Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sony lcd tv vs nvidia 7600 gs

[es] :: Video karte i monitori :: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs

[ Pregleda: 2394 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psychedelic_knight
student
Beograd

Član broj: 176887
Poruke: 6
*.adsl.verat.net.



Profil

icon sony lcd tv vs nvidia 7600 gs26.03.2008. u 22:40 - pre 195 meseci
Vlasnik sam tv Sony Bravia LCD 32'' (80cm). Odmah nakon sto sam ga kupio video sam da ima i mogucnost povezivanja sa kompom, znaci pored svih scart-ova, s-video, HDMI i ostalih konekcija ima i VGA ulaz a odmah ispod i ulaz za audio-3.5mm (sto bi trebalo da znaci da ovaj tv moze da se ponasa kao monitor). U medjuvremenu sam nabavio kabl koji fizicki moze da poveze moju graficku sa tv-om, znaci VGA kabl M/M 2x 15pin. Ovaj kabl za audio nisam jos nasao al nebitno, ionako sam samo hteo privremeno da testiram dal ce da radi (zvuk bi isao standardno sa zvucnika). Prenesem ja komp kod tv-a, povezem sve, ukljucim tv, namestim kanal PC, ukljucim komp i ocekujem da na tv-u vidim ono sto vec treba da se vidi. I tu pocinju problemi.

Nakon sto sam aktivirao komp, na ekranu tv-a se pojavljuje bios (pokazuje mi da je rezolucija 640X480 i 60Hz refresh rate, dakle isti parametri kao i inace na monitoru). Onda krece da ucitava onaj windows xp i u momentu kada ocekujem da ekran poplavi i da se nakon toga pojavi desktop, sve odlazi gde ne treba, tj. ne pojavljuje se ono sto treba da se pojavi. Umesto toga, ekran postaje crn, u gornjem levom uglu stoji "out of range". Pomislio sam da je do refresh rate-a (kod mene u windowsu je namesten na 85Hz). Vratio sam komp gde inace stoji, nakacio na monitor, ukljucio ga, namestio refresh rate na 60Hz (posto sam video da je taj refresh rate radio prilikom paljenja kompa), posle toga ponovo odnesem komp kod tv-a misleci da ce da radi kad ono opet isti problem. Nakon toga sam ponovo setao komp, namestao razne kombinacije rezolucija i refresh rate-a i gledao dal ce da se aktivira na tv-u, medjutim nijedan od pokusaja nije dao rezultat. Sta je problem?

Pricao sam s ljudima, citao po forumima,... otprilike nigde nisam video da je neko imao slican problem. Uglavnom svi se slazu da je povezano kako treba i da je slika trebalo da se pojavi na ekranu, a da bi komp automatski prepoznao novi hardware i da bi tu lagano mogao da namestam rezoluciju i ostalo. Palo mi je napamet da pokusam da namestim primary i secondary monitor, medjutim od toga sam odustao s obzirom da nemam nameru da i tv i monitor drzim povezane istovremeno. Pretpostavljam da je problem softverske prirode posto je kabl dobar (cim se vidi ono sto ucitava na pocetku). Dakle, nesto treba da se namesti pre nego sto komp prebacim kod tv-a. Pretpostavljam (tj. nadam se) da ce neko znati o cemu se tacno radi.

Inace (ako je to uopste bitno), tacan model tv-a je KDL-32U3000 a graficka je GeForce 7600 GS.

Izvinite ako sam smorio sa opsirnim izlaganjem problema, al posto je problem onako dosta cudan, cenim da je bolje sto sam detaljno objasnio kako stoji stvar. Hvala unapred na potencijalnom resenju problema.
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs26.03.2008. u 22:52 - pre 195 meseci
Ja bi na tvom mjestu provjerio dali na izlaz za monitor sigurno daje 60hz
i postavio sliku na 800x600 pa tek onda isao spajati,sigurno je sigurno.
Rezolucija koja bi morala raditi je 1280x720@60hz
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs27.03.2008. u 00:30 - pre 195 meseci
1360*768 60hz je skoro 100% rezolucija koju TV može da pokaže (proveri uputstvo). E sad, bolje ti nabavi DVI->HDMI kabl i uživaj jer koristiti analogni kabl na toj dijagonali nije baš najbolje rešenje. Ja sam probao sa ATI karticom i HDMI daje kristalno čisti sliku a preko VGA kabla je bilo duhova i senki.
I preko HDMI kabla nema šta da se podešava, možep da teraš i 1920*1080
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs27.03.2008. u 11:00 - pre 195 meseci
Citat:
Nakon sto sam aktivirao komp, na ekranu tv-a se pojavljuje bios (pokazuje mi da je rezolucija 640X480 i 60Hz refresh rate, dakle isti parametri kao i inace na monitoru). Onda krece da ucitava onaj windows xp i u momentu kada ocekujem da ekran poplavi i da se nakon toga pojavi desktop, sve odlazi gde ne treba, tj. ne pojavljuje se ono sto treba da se pojavi.


Znaci da je sve ispravno povezano i radi, samo kad se ucitaju drajveri onda se desi sto se desi a to je do - podesenja.
Ako ide na VGA prikljucak namjesti mu rezoluciju (desni klik na desktop, properties....) 1280×768 a vertikalna frekvencija nek mu je 60Hz. Provjeri dali je uopce enablan drugi display (isto tamo gdje su podesenja za rezoluciju, poigraj se s opcijama drivera - naci ces sigurno).
Javi nam kako napredujes!

@Miroslav Cvejić
S kojim kablovima si probavao i na kojim udaljenostima? Ja sam na podosta racunala spajao vga kabel bas na LCD TV (medju kojima i ovaj 32u3000) sa VGA kablom od 10m (bandridge profi gold 70€) - slika perfektna!





 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.co.yu.



+536 Profil

icon Re: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs27.03.2008. u 11:21 - pre 195 meseci
3mVGA kabl i 5m HDMI kabl. Ja volim da mi grafička karta vredi više od kabla. :) A i preko HDMI može i zvuk da se prebaci. To je tek prava stvar.
 
Odgovor na temu

psychedelic_knight
student
Beograd

Član broj: 176887
Poruke: 6
77.46.171.*



Profil

icon Re: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs27.03.2008. u 14:10 - pre 195 meseci
Citat:
JOJO847: Znaci da je sve ispravno povezano i radi, samo kad se ucitaju drajveri onda se desi sto se desi a to je do - podesenja.
Ako ide na VGA prikljucak namjesti mu rezoluciju (desni klik na desktop, properties....) 1280×768 a vertikalna frekvencija nek mu je 60Hz. Provjeri dali je uopce enablan drugi display (isto tamo gdje su podesenja za rezoluciju, poigraj se s opcijama drivera - naci ces sigurno).
Javi nam kako napredujes!


Ma izgleda da je u tome i problem. Sad sam nesto gledao i pazi sad, kad idem desni klik, pa properties nemam vise opciju kao nekad da napravim drugi display. Sa ovim novijim drajverima sada to mora da se radi na drugaciji nacin. Mora da se ide desni klik, pa umesto properties ide se na nvidia control panel, pa onda na setup multiple displays. Medjutim, on mi sad ne daje opciju da kreiram novi display. Jedino sto nudi je da skeniram koliko je monitora/tv-a povezano na komp. Izgleda da cu ipak morati da istovremeno povezem i monitor i tv, pa da onda tako pokusam da namestim. Javicu vec kako se razvija situacija.
 
Odgovor na temu

psychedelic_knight
student
Beograd

Član broj: 176887
Poruke: 6
77.46.171.*



Profil

icon Re: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs30.03.2008. u 20:16 - pre 195 meseci
Evo posto sam rekao da cu javiti kako se situacija razvija, da javim da je na kraju proradilo sve kako treba. Ipak nije moglo nikako bez istovremenog povezivanja i tv-a i monitora. U prvom trenutku sam pomislio da ce i kasnije morati da budu istovremeno povezani, medjutim ispostavilo se da je nakon prvog povezivanja ceo posao zavrsen. Sada komp automatski detektuje koji uredjaj je povezan, i na osnovu toga kreira rezoluciju i refresh rate. Inace, nije bas preveliki spektar mogucnosti sa ovakvim povezivanjem. Ovaj tv podrzava samo 4 rezolucije (a od njih 3 spadaju u one 4:3 rezolucije, sto je cudno s obzirom da je tv wide screen, dakle prakticno su neupotrebljive), i radi samo na frekvenciji od 60Hz. Jedina rezolucija koja je upotrebljiva je 1280X768. Sve u svemu, dobra je varijanta uraditi povezivanje za gledanje filmova i evenutalno za igranje nekog fudbala (za druge igre tesko da je upotrebljiv).
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: sony lcd tv vs nvidia 7600 gs

[ Pregleda: 2394 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.