosti opterećena. Optimalno rešenje je ono koje bi uskladilo mogućnosti servera da procesira zahteve i mreže koja bi radila prenošenje zahteva i odogovora.

Nije lako odrediti optimalan broj konekcija jer zavisi od kapaciteta mreže i procesorske moći tvoga servera, a i opterećenje servera drugim poslovima koje obavlja neće biti jednako u svakom trenutku vremena. Uradi mali eksperiment tako što ćeš izmeriti vreme koje je serveru potrebno da obavi procesiranje npr. milion poruka, variraj broj konekcija u pool-u i uvidećeš ogrnomne razlike u potrebnom vremenu. Siguran sam da je rešenje sa jednom konekcijom loše.

U svakom slučaju, prepusti kontrolu mrežnog saobraćaja TCP protokolu, nije to tvoj posao
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija20.04.2008. u 20:59 - pre 194 meseci
Ima smisla to sto si napisao.
Sto se tice TCP/IP, otkud znas da mi to nije posao ;-)
Probacu nesto da napisem, pa javljam sta sam uradio
Pozz
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Aplikacioni server/standalone aplikacija21.04.2008. u 21:42 - pre 194 meseci
Odradio sam sa edu.emory.mathcs.util.net.ConnectionPool, kompromisno resenje izmedju stalno otvorenog socketa i poola.
Eksperimentisacu sa zatvaranjem socketa nakon zavrsenog posla i vracanjem otvorenih u pool, pa cu da vidim kako se ponasa.
Hvala svima, puno ste mi pomogli.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Aplikacioni server/standalone aplikacija

[ Pregleda: 3691 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.