Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suspenzija na poslu

[es] :: Vodič za posao :: Suspenzija na poslu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38084 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: Suspenzija na poslu15.04.2008. u 10:15 - pre 194 meseci
evo pa procitajte malo sta pise u novinama , da ne kopiram ceo text ovde

http://www.gradjanski.co.yu/na....php?vest=20595&naslovna=1

eto koliko nam je lepo u ovoj nebeskoj zemlji
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

mipko

Član broj: 11015
Poruke: 109
*.finsoft.co.yu.



Profil

icon Re: Suspenzija na poslu15.04.2008. u 10:52 - pre 194 meseci
@augustus - fenomenalan post.

Venturine postove nemam volje da komentarisem.

poz
M.

 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
89.216.31.*



+46 Profil

icon Re: Suspenzija na poslu15.04.2008. u 11:13 - pre 194 meseci
yep...yep...na hiljade ih je...taman i da ode negde kad cuju koliko ima godina reci ce mu neka hvala...

prosle godine sam cesto putaovao vozom na relaciji bg-ns(voz je idealno mesto za upoznavanje ljudi, navika, zivota)

Jedna zena je razgovarala sa putnikom do nje. Kaze ide da trazi posao. Muz joj je radio u nekoj ex drustvenoj firmi blizu zeleznice(necu da navodim imena). Primaoje 6000 dinara mesecno. Imaju dvoje dece. Ona ih je cuvala(stariji ljudi,kasno dobili decu). Njenom muzu su na poslu govorili ne brini bice bolje samo sto nije samo ti dolazi na posao sve ce se srediti. Muz je zelo da napusti i da proba kao gradjevinac pa koliko moze da moze. Onda je prestala isplata i tih 6000. I dalje su mu govorili samo ti dodji sad ce biti plata. Deca su isla u osnovnu skolu kod uciteljice. Posle mesec dana resila zena da potrazi posao. Trazila ga je 2 meseca. Rekla je da je spremna da radi sve i da je spremna da joj se plati makar 6000 dinara. Tiho je rekla da kad poslodavac cuje da ima 40 godina samo joj kaze da traze mladje(kao da se plasila da neko cuje koliko godina ima). Ni u trafici ni u cistoci nigde je nisu primili. Muz je dobio otkaz i sad kao nema prava na otpremninu(ako je iko od njih i ima) jer je isao na crno da radi kao fizikalac da bi imali sta jesti. Struju im dao kosmija jer su im istu davno isklljucili.

Kakav je osecaj nemoci i osecaj nekorisnosti tih ljudi to samo oni znaju. Meni gotovo da je bilo krivo sto mi je lepo dok sam je slusao :)...ali sta ces...snaci ce se vec nekako (pogledajte u mom potpisu sta kaze Dostojevski :) )
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Deker
Beograd

Član broj: 94948
Poruke: 169
*.eps.rs.



+3 Profil

icon Re: Suspenzija na poslu15.04.2008. u 12:51 - pre 194 meseci
@milan_kraljevo

Dao si mi odličan uvod o sindikatima. Sve što si napisao je nažalost tačno. Situacija će se promeniti tek kada se donese zakon o sindikatima, i kada se uvede profesionalizacija u sindikatu-(ima). Takođe, situacija je takva, svi veći sindikati su ispolitizovani. Kada to kažem, mislim da sindikate vode stranački funkcioneri nižeg ranga ili prostranački orjentisani ljudi, što, svedok sam, pre 2000. godine je bilo manje izraženo. Dalje, solidarnost među radnicima nije baš razvijena (ili je nema uopšte), zašto radnici nisu direktni krivci, već nesposobni sindikati.

Kada kažem profesionalizacija sindikata, mislio sam na to da sindikalni funkcioneri ne mogu (ne smeju) biti zaposleni kod poslodavca, već treba da primaju zaradu iz sindikalne članarine (sindikalnih fondova). Tim se rešavaju dva ključna problema u funkcionisanju sindikata: nezavisnost i motivacija funkcionera. Takođe, na taj način politika ne bi mogla da se "ugnezdi" u tako organizovan sindikat. Radnici, sa druge strane, bi na osnovu rezultata rada sindikata (svoje zarade i ostalih beneficija) mogli da ocene rad tog sindikata. Oni ga finansiraju svojom članarinom, i na taj način mogu lako da kontrolišu rad sindikata. Da se odmah primetiti da su potrebna znatna sredstva za rad tako organizovanog sindikata (ili vći broj članova), tako da bi se takva varijanta mogla primeniti na veća preduzeća (1000 članova na jednog profesionalca), ili jedne delatnosti. Naravno, najvažnije je edukovati ljude u cilju upoznavanja sa svojim pravima i svojim mogućnostima da ostvare svoja prava. I solidarnost je presudna u svemu tome.

SOLIDARNOST se uči od malih nogu, i očit je hronični manjak iste u Srbiji. Verovatna je pretpostavka da će tek sledeća generacija nešto naučiti o tome.

Da se razumemo. Nemam ništa protiv biznisa. Naprotiv. Ali biznis preko "mrtvih" ljudi, ili ekonomsko uništavanje čitavih porodica, e to već ne mogu da pretrpim (prećutim).

I sada dok ovo pišem, u Srbiji se prodaje naša imovina (preduzeća) za 1-5% knjigovodstvene cene, ne u cilju uspostavljanja ili unapređenja dosadašnjeg biznisa, već dobijanja najveće cene (kakve li ironije)!!! (što se tiče prodavca - Agencije za privatizaciju - države) i što brže preprodaje korisne imovine (što se tiče kupca). Ovim se određuje ekonomska budućnost cele generacije. Sada se određuje ko će biti bogat, a ko ostati siromašan u sledećih 100-200 godina (ili je već priča završana).
 
Odgovor na temu

user999
Posavina

Član broj: 131098
Poruke: 103
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.inozemstvo-posao.com/..


+1 Profil

icon Re: Suspenzija na poslu15.04.2008. u 13:13 - pre 194 meseci
I to mi je sindikat.
Vjerovatno su u direktorovom džepu.
Moj ti je savjet da daš sve u novine. Sve dok se ne nauče pameti i ne dobiju po repu, iskorištavat će ljude kao robove bez prava glasa.

 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Suspenzija na poslu15.04.2008. u 22:06 - pre 194 meseci


Ne samo u novine vec i na tv.

Kao sto rece aleksandaraleksandar ne znaju ljudi kako je u Kraljevu u koje je uslo DOSTA kapitala sa Kosova a koje je diglo cenu radnim mestima koja mozes dobiti samo preko veze....Nekada za jednu cenu, sada za mnogo vecu cenu.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

igorsd
Igor Djokic
SysAdm
Smederevo

Član broj: 84334
Poruke: 38
79.101.216.*



Profil

icon Re: Suspenzija na poslu25.04.2009. u 01:14 - pre 181 meseci
Pozdravljam svu ovu pisaniju ali bi da pokusam da usmerim vase razmisljanje u jednom, malo drugacijem smeru.
Vise puta sam i ja bio zrtva mobinga, direktori su godinama po pravilu bili politicki komesari i retko kome je znacila necija strucnost, zalaganje ili opsti odnos prema radu, ali je zato skoro svima smetalo kada nekoga od radnika ostali radnici vole i favorizuju, hvale i sl. Problem sam prevazilazio tako sto sam menjao poslove i firme gde sam radio, imao sam (za to vreme) redak zanat (racunarske mreze, baze itd.) pa mi se moglo.
E sada je doslo do toga da sam ja direktor u jednom javnom preduzecu. Nikada mi nije palo na pamet da ikoga maltretiram, niti sam koga popreko pogledao niti uvredio, ponizio… Medjutim…
U preduzecu imam par ekstremnih lenstina, kojima je sve tesko, koji uvek pametuju, koji su tu 20 god., koji su izgradili to preduzece,… (Zvuci poznato, ne?) Po navodima ostalih zaposlenih, istina je da su tu 20 god. ali je i istina da su svih 20 god. bili takvi kakvi jesu i da su vazda samo glumili opoziciju, nikad im nista nije bilo po meri i vazda su samo pametovali. Sta sad kad ja jednostavno po sili zakona i odgovornosti prema poslovanju moram da reagujem opomenom, kritikom ili cak i zvanicnim upozorenjem pred raskid ugovora o radu??? I oni lepo saviju papir i sa svojom tuznom pricom lepo odu kod advokata? (nije mi se ovo desilo ali je sasvim moguc i ovakav razvoj situacije)
Ko tu onda i kako utvrdjuje sta je mobing a sta reakcija i delo u cilju ocuvanja stabilnosti kolektiva kao celine???
Razmislite malo i o tome.
P.S. Malo o psihologiji srpskih radnika
Proslog leta sam u preduzecu zatekao radnike koji (svi) nisu primili platu 5 meseci. Za narednih 6 meseci je isplaceno 9 plata i od onda svakog meseca ide po jedna redovno. Svi veliki dugovi firme su isplaceni, i kada je konacno proslog meseca na racunu ostalo para i posle isplate zarada, podelio sam neke male stimulacije. I tek sad su se okurazili, setili se ljudskih prava, uslova rada, traze jos vece plate. (vecina ih je na oko 17.000, par na minimalcu i par sa oko 25.000)
Stavrno ce skroz da mi s_ebu rezon i da pocnem da mislim da u zemlji Srbiji direktor mora da bude skot koji maltretira (ne)radnike, ne placa ih redovno i sl.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Suspenzija na poslu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38084 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.