Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java progamcic (moving images, text u boji)

[es] :: Java :: Java progamcic (moving images, text u boji)

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
80.254.86.*



+4 Profil

icon Java progamcic (moving images, text u boji)02.04.2008. u 11:23 - pre 195 meseci

Poslednji projekat. Uradio sam 3 do sada ovaj 4 se razlikuje od ostalih! Za ovaj cetvrti kazu da treba na internetu da nadjem neki mali programcic koji ce da sadrzi stvari koje mi jos nismo uradili naprimer thread i events, ali moze i da bude neka grafika kao da se pomeraju slike ili tekst da bude u razlicitoj boji itd. I treba da napravim applets znaci da imam i java.html class tako da to sve moze da se vidi vizuelno u internet exploderu! Jel imate nei programcic ili predlog??

Hvala vam!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Java progamcic (moving images, text u boji)02.04.2008. u 12:47 - pre 195 meseci
Pogledaj java ticker na www.teletrader.com
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
80.254.86.*



+4 Profil

icon Re: Java progamcic (moving images, text u boji)02.04.2008. u 13:37 - pre 195 meseci
ne razumem sta mislis da radim sa ovim??

Gledaj ja treba da editujem neki program kao ovaj!

http://www.telecom.ntua.gr/HTM...ls/ui/drawing/movingImage.html

Znaci treba da napravim dva java class jedan gde loadujem te slike i omogucavam im da se krecu i jedan html applet class iz kojeg pokrecem onaj prvi class sa slikama! Jel razumes?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Java progamcic (moving images, text u boji)02.04.2008. u 14:00 - pre 195 meseci
Pa na tom sajtu koji si poslao imaš sve lepo i do tančina objašnjeno šta treba da radiš. Šta ti još nije jasno ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
80.254.86.*



+4 Profil

icon Re: Java progamcic (moving images, text u boji)02.04.2008. u 14:35 - pre 195 meseci

pa jeste ima program i sve je lepo objasnjeno ali ja ne mogu da nadjem povezanost u tome! Jel bi ti mogao da mi objasnis to molim te!

http://www.iut-info.univ-lille...wing/painting/movingImage.html

Na ovoj adresi je program za taj file MovingLabels.java. Kad ga skinem i pokrenem nista se ne desi! Treba mi applet i slike ali ja ne znam kak oda napravim to sve skupa zajedno! Znam da napravim applet class.

<HTML>
<HEAD>
</HEAD>
<BODY BGCOLOR="000000">
<CENTER>
<APPLET
code = "MovingLabels.java"
width = "500"
height = "300"

</APPLET>
</CENTER>
</BODY>
</HTML>


ali ne znam ne prikaze se nista!

Jel ti imas neko resenje!
 
Odgovor na temu

nemnesic
nemnesic
Software Developer
Vranje Florida

Moderator
Član broj: 44355
Poruke: 802
*.sfcc.edu.



+64 Profil

icon Re: Java progamcic (moving images, text u boji)02.04.2008. u 16:01 - pre 195 meseci
Citat:
Markoni1: Poslednji projekat. Uradio sam 3 do sada ovaj 4 se razlikuje od ostalih! Za ovaj cetvrti kazu da treba na internetu da nadjem neki mali programcic koji ce da sadrzi stvari koje mi jos nismo uradili naprimer thread i events, ali moze i da bude neka grafika kao da se pomeraju slike ili tekst da bude u razlicitoj boji itd. I treba da napravim applets znaci da imam i java.html class tako da to sve moze da se vidi vizuelno u internet exploderu! Jel imate nei programcic ili predlog??

Hvala vam!


[quote
<APPLET
code= "MovingLabels.java"
width= "500"
height= "300"
[/quote]

da si starno uradio 3 programa do sada ne bi pravio ovakvu gresku.

ajmo osnove java programiranja:
sta je ClassName.java file?
Sta je ClassName.class file?
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java progamcic (moving images, text u boji)

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.