Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..

[es] :: Linux :: par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..

[ Pregleda: 2170 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..05.04.2008. u 02:51 - pre 194 meseci
1. Ne razumijem se puno u linux mreze, ali zanima me kako da dignem dhcp server na jednoj masini i da ostale masine mogu da se konektuju na nju i da im se ip dodijeli automatski, takodje da se automatski dodijele dns serveri i gateway. Ovo me zanima za one 169* adrese kao sto ih windows dodjeljuje automatski... Jednostavno zanima me mogu li kako da napravim da mi komp sam dodjeljuje ip adrese kad ostali pokusaju da se konektuju na njega i jos me zanima ima li mogucnost da se napravi da ne moram svaki put da radim "ifup/ifdown" kad michem kabl, nego samo da se ubode i da radi? :)

2. Imam problemcic sa modulima... Naime, zelim da sprijecim modul "ath_pci" (za wlan) od ucitavanja. Modul sam dodao u /etc/modprobe.d/blacklist ali se on i dalje ucitava poslije svakog boota, i moram prvo da maknem ath_pci mod pa da maknem ndiswrapper i ponovo ucitam ndiswrapper da bi mi wlan kartica radila normalno. Moze li se ovo kako rijesiti?

3. Skoro sam naletio na NSA-in SELinux i instalirao sam ga. U config fajlu nema puno linija, samo SELINUX= i SELINUXTYPE=. Zanima me sta se desava kad bih promijenio SELINUX= sa permissive na enforcing i kako se tacno ucitava ovaj SeLinux?

Ako nekom treba koristim Debian testing.
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..09.04.2008. u 04:35 - pre 194 meseci
podesio sam dhcp server, zna li ko kako da rijesim ovaj problem sa modulima?
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..09.04.2008. u 05:37 - pre 194 meseci
Kako ocigledno imas atheros karticu, sta ce ti ndiswrapper u celoj prici, kad su madwifi drajveri super?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..09.04.2008. u 16:15 - pre 194 meseci
pa problem je u tome sto mi ne rade kako treba.. sa ndiswrapperom radi koliko toliko.. ovaj problem imam i na desktopu.. tamo mi je broadcom wlan i da bi radio moram prvo da ucitam b43 modul pa da ga maknem, da maknem ssb i ndiswrapper i onda opet da ucitam ndiswrapper.. jedino tako radi, ne znam zasto.. blacklist fajl kao da ne postoji :\

na desktopu mi je Debian unstable.
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: par pitanja (lan/dhcp, modprobe, selinux)..

[ Pregleda: 2170 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.