Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru

[ Pregleda: 3847 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ojler
Dejan Cvijetić

Član broj: 177921
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 10:47 - pre 194 meseci
Radim program u Delphi-u koji koristi Access bazu podataka. Dodao sam ADOQuery i normalno radi kad upisem sql upit u Design time (kad ga upišem u properties u object inspector-u). Ali, kad treba upit da se izvrši u samom kodu neće nikakav upit da izvrši - ni najobičniji. Napisao sam u kodu sledeće:

ADOQueryKr.Close;
ADOQueryKr.SQL.Clear;
ADOQueryKr.SQL.ADD('select * from kr');
ADOQueryKr.Open;

Tražio sam u Helpu i pokušavao dodavanjem ADOQueryKr.Prepared:=true;ali ništa,uvek javlja grešku i prekida program.

U čemu je problem? Hvala!
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 10:48 - pre 194 meseci
Koju gresku tacno javlja? Mozda imas problem sa samom konekcijom prilikom startovanja.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Ojler
Dejan Cvijetić

Član broj: 177921
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 10:56 - pre 194 meseci
Javlja mi

Project Project1.exe raised exception class EOIeException with message 'Either BOF or EOF is True, or the current record has been deleted. Requested operation requires a current record'.
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 10:58 - pre 194 meseci
To znaci da ti je u nekoj komponenti ostao design time podatak na taj query. Moras sve da pocistis, pa onda odradis konekciju, query upit i dodavanje vrednosti ostalim kontrolama na osnovu tog upita.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Ojler
Dejan Cvijetić

Član broj: 177921
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 11:02 - pre 194 meseci

To znaci da iza ADOQueryKr.SQL.Clear; treba da napisem putanju za ponovnu konekciju?
Ili je jednostavnije koristiti novi ADOQuery za upit u kodu?
 
Odgovor na temu

Ojler
Dejan Cvijetić

Član broj: 177921
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 11:04 - pre 194 meseci
Ili treba DBGrid.Clear; ako to postoji
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 11:09 - pre 194 meseci
Nije problem u samom query-ju. Verovatno si definisao fields u gridu ili nesto slicno i to se poziva pre izvrsenja query-ja.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
212.200.221.*



Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 11:31 - pre 194 meseci
Ako si definisao fields u TDBGrid kontroli, povezao sa poljima iz TADOQuery dataset -a, te pomoću iste TADOQuery pozvao drugi upit bez tih definisani polja može doći do izuzetka. Ako ti je upit promenljivog sadržaja, tj. različite atribute pozivaš spram potrebe, najbolje je nedefinisati fields u TBGrid -u, ali ako je upit statičan, tj. isti atributi, možeš to tako i postaviti.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

_deran_

Član broj: 69493
Poruke: 252
*.subotica.net.



+1 Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 11:53 - pre 194 meseci
2x klik na TADOTable, Ctrl+F da se dodaju sva polja pa pokreni onda.
 
Odgovor na temu

Ojler
Dejan Cvijetić

Član broj: 177921
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru07.04.2008. u 12:20 - pre 194 meseci
Hvala svima!
Probao sam u posebnom projektu sql upite u kodu na istoj bazi i radi.

Dodavanje nekoj ado tabeli polja iz drugih tabela radi od ranije, ali kad hocu upitu da dodam izracunato polje i polje iz neke tabele tu nastaje problem.
Znaci, problem je u dodavanju polja upitu.

Imam upit select r_id,sum(kolicina), avg(cena) from kr itd. i ovaj upit radi lepo u kodu.


Ili cu morati to drugacije koncipiram.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: SQL upit u kodu ne radi, a radi upisan u SQL properties u Object inspectoru

[ Pregleda: 3847 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.