Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blagi Boze kakva nekultura........

elitemadzone.org :: MadZone :: Blagi Boze kakva nekultura........

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 48087 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:22 - pre 195 meseci
Pa i ta zloupotreba reci ti je odraz tog customizovanog pogleda na svet. Nema koncenzusa cak ni na osnovnom recniku ni na vaspitanju. Zato i imamo ovakve maratonske besmislene rasaprave. Svako je najpametniji za sebe, a u proseku...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:27 - pre 195 meseci
JA moral nisam ni spomenuo.Pitao si me za zdranje.Takodje kazes retko se vidja da zena doji dete u gsp?Ja nikad nisam ni video.Mozda bi mogao da me uputis kako i gde,posto je ta Evropa moralnija od moje.

Izgleda da se negde mimoilazimo,pa cu polako da pisem.
NE smeta mi da neko pije vodu,lozu,pivo,da jede pilice,cips,da pusi dzoint.Ali takodje shvatam da postoje ljudi kojima to smeta.I razumem i njih.Licno nikada to ne radim,niti ce moje dete vristati za bananicom.Ako ne mogu da izdrzim pola sata,necu ici u Metro.A to trcanje 2km i kupovina flase vode u hiper-mega-giga marketu...A,potreba...
Takodje treba biti liberalan i prema pusacima,i oni imaju potrebe.

Sta meni smeta je iskoriscavanje tog gesta dobre volje i KRADJA,ostavljanje ambalaze po coskovima itd.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:32 - pre 195 meseci
Vidi tvoj problem je sto izjednacavas sve te stvari. Ako nekom smeta da vidi u redu supermarketa nekog kako srkne vodu koju jos nije platio, ne znam sta da kazem stvarno. Zalim slucaj, nek cuti i trpi. Verujem da je to teska emotivna uznemirenost i bol.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:39 - pre 195 meseci
Gledaj vindic8or,ja problem nemam,a ti mozda imas ako ne mozes pola sata bez vode.Nisam doktor,ali tipujem na secer.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:40 - pre 195 meseci
Citat:
Flo33
JA moral nisam ni spomenuo.Pitao si me za zdranje.Takodje kazes retko se vidja da zena doji dete u gsp?Ja nikad nisam ni video.Mozda bi mogao da me uputis kako i gde,posto je ta Evropa moralnija od moje.


Citat:
Flo33
E,to ti je kao pitanje da li je moralno da zena izvadi sisu u autobusu i hrani dete?!Ja ne mogu da shvatim da neko ne moze da izdrzi pola sata bez vode?!Samo mogu da potvrdim da je to pitanje vaspitanja,i da su upravo ta deca sto vriste za bananicu buduci zderaci vode i ostalih stvari po prodavnicama.


Ne, ti uopste nisi spominjao moral - meni se pokvario internet browser pa lupeta gluposti - vidi gore sta ja vidim na ekranu, svasta :)

Citat:

NE smeta mi da neko pije vodu,lozu,pivo,da jede pilice,cips,da pusi dzoint.Ali takodje shvatam da postoje ljudi kojima to smeta.I


Lepo ti je vindic8or - tvoj je problem sto izjednacavas te stvari. Pijenje vode ili soka iz flase ni na koji nacin ne ugrozava nikog, a ja sam ranije lepo napisao i listu stvari koju pijenje vode ne prouzrokuje (ne prlja, ne fleka, ne proizvodi jak miris, ne emituje jak zvuk, ne zagadjuje okolinu, ne ugrozava zdravlje drugih, itd....)

Ostale stvari koje si nabrojao i te kako mogu da prouzrokuju probleme, i ljudi ih zato ne rade u prodavnici - jesti pilice je stvar koja pravi dosta djubreta a moze i da ufleka/isprlja okolinu (osim toga, ne znam kako ces pile ispeci u prodavnici osim ako nemaju pecene pilice ;-).

Pusiti dzoint je, osim sto je ilegalno, takodje i stetno po tvoju okolinu koja ne zeli da se naduva mozda, piti lozu isto tako nije dobro - jer em sto salje pogresnu sliku potencijalnoj deci u okolini, a takodje i loza i pijan covek smrde - dakle, uznemiravaju okolinu.

Kao sto vidis - te stvari jednostavno ne mozes da smatras istim. Niko i ne smatra da bilo koja od tih stvari treba da se radi u prodavnici, ali piti vodu/sok, pojesti jedan keks i sl... Come on, ako te to uznemirava uzmi sedativ pre nego sto odes u prodavnicu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:42 - pre 195 meseci
Citat:
Uzimaju ljudi robu (prehrambenu) i onako usput kupujuci otvaraju sokove , kisele vode,cokolade ,kekseve i jedu i piju kao da je to nesto najnormalnije .
a tema je krenula odavde,a zavrsili smo na srkicu vode...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:44 - pre 195 meseci
Pa piti sok, pojesti par keksova i sl - kao sto rekoh, to nije uopste problem niti nekog ugrozava. Nije autor napisao da je video ljude kako prostru krpu i krenu u kampovanje u prodavnici sa sve hlebom, prasicima i tursijom, vec da otvore koji sok ili keks i pregrizu dok ne dodju do kase.

Kako nekom moze da smeta sto je neko otvorio sok i popio malo? Ili otvorio keks i pojeo komad-dva?

Daj, molim te...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:47 - pre 195 meseci
Citat:
Flo33: Gledaj vindic8or,ja problem nemam,a ti mozda imas ako ne mozes pola sata bez vode.Nisam doktor,ali tipujem na secer.


Ja mogu da izdrzim bez vode pola sata, nisam nikada u tolikim fizickim naporima. Ali mi nije tesko da zamislim da je neko drugi mozda dovoljno zedan da otvori flajku u redu.

Mada to verovatno meni nije "nekulturno" zato sto mi mama jedared pre 20 godina dala da otvorim cokoladnu bananicu u c-marketu... Bice da je to razlog...

Citat:
Flo33: a tema je krenula odavde,a zavrsili smo na srkicu vode...


Ma daj, jel stvarno verujes da ljudi prave piknik medj' rafovima kao sto je taj gore napisao?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:54 - pre 195 meseci
Cekaj,nadji mi gde ja pominjem moral i zadat nam topic?Kulturu i vaspitanje da.
Pa recimo ovako,da je to opsteprihvaceno drustveno ponasanje,zamisli sliku gde svako ide,zvace napolitanke i pije sok,naravno u prodavnici.Pokusavam samo na jednu stvar da ukazem,a to je da postoji i druga strana medalje,ljudi kojima to smeta.Zasto je to tako tesko prihvatiti?Mene od toga odbija kucno vaspitanje,nekoga nesto drugo,zar je bitno?I ako treba da citiram sam sebe,treci put,smeta mi KRADJA.Tj posle konzumiranja nonsalantan forhend prazne flase medju hrpe stvari
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 15:59 - pre 195 meseci
Citat:
vindic8or: Ma daj, jel stvarno verujes da ljudi prave piknik medj' rafovima kao sto je taj gore napisao?
Verujem.Rekao sam sta sam ja video u koferu u metrou (mozda nije metro,pored autoputa bratstvo-jedinstvo,posle Zmaja,nisam bas u toku sa imenima).Flasa soka,par kesica cipsa i kesica,tj omot cokolade.Ja bi reko' mini piknik
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:10 - pre 195 meseci
Hehehe, pa to sto je neko rekao da je njemu licno to nekulturno ne znaci da je to opste prihvacena stvar. Nekome je i ubijanje normalno pa isto nije opste prihvaceno kod drustva. Ako je neko rekao da je nesto nekulturno to je njegovo misljenje zar ne? Cemu rasprave ovakve vrste gde Dimkovic i jos par ljudi ubedjuju druge da je to normalno kad pitanje kulture nije opste definisana i priznata norma vec zavisi od individue.

Btw koliko sam primetio na ovoj temi se niko nije javio i rekao da konzumira robu pre placanja u supermarketu...pitam se zasto je tako :)
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:15 - pre 195 meseci
Druga strana medalje? Meni smeta kada ljudi struzu cipelama po podu, smeta mi kada daju djeci da guraju ogromna kolica i pri tome jos vriste brrrrrrmmm,
drugima mozda smeta nesto drugo, ali to nema veze sa moralom vec sa patologijom.... Zar zbog toga treba da protestvujem ili je bolje ne obazirati se i gledati svoja posla?

Kradja? To je vec problem za upravnika maloprodajnog objekta. Kada bi taj "lopov" fizicki nasrnuo na osoblje ili kada u marketu ne bi postojale mjere zastite protiv kradje ili
kada bih ja jedini bio u prilici da vidim i da sprecim toga mangupa, mozda bih se onda i osjetio pozvanim da reagujem na neki nacin, inace me se apsolutno ne tice!

P.S. Ja sam platio flasciu od soka na kasi koju je moja sestra ispraznila, ako se to racuna. Leberkase ili slicno nisam konzumirao prije kase.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-205-130.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:22 - pre 195 meseci
@jeftic,i have no idea who that is...

sto se tice vristanja deteta za bananicom,to jeste nevaspitanje,"strucnije" to dete je DERISTE :)

Citat:
Meni smeta kada ljudi struzu cipelama po podu,

a nije to da bi se ocistile cipele? :)
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:25 - pre 195 meseci
@Hoorvat
http://www.youtube.com/watch?v=BNoxd9AJAzQ
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-205-130.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:28 - pre 195 meseci
ovo "uzivo na RTV Duga!!! " sve govori zasto ne znam :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:32 - pre 195 meseci
Citat:
Flo33
a to je da postoji i druga strana medalje,ljudi kojima to smeta.Zasto je to tako tesko prihvatiti?


Ja stalno mislim da se ovde ljudi ne razumeju :)

Vidi, niko ne spori da nekim ljudima smeta sto neko pije pice pre kase... Nekim ljudima smeta sto zene nose pantalone, nekome smeta sto na TV-u postoji/ne postoji odredjen program, nekome smeta kad bebe placu, nekome smeta kada ljudi prave red ispred prodavnice, nekome smeta miris kafe, nekome smeta lik i pojava Marilyn Mansona i sta ti ja znam..

Sve je to OK i ja razumem da nekome bilo sta od toga moze da smeta, ali nazivati to nekulturnim, nemoralnim i sl... je cisto preterivanje i pokusaj da se pojaca argument i da nekakva objektivnost za nesto sto je inace potpuni subjektivni stav.

Znaci, sad meni nesto smeta - i ja cu to da proglasim za "nekulturno", ljude koji to sto meni smeta za "polusvet" i time sam u stvari stao na 'moral high ground' i imam pravo da kritikujem kako mi padne na pamet i dobijem podrsku od strane sagovornika?

Sorry, ne ide to tako.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:33 - pre 195 meseci
Mislim da je problem u tome sto je supermarket nesto novo u Srbiji. Vecina ljudi je do skora kupovala u nekakvim mini-marketima ili privatnim prodavnicicama gde ne mozes da se okrenes kao covek, a ne da isuces flasu vode i pijes, a da ne napravis "pometnju u saobracaju". Takodje, u tim prodavnicicama se retko kupuje vise robe, nego se obicno kupi nesto za narednih dan-dva i cao. To sve ukupno potraje 10-tak minuta i cao. U supermarketima, dosta ljudi kupuje namirnice za narednih mesec dana, pa i vise, jer ne zeli da se cima. Takva kupovina ipak zahteva da se odvoji vise vremena, mozda sat-dva, jer to nije lokalna Mikina prodavnicica gde se recimo izbor vina svodi na "Zdrepcevu krv" i "Zdrepcevu krv u drugoj ambalazi", vec imas vise od 100 vrsta, pa ces normalno malo i da razgledas, procitas etikete da bi odlucio sta ces da kupis. Isto vazi i za vecinu drugih artikala. Neki su skuplji, neki jeftiniji, neki kvalitetniji, neki su krs, i svaki normalan covek ce da gleda da napravi balans. I stvarno ne vidim sta je problem da covek koji je ozedneo posle sat vremena hodanja i guranja kolica ozedni i popije malo vode iz flase, a posle to plati. Kakav moral, kakve gluposti.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:34 - pre 195 meseci
A...onako cisto pitam, jel postoji neka definicija nekulture opste prihvacena u celom svetu? :)

Citam ovu definiciju kulture pa mi nije jasno :)

Citat:
Culture (from the Latin cultura stemming from colere, meaning "to cultivate,")[1] generally refers to patterns of human activity and the symbolic structures that give such activities significance and importance.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 16:37 - pre 195 meseci
Svi se slazemo oko toga da je konzumiranje proizvoda, sa namerom da se ne plate, nekulturno, i kradja. Osnovna stvar oko koje se vodi rasprava je da li je kulturna konzumacija proizvoda koji se kasnije plate. Evo, opet da se vratim na one razne promocije. Zamislite situaciju da promocija sa degustacijom nekog proizvoda nije na odredjenom mestu u marketu, vec pored samog rafa sa tim doticnim proizvodima. Ajde da odemo i dalje. Pored rafa ne stoje ekstra cice koje "namamljuju" musterije da degustiraju proizvede, vec samo stoji natpis "PROMOCIJA - DEGUSTIRAJTE". Ili "PROBAJTE PRE NEGO STO KUPITE". Ajde da izbacimo i natpis. Koja je razlika. Sve dok planirate da platite robu koju ste konzumirali, u cemu je problem? A i sto se tice degustacije i konzumacije alkoholnih pica, ni to ne bih podveo pod nekulturu i/ili "nekorektno" ponasanje. Secam se da je jednom u mom super marketu bila promocija jednog zestokog pica. Naravno sa degustacijom! Da li zbog toga sto je pice bilo novo, ili zato sto vecina nije cula za njega, svakog je kopkalo da ga proba i degustira. Dobro, neko je isao i logikom Homera Simpsona: "Mmmm, besplatan alkohol...", ali to u sustini nije ni bitno. Epilog te promocije je bio vise nego odlican za vlasnika super marketa. Sva kolicina doticnog pica je rasprodata istog dana. Zar stvarno mislite da bi svo to pice bilo prodato, da nije organizovana promocija, a sto je jos vaznije DEGUSTACIJA! Da li je vlasniku super marketa smetala konzumacija proizvoda u njegovom objektu - NIJE. Naprotiv. Cak ce i u buducnosti organizovati nove promocije i degustacije svojih artikala. Ajde uzmimo za primer da su ti konkretni "slucajevi" osobe koje dolaze iz druge sredine, drugog grada, druge drzave... Kako mozemo biti sigurni da u njihovoj sredini takve stvari nisu nesto najnormalnije!? U jednim delovima nase zemlje se jako nekulturnim smatra izuvanje obuce pri ulasku nekom u kucu, dok se u drugim delovima te iste nam zemlje, neizuvanje te iste obuce takodje smatra nekulturnim. I jedni i drugi smatraju da su u pravu i da su oni drugi nekulturni. Ajde, to je jos i lokalnog karaktera. Da je neko kod nas dosao iz Holandije, i u kaficu uz kafu zapalio dzoint, vecina bi ga gledala u najmanju ruku cudno. Cak bi ga policija i uhapsila kada bi se nasla u blizini. Pa covek nije uradio nista lose. Bar u njegovoj zemlji to nije nista lose. Svoju kulturu treba "prilagodjavati" po situaciji i okruzenju u kome se nalazimo. Da li bi neko od vas insistirao na tome da izuje obucu, ako bi ga vlasnik stana zamolio da to ne radi? Naravno da ne bi! Da li bi ljudi konzumirali proizvode pre nego sto ih plate, ako bi vlasnici objekata stavili jasno obavestenje da to nije dozvoljeno? Naravno da ne bi!
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........08.04.2008. u 17:11 - pre 195 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja stalno mislim da se ovde ljudi ne razumeju :)


Sve je to OK i ja razumem da nekome bilo sta od toga moze da smeta, ali nazivati to nekulturnim, nemoralnim i sl... je cisto preterivanje i pokusaj da se pojaca argument i da nekakva objektivnost za nesto sto je inace potpuni subjektivni stav.




Tako je ! Vecina ovde tera svoje i nece da razume nikoga drugog.Nije mi jasno zasto jednu takvu pojavu koja stvarno nije normalna jer da jeste svi bi smo to radili ,a velika vecina ovde (cak i ti ) kaze kako to ne radi u prodavnicama ne nazvati nekulturom.
Pri tom kad sam postavljao ovu temu jasno sam naglasio da se tu radi o jednoj vrlo nekulturnoj pojavi kod nas ne misleci pri tom direktno na ljude koji to rade mada iz toga proizilazi da su i ti ljudi nekulturni sto i dalje smatram tacnim. I cak mislim da je moj stav vrlo objektivan sto argumentujem time da su ti koji to rade jos uvek (sva sreca) u manjini.Jer kad budu u vecini onda ja necu biti u pravu a mi cemo se zvati Europljani ili Amerikanci posto je to tamo izgleda stvarno normalno.Ovde sreca jos nije.
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Blagi Boze kakva nekultura........

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 48087 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.