Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise fakulteta odjednom ???

[es] :: Vodič za učenje :: Vise fakulteta odjednom ???

[ Pregleda: 4279 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.cg.yu



Profil

icon Vise fakulteta odjednom ???12.10.2003. u 14:58 - pre 249 meseci

Interesuje me da li je moguce konkurisati na vise fakulteta ili na visu i fakultet istovremeno ........ tj. da posle odlucim gdje je bolje ( ili ako ne prodjem na nekom da mi ostane onaj drugi )

Cuo sam razlicita misljenja o tome, ali nisam vidio nista konkretno da pise o tome ?

Izvinjavam se ako ovakva tema vec postoji , pretrazio sam malo ali je nisam nasao, pa bih zamolio moderatora da mi javi ( pa onda nek izbrise ovu temu )
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???12.10.2003. u 15:56 - pre 249 meseci
Stvar je prilično dobro rešena koliko se sećam: koliko znam imaš mogućnost da navedeš listu fakulteta na koje se prijavljuješ, i to tako da ono što bi radije upisao stavljaš pre na listu. Ako ispuniš uslov za onaj prvi, onda automatski upadaš tu. Ako ne ispuniš, onda probaju da te smeste na ono mesto koje si naveo kao drugo na listi itd..

Treba da vodiš računa da na ovaj način sarađuju srodni fakulteti, recimo tehnički, ali ako su ti želje ETF i medicina, onda ćeš verovatno imati problema. Više škole ne učestvuju eksplicitno, ali vrlo često priznaju rezultate prijemnog sa odgovarajućih fakulteta. Sve u svemu verovatno nećeš morati da izvodiš bilo kakvu vratolomiju.

f
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???12.10.2003. u 17:37 - pre 249 meseci
slobodno odi do srednje škole koju si završio i traži da ti izdaju još jedan komplet dokumenata.

ranije je bilo neophodno da daš oglas u novinama (recimo politika ili tako nešto) a si izgubio dokumenta, ali mislim da to više ne važi.

u svakom slučaju, ako važi, slobodno daj taj oglas, nećeš imati problema, ili ako si dobar sa nekim iz administracije u školi, zamoli da ti izdaju, kao, oćeš da konkurišeš na neki strani fakultet ili slično.


definitivno ništa strašno, ljudi upisivali po nekoliko fakulteta paralelno (iste godine).
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.cg.yu



Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???13.10.2003. u 13:53 - pre 249 meseci
E hvala , momci ........ nego me interesuje i ovo .....

Znam da mogu da upiusem na koje cu fakultete , ali ne mogu da upisem ETF i FON na istu listu.......

A ako nabavim duple dokumente , da li su prijemni ispiti u razliciti vrijeme ???
Odnosno , da l ije fizicki moguce polagati prijemni na vise fakulteta ???


Jos nesto ...
Ako se moraju dokumenti prijavljivati kao nevazeci , da li fakulteti provjeravaju to sa srednjim skolama ( uopste da li se dokumenti provjeravaju ? )
To se nesto pitam jer cujem glasove da trebaju originalni dokumenti

Pomogli ste mi veoma .... Hvala


 
Odgovor na temu

Jelena Tasic
Jelena Tasic
Vranje - Beograd

Član broj: 8417
Poruke: 20
*.vdial.verat.net

ICQ: 349


Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???13.10.2003. u 15:11 - pre 249 meseci
Ja nisam cula za tu listu fakulteta o kojoj vi pricate, jedino ako su to uveli na upisu od ove godine, posto ranije nije bilo tako. Doduse, postojala je valjda sredinom devedesetih ta opcija kada su svi tehnicki fakulteti u Bg organizovali zajednicki prijemni. Sada se na svakom od ovih fakulteta organizuje poseban prijemni pa se posebno i prijavljujes.

Posto imam iskustva sa tim zongliranjima oko prijemnih ;) evo kako stoje stvari. Ti mozes da konkurises na koliko god fakulteta zelis i da na svima njima polazes prijemni. Takodje, IMAS pravo da upises vise fakulteta ali tu postoji mala zackoljica - samo na jednom mozes da budes na teret budzeta. Sto se FON-a tice, prijemni za FON i za Saobracajni je zajednicki i uz malu doplatu (oko 300-500 dinara), prijemni koji polazes vazi na oba fakulteta. Kad sam ja polagala (2002.), svi prijemni su bili odrzani u roku od tri dana tako da postoji mogucnost da se neki poklope, ali ti moli Boga da ne bude tako sa ETF-om i FON-om :) Sto se dokumenata tice, koliko se secam dovoljne su ti overene fotokopije, uopste ne moras da nosis originalnu dokumentaciju svuda. Takodje, datumi odrzavanja prijemnih su mahom standardni tako da se raspitaj da vidis da li ti se nesto poklapa. Recimo, FON je obicno drugog jula, ekonomija je treceg, politicke nauke prvog, gradjevina prvog itd. Cak i da se datum poklopi, raspitaj se sta je u koliko sati. Ako se dobro secam, PMF i FON se ne poklapaju...

Bilo kako bilo, puno srece i nemoj mnogo da se traumiras oko prijemnog, nije to uopste kraj sveta, imas dosta vremena i mislim da si prerano poceo da razmisljas, ne valja ti to (znam po sebi ;)
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???13.10.2003. u 15:36 - pre 249 meseci
Citat:
Lord_Sauron:
Ako se moraju dokumenti prijavljivati kao nevazeci , da li fakulteti provjeravaju to sa srednjim skolama ( uopste da li se dokumenti provjeravaju ? )
To se nesto pitam jer cujem glasove da trebaju originalni dokumenti


Hm, ne bi trebalo da bude ikakvih problema da dobiješ kolko god hoćeš setova originalnih dokumenata, dokle god ti se plaća taksa za to. Nisam advokat, ali mi deluje besmisleno da možeš imati jedan i samo jedan original svedočanstva.

Ta hartija je izvod iz nekog registra a nije dokument sam po sebi (kao što je novac recimo vredan na osnovu pokrića u zlatu koje ima nacionalna banka) pa ne vidim posebnu prepreku da imaš dva ili više ako ti je zaista toliko potrebno. U suprotnom bi gubljenje svedočanstva značilo i da si izgubio srednju školu, zar ne?

Ili u manje drastičnoj varijanti da možeš upisati jedan i samo jedan fakultet, ali ne zbog ograničenja u broju fakulteta koji se mogu upisati, već zato što je neko u nastupu ludila rekao da se može imati samo jedan komplet dokumenata (pritom kad mislim na duplikat dokumenata mislim na kopiju izvoda, a ne na dokument sa novim kako se to kaže, referentnim brojem(?)). Opet kažem da nisam pravnik ali mi se čini da za vreme studija nisam sreo takvu neku besmislicu, iako sam naišao na dosta besmislica.

Naravno da uvek postoji problem tetkice koju mrzi da pravi novi dokument i to je zapravo jedini realan problem. Zbog toga je Zombi izašao sa „onosvetovskim“ savetom da se oglase nevažeći dokumenti: svaka tetkica, ma koliko je mrzi da piše, ne može da preuzme na sebe odgovornost da ti se njenim nedelovanjem izgubi ceo zapis o školovanju, pa će onda kada odneseš hipotetički oglas o nevaženju da duboko udahne i mrndžajući nešto u sebi napiše ti kopiju.

f
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.verat.net

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???13.10.2003. u 19:35 - pre 249 meseci
Trebalo bi da mozes da bez vecih problema dodjes do jos jednog primerka svedocanstva. Da li direktno trazeci ili oglasavajuci kako to zombi rece, ali svakako bi bilo najbolje da se direktno raspitas na faxu/ovima da li moraju da se predaju orginali. Takodje tamo bi trebao da se raspitas i za vreme odrzavanja prijemnog. Mislim da ti je to jedina prava informacija, ovako je sve to nagadjanje. Ono sto ja mogu da ti potvrdim je ovo gore receno da mozes da polazes prijemni koji je zajdnicki za FON i Saobracajni. Licno probao;> Takodje na Masincu ti priznaju prijemni tj. broj osvojenih poena sa prijemnog koji je polagan na nekom drugom fax, zaboravio sam sada koje sve priemene priznaju ali znam da je medju njima FON.
Nadam se da sam bio od pomoci.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
212.200.94.*



Profil

icon Re: Vise fakulteta odjednom ???30.08.2004. u 01:47 - pre 239 meseci
i sta je od ovoga ispalo na kraju.. Sada je 2004.ta :-)?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Vise fakulteta odjednom ???

[ Pregleda: 4279 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.