Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"

[es] :: C/C++ programiranje :: Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"

[ Pregleda: 2068 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Gajic
Belgrade

Član broj: 126684
Poruke: 29
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"07.04.2008. u 22:29 - pre 194 meseci
Kupio sam knjigu Visual C++ za 21 dan i poceo sam da je citam i radim sve po uputstvu, samo nailazim na problem posto je knjiga radjena za Visual C++ 6, pa ne mogu da nadjem stavku "Set Active Configuration" u meniju "Build".
(pogledajte sliku)
[img=http://img166.imageshack.us/img166/8775/41931127rp1.th.jpg]
Da li je potrebno da skinem Visual C++ 6? Ili gde mogu da nadjem tu komandu "Set Active Configuration"?
 
Odgovor na temu

Aragorn2004

Član broj: 40687
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"07.04.2008. u 23:11 - pre 194 meseci
U meniju "Build" koji si otvorio, pogledaj desno od prvog itema (Build Solution F7). Desno od tog prvog itema ti je ComboBox u kojem pise "Debug". To je tvoja aktivna konfiguracija. Pomocu tog ComboBox-a mozes podesiti aktivnu konfiguraciju na "Debug" ili "Release".
 
Odgovor na temu

Aleksandar Gajic
Belgrade

Član broj: 126684
Poruke: 29
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"08.04.2008. u 00:16 - pre 194 meseci
Citat:
Aragorn2004: U meniju "Build" koji si otvorio, pogledaj desno od prvog itema (Build Solution F7). Desno od tog prvog itema ti je ComboBox u kojem pise "Debug". To je tvoja aktivna konfiguracija. Pomocu tog ComboBox-a mozes podesiti aktivnu konfiguraciju na "Debug" ili "Release".

Hvala na pomoci. Mislio sam da je to upitanju, nego sam pocetnik u Visual C++-u pa ne znam najbolje kako sta funkcionise, a u prethodnoj verziji (6) se pojavljivao novi prozor, a oni su ga prikazali veoma sitno. Tek kada sam se zagledao sam video da je to ustvari samo izbor izmedju "Debug" i "Release".

A opet mi ne ide nesto kod programa, kod je uredu i vraca nulu. Kada ga startujem otvori se odma i MS-DOS, ali se odma zatvori. Ja u programu nisam pisao break ili nesto slicno, a odma se zatvori tako da ne stignem ni da vidim da li pise "HELLO WORLD", kao sto bi trebalo da dobijem po knjizi...
 
Odgovor na temu

Aragorn2004

Član broj: 40687
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"08.04.2008. u 22:51 - pre 194 meseci
Probaj pokrenuti tako da stisnes Ctrl + F5
 
Odgovor na temu

Aleksandar Gajic
Belgrade

Član broj: 126684
Poruke: 29
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"08.04.2008. u 23:49 - pre 194 meseci
Sada mi otvori cmd prozor, ali ne pise "Hello world", kako je predvidjeno, a tacno sam napisao kod kao sto je u knjizi i sve uradio po uputstvu...
Meni pise samo "Press any key to continue. . .", a trebalo bi da pise:
"HELLO WORLD
Press any key to continue. . ."
Code:

//Workspace Name:    Hello
//Program Name:    Hello world.cpp

#include <iostream.h>

int main()
{
    cout<<"HELLO WORLD \n";
    return 0;
}

Da li vidis negde problem? Danas me bas nesto zezaju kompajleri... I turbo C mi je isprao mozak na programiranju...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Visual C++ 2008 "Set Active Configuration"

[ Pregleda: 2068 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.